Sari la conținut

Topic de refulare...despre orice


Flower-Power

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 523
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Acum 5 minute, Penetru a spus:

Să bănuim un blat?

 

Absolut!

Ii dau o inghetata celui care afla exact care-i comisionul lui Putin in afacerea asta...

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 10 ore, ENEOS a spus:

Topicul de coronavaccinuri l-au mătrășit? Că nu mai găsesc nimic care să conțină cuvintele astea în titlu...

 

Dap s-a dat cu delete vad :) 

 

Frumos elegant, cat de cat. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Injuraturile deja le-am folosit.....Ca sa nu pățiți ca mine, mi-am luat amenda de parcare deși am utilizat aplicația amparcat.ro prin care am înregistrat cardul de ING, mi-a cerut pin , am băgat pin și am plecat linistita, ieri la 8 dimineata. La 16 ma trezesc cu nota de constatare în parbriz, pentru neachitarea parcararii..ceva nu a funcționat  fie aplicația, fie aplicația ING pentru ca la istoric nu am nicio dovada și nici nu mi-au fost retrași banii, deși repet ,am băgat pin.

Am sunat la pcmb și mi-au zis ca mai bine folosesc sms și nu aplicația ca nu au ce sa îmi facă atâta vreme cât nu am dovada platii.

In istoricul din aplicația amparcat.ro îmi apare o parcare plătită din Martie insa ei au găsit în istoric si una plătită la începutul lunii Aprilie, pe care eu nu o vad in aplicatie. Tind sa cred ca e ceva cu aplicația vieții ...

Total de plata 200 RON în 15 zile lucrătoare...

 

Pe viitor sms 7458 chiar dacă exista panouri cu folosiți aplicația amparcat.ro 

 

FYI

Editat de Flower-Power
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 minute, Flower-Power a spus:

 sms 7458

ai grija ca daca parchezi mai mult de 2 ore, iti mai vine inca un sms la care trebuie sa raspunzi cu da....

 

...am patit-o eu, bag nr masina, sms cu codul tarifar pt 2 ore, si am plecat fericit in treaba mea, nu m-am mai uitat eu pe telefon..., my bad!!

cand m-am intors, amenda pe masina!! pfff!!

ma uit pe telefon, vad sms necitit, deschid, pt confirmare trimiteti DA

pffffff, nu eram pregatit pt acest al doilea sms...., eram obisnuit cu parcarile de 30--60 min, unde nu trimitea sistemul acest al doilea sms!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 41 minute, GoodKat a spus:

De asta nu folosesc aplicatia.

 

Eu nu am avut niciodata probleme cu aplicatia.

 

Pe mine altceva ma roade, de la o vreme sunt prea multe proaste pe strada, mai ales cu SUV-uri. Culmea e ca nevasta-mea a refulat prima pe speta asta iar ea e feminista de felul ei... dar adevarul e ca dai de ele peste tot si cu cat e SUV-ul mai mare cu atat sunt mai proaste si mai nesimtite.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, GoodKat a spus:

Am numarat 16 SUV-uri

 

Sunt doua probleme, pe langa ca majoritatea dintre ele sunt proaste conducand masini de mari dimensiuni aglomereaza orasul si mai mult. Daca nimeresti doua SUV-uri unul langa celalalt nu mai treci prea usor cu mobra printre ele, cand parcheaza de multe ori ocupa partial si celalalt loc si astfel chiar daca vine o masina de dimensiuni normale nu poate parca pt ca este spatiu insuficient ca sa mearga tuta cu SUV-ul...

 

Si acum sa lovim si in barbati ca sa nu zica astia ca sunt misogin, au inceput unii sa mearga cu masina pe doua benzi... ma lovesc din ce in ce mai des de astfel de situatii si le dau claxon, se dau pe una din benzi dar se arata foarte deranjati ca i-ai claxonat. Alta speta e faptul ca de multe ori depasesc regulamentar cu exceptia vitezei si unii imi dau flash-uri pt ca i-am depasit. Cand spun de viteza ma refer la viteze de 70-80km/h idiotii ruland cu maxim 50km/h dar nici macar atat. Intr-o zi cred ca o sa opresc sa-l intreb pe idiot de ce a dat flash-uri, chiar sunt curios de motiv.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 4 ore, GoodKat a spus:

Am numarat 16 SUV-uri (nu crossovere) toate cu femei la volan

Ori ai încurcat și tu traficul făcând recensământ,  ori ești prea opsedat!

 

Acum 4 ore, GoodKat a spus:

Am numarat 16 SUV-uri (nu crossovere) toate cu femei la volan

Ori ai încurcat și tu traficul făcând recensământ,  ori ești prea opsedat!

Acum 5 ore, apriliacluj a spus:

nu eram pregatit

În general nu ești. 

Acum 5 ore, Flower-Power a spus:

amparcat.ro

Asta e aplicația aia de 💩 prin care plătești mai mult decât e tariful parcării? :puke:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, GoodKat a spus:

Hombre, am auzit discutie "Ii iau masina mare lu fie-mea ca sa fie in siguranta" :) chiar daca fie-sa era un pericol pe sosea.

 

Am auzit de n ori tampenia asta, adica e ok sa fie curva de fi-sa in siguranta dar nu conteaza ca-l omoara pe altul nevinovat cu prostia ei si cu hardughia de SUV de doua tone...

Acum 1 oră, warlock a spus:

vad foarte multe, dar foarte multe Ford Ranger Raptor, in Bucuresti...bai, si pretul lui incepe de la 70k euro!

 

Am remarcat si eu tractoarele astea prin Bucuresti, probabil ca sunt folosite pentru ceva anume, altfel nu le vad sensul in Bucuresti.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 7 ore, apriliacluj a spus:

ai grija ca daca parchezi mai mult de 2 ore, iti mai vine inca un sms la care trebuie sa raspunzi cu da....

 

...am patit-o eu, bag nr masina, sms cu codul tarifar pt 2 ore, si am plecat fericit in treaba mea, nu m-am mai uitat eu pe telefon..., my bad!!

cand m-am intors, amenda pe masina!! pfff!!

ma uit pe telefon, vad sms necitit, deschid, pt confirmare trimiteti DA

pffffff, nu eram pregatit pt acest al doilea sms...., eram obisnuit cu parcarile de 30--60 min, unde nu trimitea sistemul acest al doilea sms!

Eu am ales opțiunea de parcare 24 h, era 35 ron, sau ma rog, atât trebuia sa fie...nu 200 ron...cat s-a dovedit.

Acum 7 ore, GoodKat a spus:

Hai ca vin si eu cu o veste buna! Ieri m-au sunat de la reprezentanta, mi-a ajuns scuterul. Oamenii s-au miscat foarte repede cu ce a tinut de ei, in speta cu transportul dintre Constanta si Campina si cu actele, (mai putin de 24 de ore de cand a ajuns scuterul de la importator). Pana la urma s-a respectat termenul maximal dat de ei initial - sfarsit de aprilie. Acum sa imi fac timp sa ma duc sa il ridic.

2.thumb.jpg.4433710906e0d51a24e92fbf3cc897c9.jpg 3.thumb.jpg.bc9a85276b2396a465121cc45e278984.jpg 1.thumb.jpg.fd12f38ce9cbdf428e8ce493c3b1eace.jpg 9288033d-0217-4b42-b997-db3d3c3edec0.thumb.jpg.443dafc5c14f200f759d59d2a2e766de.jpg   


De asta nu folosesc aplicatia. SMS-ul este mai sigur.

Ia uite cine da de băut...😅 

Drumuri faine!

Acum 1 oră, ENEOS a spus:

 

Asta e aplicația aia de 💩 prin care plătești mai mult decât e tariful parcării? :puke:

Asa se pare, 200 ron...😅

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu, teoretic as fi ieșit în avantaj, stăteam 8 h plăteam 5 lei ora, 40 ron dar dacă alegi 24 h trebuia sa fie 35 ron..

Oricum tu selectezi din aplicație câte ore stai...asta dacă merge aplicația, desigur...la mine nu pare ca a funcționat judecând după notificarea primita. 😅

 

Prin sms nu mai erau panouri care sa te avertizeze ca poți plăti, inițial în zona erau prin sms ,panouri cu 7458 Pxxx șamd dar au fost scoase și înlocuite cu astea.

 

De asta am folosit minunata aplicație amparcat.ro....căci nu mai aveam panou cu sms la nr 7458...iar tanti aia cu care m-am conversat azi mi-a zis ca indiferent ca nu mai sunt panouri ,pot trimite sms la 7458 cu mesajul zi și nr mașinii...fără minunatul Pxxx.

Dar nu este niciunde afișată aceasta opțiune, pentru ca evident prefer sa plătesc prin sms decât sa îmi bag cardul în vreo aplicație.. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 29.04.2023 la 19:43, ENEOS a spus:

 

 

Beau de îl bag sub masa.

La 29.04.2023 la 19:43, GoodKat a spus:


Maine ma duc sa o iau si eu. Enjoy! Cum ti se pare?

Mai bicicleta decât sv eul.

Editat de Kristian K
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 oră, Flower-Power a spus:

beau de îl bag sub masa

Pe cine "îl"? 🧐

 

 

Ispititoare treaba cu Poiana, m-aș fi dat nițel cu 🚄  pe acolo să caut încrederea în roata față  dar dis de dimineață am o cursă de aeroport și pe la 14h m-aș duce să fac galerie unui coleg pe Adâncata...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Io stiu ca mecanica auto,sau moto,inseamna in primu rand,sa repari ceea ce se poate repara.Ce nu se poate...pui omu sa cumpere.Cazu de fata...service auto,din cimisoara pune femeia sa cumpere capac distributie(aluminiu)finca...o fisura.Bahhh...da du-l dreq la sudat,nu pui femeia sa dea 20 mil pe capac nou.Culmea,ca dupa ce mi-am bagat nasu,a stiut sa-l repare.Un ticalos de schimbator de piese.Da,da...din pacate,cei care stiau sa repare,s-au dus,sau sunt plecati.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...