Jump to content
Sign in to follow this  
ionut5

Yamaha SR 250 Special

Recommended Posts

Vand motoYamaha SR 250 Special

adusa din Germania, acte disponibile

stare foarte buna, fara rugina

se poate vedea la Zalau

tel: 0762660170

Cauciuc spate nou de rezerva? Motor complet dar defect(piston/quiloasa) de reserva, scaun, ceva garnituri si 2 manuale de intretinere/reparatii originale

pret negociabil la fata locului 2000 Euro 

EFD4D265-15F4-477F-9A4F-8CCCB49DCBA1.jpeg

13ABFF1D-60C6-49D6-923E-864AA313099F.jpeg

mult prea scump... la banii astia iei un BMW R45 complet si functional....

Ce an de fabricatie e?

Cred ca ai avea mai multe sanse daca ai repara motorul. Putini se incumeta sa cumpere o motoreta cu motor defect ... parerea mea.

Asta este o oferta pentru cei pasionati de acest model. Si evident pasionati de surubareala.

Daca ai piesele necesare si un manual de service nu este greu de reparat.

Posted (edited)

Probabil am uitat sa precizez::

Mororul e reparat de mult! 

Functioneaza perfect!

1299 pret updatat

Motocicleta Yamaha (J)  SR 250 in perfecta stare de functionare .

An de fabricatie 1983

Cauciuc spate de rezerva nou

Scaun de rezerva

Baterie noua 

Ulei si filtru ulei nou

Trusa de prim ajutor 

Motor complet de rezerva ( piston/quiloasa defecte)

Acte de Germania / adusa recent

Stare foarte buna (fara rugina)

Totul este functional

Motocicleta NU este noua, totusi arata si functioneaza foarte bine

2 manuale de intretinere originale disponibile

Informatii la

+49 (0) 160 8952947

Edited by ionut5

Posted (edited)

Cred ca ar merita sa specifici exact ce reparatii s-au facut si ce piese s-au schimbat,e mult mai complet anuntul.De regula,stii ce s-a defectat,iar la demontare se mai gaseste una-alta ce trebuiesc schimbate in plus.

Spor la vanzare.

Edited by Christian 1

Cilindru piston quiloasa garnituri schimbate 

ideea e ca motoreta functioneaza super si sunt si piese de rezerva

cine vrea, vine si o vede si ii dau si o cafea buna pana ii povestesc tot. nu am timp sa scriu toata istoria. 

Eu aș veni să-mi explici ce plm e aia "quiloasa"! Dar nu beau cafea, mă agită.:crack: Și sunt destul de surexcitat de torturarea limbii ca să-ți mai înghit și cafeaua. 🖕

Io cred ca e un fel de chiulasa,daa' mai stilizat,asa...

Ionut,crede-ma ca,detaliile fac diferenta in a se vinde ceva sau nu.

Posted (edited)
Acum 18 ore, john17 a spus:

Eu aș veni să-mi explici ce plm e aia "quiloasa"! Dar nu beau cafea, mă agită.:crack: Și sunt destul de surexcitat de torturarea limbii ca să-ți mai înghit și cafeaua. 🖕

Hai numa hai ca-ti explic cu placere. Apoi poate ma inveti si tu pe mine cum sa fiu “destept din cale-afara”

🤮

Astia de genu’ johnyyboy17 se baga ca cacatu-ntre buci. N-au bani sa cumpere dar au timp de comentarii. Tu crezi ca esti perfect si nu gresesti niciodata? Hai sa vad ce-mi comentezi iar, abia astept (du’te dreq)

Edited by ionut5

Am probat si era cat pe ce sa cumpar una de asta functionala, inmatriculata in RO, daca ma intelegeam la pret cu domnul proprietar.

Nu zic pretul dar poti sa o gasesti online, e inca la vanzare daca vrei sa compari piata.

Bafta la vanzare!

Mai mare dragul sa cumperi de la asa vanzator (not!). Dupa ce ca e semianalfabet (dar nu-i problema, pentru samsarie nu trebuie multa carte), mai e si agresiv.

Putem doar presupune in ce hal s-au carpit reparat quesadilla, pardon, chiulasa, cilindrul si pistonul in conditiile in care doar piesele noi ar costa minim 400€ . Ne-ar explica el dar n-are timp, e ocupat cu "afaceri" cu cazane cumparate la kg de la "Schrott". Mai ajunge la vreun incepator un sicriu din asta si isi rupe naiba gatul pe sosele...

Posted (edited)
La 03.05.2019 la 13:55, walking^human a spus:

Mai mare dragul sa cumperi de la asa vanzator (not!). Dupa ce ca e semianalfabet (dar nu-i problema, pentru samsarie nu trebuie multa carte), mai e si agresiv.

Putem doar presupune in ce hal s-au carpit reparat quesadilla, pardon, chiulasa, cilindrul si pistonul in conditiile in care doar piesele noi ar costa minim 400€ . Ne-ar explica el dar n-are timp, e ocupat cu "afaceri" cu cazane cumparate la kg de la "Schrott". Mai ajunge la vreun incepator un sicriu din asta si isi rupe naiba gatul pe sosele...

Motocicleta a fost tinuta pe post de obiect decorativ in living-ul fostei proprietare, la care s-a stricat motorul. Eu am cumparat-o online, am cumparat motor complet dar nu nou, am dus motoarele cele doua (cel stricat si cel cumparat -cu 250 de euro) la o firma specializata aici in Bielefeld-Germania, care mi-au facut din 2 motoare unu bun, celcu seria din acte. Au fost schimbate toate garniturile (noi noute), pe care le-am primit odata cu motocicleta, reglat supape, intins lantul de distributie si reglat carburator. Acuma, daca cei de la firma aia au "carpit", nu pot sa spun, doar daca o fi fost vreun John roman pe-acolo. Toate astea au costat in jur de 600 de euro. Plus ce am mai platit la acte ca sa o inmatriculez, actele erau pierdute, dupa 10 ani proprietara nu le mai gasea, plus drumuri la notar si asigurare si TUV nou, si toate cacaturile ce trebe platite peste tot, toata samsaria mea se ridica la suma de fix 50 de euro. ca sa nu mai pun drumul in romania (tara mea de (cuvant urat) unde toti retarzii stiu limba romana la perfectie si nu ai voie sa te incurci) si asa mai departe. 

in fine, odata un mester deosebit mi-a spus ca asa se spune tehnic corectla "chiulasa=quiloasa" si de aceea am scris mai sus asa. 

pentru pupincuristi, care stau si studiaza literele, imi cer scuze daca am gresit p-aci vreun cuvant scris, ma grabesc sa plec la munca, si rahatu asta de laptop nu mai are taste 100% functionale. 

hai noroc!

PS pentru walkin dead aici mai sus: mi-ar fi placut daca-ti rupeai tu gatul cu ea :)  asa mai scapa lumea de un jeg

Edited by ionut5

Posted (edited)

Din pacate, vorbesti foarte urat si asta nu atrage cumparatorii...

Cat despre lantul de distributie, nu stiu cum a fost intins.... nu cunosc o asemenea procedura...

Edited by Papa_Bear

Posted (edited)

Foarte bine 😁 

cum vrei tu sa le stii pe toate...

Edited by ionut5

Ionut,amu cinstit,daca scriai cele de mai sus de la inceput,nu ajungea si topicu' asta sa se baseasca...

Nu era mai simplu?

Nu stiu daca esti vanzator (samsar) sau doar accidental ai gasit o mobra de vanzare si vrei sa faci un ban.

Cert este ca daca traiesti din asa ceva nu esti tocmai genul de negustor. Nu e o treaba buna pentru afacere.

Numele de vanzator serios se face greu si se desfiinteaza in cateva postari de genul celor de mai sus.

Daca vrei sa te apuci de vandut pe aici pe forum ar fi bine sa te pregatesti pentru oprobiul forumistilor.

Tot ce vei oferi spre vanzare va fi fie prea scump, fie prea daramat, fie va fi cea mai proasta mobra creata vreodata etc.

Tu iti prezinti simplu ce ai de vanzare, fara tot felul de socoteli ce si cum alea sunt treaba ta, si raspunzi scurt la intrebari daca crezi ca merita si aduce ceva lamuriri esentiale si gata.

Cand esti admonestat pentru greseli de denumiri tehnice (stai linistit ca nu esti singurul) in loc sa te enervezi si sa dai cu mucii in stanga si dreapta fi si tu baiat istet si intra in hora mistoului. Va fi mai bine daca doresti sa vinzi mobre.

Si cum ti-a recomandat @Christian 1 : scrii frumos istoricul mobrei, chiar daca a avut hibe. Pentru orice fier exista un cumparator, mai ales cand stie ce cumpara.

Succes pe mai departe si nu mai sari imediat ca un cocos la lupta.