Sari la conținut

Topic de refulare...despre orice


Flower-Power

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 503
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...
Acum 59 minute, Flower-Power a spus:

Sa îmi #@#$%&#%#$% ăluia de a luat ce nu ii aparținea, ftl în @#%$@ de idiot... kind reminder 

IMG-20230204-WA0004.jpg

Doar un copil a luat emblema,un posesor de marcă asemănătoare găsește la magazinele de profil dacă are lipsă.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A lucrat "prea curat" ca să fie vorba de un copil sau de cineva neexperimentat..dpmdv..m-a pus dreq și am dat tel la politia locala ca să ma întâmpine o balabusta ca nu are ce sa facă, deși camera de pe blocul vecin bate direct pe masina...sa fac o sesizare scrisa, evident am facut-o...ei nu au fost în stare cu dovezi video aduse de mine în trecut când am avut un dobitocule care mi-a rupt oglinda mașinii și mi-a dat jos motorul, același în aceasi noapte ,ambele situații filmate, ala se vedea destul de bine pe camera, dar dacă nu a pus și buletinul ,nu s-au omorât sa îl caute..

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 16 minute, Flower-Power a spus:

A lucrat "prea curat" ca să fie vorba de un copil sau de cineva neexperimentat..dpmdv..m-a pus dreq și am dat tel la politia locala ca să ma întâmpine o balabusta ca nu are ce sa facă, deși camera de pe blocul vecin bate direct pe masina...sa fac o sesizare scrisa, evident am facut-o...ei nu au fost în stare cu dovezi video aduse de mine în trecut când am avut un dobitocule care mi-a rupt oglinda mașinii și mi-a dat jos motorul, același în aceasi noapte ,ambele situații filmate, ala se vedea destul de bine pe camera, dar dacă nu a pus și buletinul ,nu s-au omorât sa îl caute..

Cu câteva zeci de lei scapi de calvar.(10-20) lei și te liniștești.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Care 10-20 lei...? Sau iau și eu de pe olx , poate o găsesc și pe a mea tot acolo..

Vreau sa știu cine plm a fost, dacă e tot ala din trecut, sa știu o treaba și sa nu îmi parchez motorul în fata blocului..ca am o bafta la idioți, ceva de speriat..

Hai ca am rezolvat și problema banilor...tocmai ce mi-a scris unul...apropo de ce ziceam mai devreme..

Screenshot_20230204_175415_Instagram.jpg

Bai, care dați mai mult ? Ca sa nu ma dau ieftin...zic

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 54 minute, Flower-Power a spus:

Care 10-20 lei...? Sau iau și eu de pe olx , poate o găsesc și pe a mea tot acolo..

Vreau sa știu cine plm a fost, dacă e tot ala din trecut, sa știu o treaba și sa nu îmi parchez motorul în fata blocului..ca am o bafta la idioți, ceva de speriat..

Hai ca am rezolvat și problema banilor...tocmai ce mi-a scris unul...apropo de ce ziceam mai devreme..

Screenshot_20230204_175415_Instagram.jpg

Bai, care dați mai mult ? Ca sa nu ma dau ieftin...zic

Nu te referi la sigla furată?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Interesante dirijabilele chinezești din stratosfera înaltă.

Prima oară mi-am zis, aiureli. 😅

Apoi am realizat.

Cu tehnologia actuală poți face niște baloane etanșe luni și ani, proiectate să zboare la 35-45km înălțime (greu de ajuns cu armele actuale) poate laser, cu film fotovoltaic pe jumătatea superioară ca sursă nesfârșită de energie, cu elici lente de propulsie, comunicații criptate, poziționare precisă prin BeiDou, sisteme optice performante de supraveghere, înregistrare și cartografiere și sigur și meteorologice. :D

Dirijabile...

Greu de ucis.

Editat de September
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 oră, September a spus:

Interesante dirijabilele chinezești din stratosfera înaltă.

Prima oară mi-am zis, aiureli. 😅

Apoi am realizat.

Cu tehnologia actuală poți face niște baloane etanșe luni și ani, proiectate să zboare la 35-45km înălțime (greu de ajuns cu armele actuale) poate laser, cu film fotovoltaic pe jumătatea superioară ca sursă nesfârșită de energie, cu elici lente de propulsie, comunicații criptate, poziționare precisă prin BeiDou, sisteme optice performante de supraveghere, înregistrare și cartografiere și sigur și meteorologice. :D

Dirijabile...

Greu de ucis.

L-au dat jos. 

Zbura jos, se vede dâra de condensare de la avionul care a tras o rachetă în el. 

Deci cuminte. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 14 ore, Flower-Power a spus:

Sa îmi #@#$%&#%#$% ăluia de a luat ce nu ii aparținea, ftl în @#%$@ de idiot... kind reminder 

IMG-20230204-WA0004.jpg

Totul este ciclic, ca minijupa! Se furau embleme și acum 30 ani, în general la bmw-uri îmi puneam unele gata jupuite ca să nu mă aleg cu vopseaua belită de la șurubelnițe... 🤬 De curând mi s-au mai plâns niște cunoscuți că au rămas fără emblemele din grilă de la niște vw-uri. Undeva pe net văzusem cum lipise unul bucăți din lame de ras din alea old style în interiorul emblemei VW din grilă. 😈

Hai că am găsit, deși parcă era ceva mai elaborat, cu fâșii lipite perpendicular pe suprafața emblemei:

https://9gag.com/gag/a4R15d1

 

În altă ordine de idei mi-a venit factura la gaze pt ultima lună aproape 800 lei, în condițiile în care au fost niște zile primăvăratic și nici nu am făcut căldură tropicală în casă. Index citit, undeva până în 300 m³, deci consumul a fost unul mediu pt perioada de iarnă.

Ca idee în trecut cea mai mare factură ever a fost de vreo 500. 🤬

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Balonul chinez este nevinovat,ceaț avut cu iel?

 

 

China şi-a exprimat "puternic nemulţumirea şi protestul” faţă de doborârea balonului "spion" de către SUA, spunând că Washingtonul „a reacţionat excesiv” şi a „încălcat grav practica internaţională”, într-o declaraţie a ministerului său de externe, relatează CNN, citat de news.ro.

„China îşi exprimă nemulţumirea puternică şi protestul faţă de utilizarea forţei de către SUA pentru a ataca aeronavele civile fără pilot. Partea chineză a informat în repetate rânduri partea SUA după verificarea faptului că dirijabilul este pentru uz civil şi a intrat în SUA din cauza forţei majore – a fost complet un accident”, se arată în comunicatul, care a fost publicat duminică dimineaţa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 13 ore, ENEOS a spus:

Totul este ciclic, ca minijupa! Se furau embleme și acum 30 ani, în general la bmw-uri îmi puneam unele gata jupuite ca să nu mă aleg cu vopseaua belită de la șurubelnițe... 🤬 De curând mi s-au mai plâns niște cunoscuți că au rămas fără emblemele din grilă de la niște vw-uri. Undeva pe net văzusem cum lipise unul bucăți din lame de ras din alea old style în interiorul emblemei VW din grilă. 😈

Hai că am găsit, deși parcă era ceva mai elaborat, cu fâșii lipite perpendicular pe suprafața emblemei:

https://9gag.com/gag/a4R15d1

 

În altă ordine de idei mi-a venit factura la gaze pt ultima lună aproape 800 lei, în condițiile în care au fost niște zile primăvăratic și nici nu am făcut căldură tropicală în casă. Index citit, undeva până în 300 m³, deci consumul a fost unul mediu pt perioada de iarnă.

Ca idee în trecut cea mai mare factură ever a fost de vreo 500. 🤬

Facturile ,ca sunt mai multe...întreținerea la mine e huge...nevermind, și de când cu inflația, războiul șamd oculta mondiala unde a ajuns roborul la stele...trebuie sa fac exerciții de respirație când citesc și desfac fiecare plic...am văzut ca ajuta..

Si nu le citesc de fata cu copilul, ca să pot sa ma revolt linistita..😅

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cât de prost să fi,să iei din bancă 6000 euro,ca să-ți operezi nasu și bărbia,fincă să arați ca nush ce muzicant ciudat? Tu faci taxi uber.Nici nu mă mir că l-a parasit nevasta pe respectivu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 38 minute, pinnochio a spus:

Cât de prost să fi,să iei din bancă 6000 euro,ca să-ți operezi nasu și bărbia,fincă să arați ca nush ce muzicant ciudat? Tu faci taxi uber.Nici nu mă mir că l-a parasit nevasta pe respectivu.

 

confused-meme.gif

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

On 2/5/2023 at 6:31 AM, ENEOS said:

În altă ordine de idei

Eu am avut cea mai mare factura ever de 800. Cred ca intr-o luna de prin 2012 sau '11, cand fu zapada aia cat gardul. "Ever" adica pana cum. Ultima factura: 900.

Vorba cuiva: mai avem un pic si trecem (cu strânsul) la cureaua de la ceas.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se tot cutremură Turcia şi nu se mai opreşte...

In 1999, a tremor of similar magnitude to today’s quakes in Turkey devastated Izmit killing more than 17,000. Turkey’s president Recep Tayyip Erdoğan has described Monday as the worst disaster for the country since 1939, when an earthquake killed over 32,000 people and injured more than 100,000.

The first quake struck as people slept, and measured magnitude 7.8, one of the most powerful quakes in the region in at least a century. It was felt as far away as Cyprus and Cairo. The European Mediterranean Seismological Centre (EMSC) said preliminary data showed the second large quake measured 7.7 magnitude, and was 67km (42 miles) north-east of Kahramanmaraş, Turkey, at a depth of 2km. There have been more than a 100 smaller aftershocks registered by seismologists.

Official figures from Turkey say 2,818 buildings had collapsed.

Unul de 7,8 noaptea şi unul de 7,5 la prânz, ambele urmate de replici de 6 Richter.

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Calitate turcească... probabil comparabilă cu a castelelor cu turnuleţe de la noi.

Dacă vom avea şi noi unul măricel s-ar putea să aflăm lucruri interesante despre dezvoltatorii de pe aici.

 

 

Mulțumesc, Darwin!

 

 

Screenshot_20230206-210032~2.png

Editat de Penetru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 11 ore, Flower-Power a spus:

Doamne, cum se prabuseau clădirile, nu am văzut asa ceva și nici nu vreau sa imi imaginez cum sta Bucureștiul la un eventual cutremur...

Sigur va fi,astea sunt ciclice.se mai scutură planeta,scapă de paraziți.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 18 minute, pinnochio a spus:

Sigur va fi,astea sunt ciclice.se mai scutură planeta,scapă de paraziți.

 

...si vor muri doar vaxinații! Mulțumim, Pfizer! Slava Bill Gates!

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 05.02.2023 la 7:49, Penetru a spus:

Balonul chinez este nevinovat,ceaț avut cu iel?

Cum băi să tragi "spre balon" cu AIM-9 Sidewinder care detonează la proximitate ghidat de senzorii în infraroșu?  :wacko: 

În loc să sfâșii balonul trăgând niște gloanțe (dacă ajungi) în el deasupra teritoriului "gol" din Montana, făcându-l să piardă aer și să-l cobori binișor jos deasupra pământului, să-i poți studia în voie electronica, (dacă nu ar fi avut montate încărcături explozibile de autodistrugere ceea ce ar fi ridicat bănuieli evidente),

tu tragi o rachetă care se ghidează fix după căldura a ce electronică mergea acolo alimentată de panourile alea solare îmbarcate, și detonezi 9kg de explozibil în proximitate zdrobind tot... :what:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...