Sari la conținut

Pe unde va plimbati sambata, 17 Nov?


AlexAB
 Share

Postări Recomandate

Salutare!

Ma gandesc la o plimbare sambata.
Momentan singurele idei sunt spre Bulgaria, poate Khadzi Dimitur, sau spre Tabla Butii la noi. Ma astept ca drumurile sa fie ude si sa fie si noroi pe ici pe colo, avand in vedere ca ploua un pic zilele astea.

Voi pe unde va mai duceti weekendul asta?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Noroi cu 0 grade pe Tabla Butii, eventual si vant pe creasta... nu cred ca e o idee prea buna. Nu mi se pare o idee buna nici pe asfalt, sa fie umezeala si 4-5 grade maxima zilei.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hehe, malul Argesului, Mihailesti - 1 Decembrie, l-am facut prima data la o temperatura un pic negativa - de vis, zburam peste baltile inghetate, Zidu' e martor. Asa de tare mi-a placut, ca m-am intors dupa cetva zile, mai ales ca era un pic mai caldut. De 3 ori mi-am blocat roata fata in noroaie. Asa ca nu-i sigur ca nu da cu plus cand e cu minus.

Si eu as iesi undeva, dar nu mai montez crampoanele si prefer asfaltul. Poate o ciorba de peste la Mahmudia?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cauciucuri montate in aprilie, acum mai au 1 mm pe spate si destul de ok fata. Mansoane incalzite sositre, dar nemontate. Frig in w-e la noi in zona. Am echipament pentru iarna, dar asfaltul rece, vremea inchisa si un stres inutil parca nu ma indeamna sa ating bariera de 19000 km in sezonul asta. A, am uitat ca iar s-a rupt scutul, CINEVA trebuie sa-l sudeze si pe ala. Deci va doresc plimbari placute!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Minunat, avem si ce vizita, invartim si roata, mancam ceva, facem doua poze si ne intoarcem inapoi.

Propun sa plecam pe la 7-8 (noi plecam din Bucuresti), vedem acvariul din Tulcea si apoi mancam la Mahmudia.

Eu vreau sa merg indiferent de temperatura, pentru sambata arata maxima de 4.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Informare meteo ANM 16-18 noiembrie: vreme deosebit de rece, ninsori și intensificări ale vântului la munte, precipitații slabe mixte în zonele joase de relief

INFORMARE METEOROLOGICĂ
În intervalul 16 noiembrie, ora 05 – 18 noiembrie, ora 12, vremea va deveni rece în toată țara, chiar deosebit de rece în estul și sud-estul teritoriului, unde și vântul va avea unele intensificări. Valorile termice vor fi negative în cursul nopților și al dimineților în majoritatea regiunilor.

Hai ca ne mai gandim.. 🙄

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Moto de incepator, deh...

N-am o problema sa te las sa dai o tura.

BTW, ca tot facem stanga la Drajna - putem manca niste mici acolo sa avem ce ragai in casca mai departe - eventual combinati si cu o Cola, pentru debit si presiune...

Editat de radou
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E cuminte, te asigur. Super manevravila, super ciclistica. N-am cu ce compara, dar a fost (si este) dragoste la prima vedere. Avem 2000km facuti impreuna in 2 saptamani. Azi am umplut-o de noroi prin ploaia din oras si am testat pe deplin ABS-ul si manerele incalzite. Probabil voi merge cu ea pana da zapada - masina a inceput sa ma frustreze...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...