Jump to content

Black Friday lumea moto

Recommended Posts

Salut,

Deschid acest subiect pentru a posta toata lumea (care are cunostiinta) de reduceri tip Black Friday ptr orice legat de lumea moto (motoare, accesorii, echipamente etc.)
Eu unul nu am vazut nici o reducere pe nici un site din RO sau EU.
Daca stiti ceva, bagati aici. Sa vina vara !

Black Friday rahat este o iluzie consumeristă. Stai frumos la pândă tot anul și vei prinde promoții mai bune decât acum. Ca principiu, cele mai mici prețuri la echipament și accesorii moto este pe undeva prin ianuarie, când emisfera nordică este în mijlocul iernii și și-a cheltuit banii pe sărbători.

Comentez pe subiect, paralel, oarecum.

Un magazin online,al mai mare si dodolotz , din RO (nu dam nume). Pun la favorit acum cca 3 saptamani, un HDD SSD de 1Tb pentru laptop. Pretul, 699 LEi. Ieri ma uit in cont, la favorite. HOp, nu mai e SSDul. Zic, poate  nu l mai au. Il caut, apare pe site, 857 Lei.  Pe cat punem pariu ca pe 16.11, va fi la oferta, 750?? :D

De 3 ani urmaresc subiectul, si preturile. Cam 1% din oferta este cu adevarat redusa, fata de pretul mediu. Restul, e marketing.

si on topic, cica aici ar fi :

https://motodiscount.ro/spl/465749/BLACK-FRIDAY-01-31-NOIEMBRIE

Am înțeles, e-mag e în concurență directă cu motociclism.ro și nu-i poți zice numele... Vai, cât a putut să vă spele pe creieri CNA-ul...

Edited by vis-a-vis

Mai degraba va fi Black FraierDay
Ianuarie e luna cea mai indicata pentru cumparaturi. La moto nu stiu.
Daca urmaresti produsul dorit ceva timp, vei vedea ce "oferte" sunt de black fraier day.

Acum 24 minute, vis-a-vis a spus:

Am înțeles, e-mag e în concurență directă cu motociclism.ro și nu-i poți zice numele... Vai, cât a putut să vă spele pe creieri CNA-ul...

aoleu, ce sensibilos esti. Nici nu am dat de inteles ca e vorba de emag, doooh. Eram ironic, ca vezi formularea asta peste tot! Chiiiil dude!

nu s canal D, sa imi pese de CNA :))))

Noi, de exemplu, vom avea reduceri in aceasta seara pentru majoritatea produselor (camere video sport, intercom-uri, accesorii etc).Reduceri reale nu preturi umflate cu cateva zile inainte ca sa avem de unde reduce dupa.

190949-OXVHKX-821.jpg

Acum 4 ore, Adrian M. a spus:

Comentez pe subiect, paralel, oarecum.

Un magazin online,al mai mare si dodolotz , din RO (nu dam nume). Pun la favorit acum cca 3 saptamani, un HDD SSD de 1Tb pentru laptop. Pretul, 699 LEi. Ieri ma uit in cont, la favorite. HOp, nu mai e SSDul. Zic, poate  nu l mai au. Il caut, apare pe site, 857 Lei.  Pe cat punem pariu ca pe 16.11, va fi la oferta, 750?? :D

De 3 ani urmaresc subiectul, si preturile. Cam 1% din oferta este cu adevarat redusa, fata de pretul mediu. Restul, e marketing.

si on topic, cica aici ar fi :

https://motodiscount.ro/spl/465749/BLACK-FRIDAY-01-31-NOIEMBRIE

Corectie, azi a mai crescut putin pretul :))))) doar ca acum a ramas la favorite.  Ce fraieri, nu l-au sters de data asta:)))))

Maine, va fi o zi interesanta.

Acum 1 oră, Minu a spus:

Noi, de exemplu, vom avea reduceri in aceasta seara pentru majoritatea produselor (camere video sport, intercom-uri, accesorii etc).Reduceri reale nu preturi umflate cu cateva zile inainte ca sa avem de unde reduce dupa.

190949-OXVHKX-821.jpg

Ok, sa vedem.  Vreau dashcam :)

Ati gasit pe undeva vreo oferta pe bune? Ce va luati de BF? Shop4moto vad ca au reduceri la reducerile pe care le aveau inainte, par legit, desi au in principiu marimi mici..

Eu imi caut niste cizme MX/Touring (mai de saraci) adica pe la 500-700 RON pretul redus, dar ce gasesc frumos nu e in stoc pentru marimea 45.

Mymoto cica au Dominar-ul la BlackFriday redus la 2999 de la 4299. Cand de fapt ei au pretul asta inca din 3 Octombrie.. dar ma rog, e reducere de Black Fraierday.

Edited by AlexAB
Acum 13 minute, AlexAB a spus:

Mymoto cica au Dominar-ul la BlackFriday redus la 2999 de la 4299. Cand de fapt ei au pretul asta inca din 3 Octombrie.. dar ma rog, e reducere de Black Fraierday.

Mai exact de la 2999 plus tva la 2999 cu tva inclus.

5 minutes ago, Flower-Power said:

Emag reduceri auto moto

Pfff, la fix, era sa ratez oferta asta. Grabeste-te, mai sunt inca 63 de persoane care se uita!!

image.thumb.png.c27b9cdb47124b2025f2e1c1b0a4f18e.png

image.thumb.png.aa1739efdbe63cab0ebc4564224babf6.png

mail?url=https%3A%2F%2Fscontent.xx.fbcdn.net%2Fv%2Ft1.0-1%2Fp100x100%2F14390627_1144871952258325_1633958162740770664_n.jpg%3F_nc_cat%3D105%26_nc_ad%3Dz-m%26_nc_cid%3D0%26_nc_ht%3Dscontent.xx%26oh%3Decb55c971b0554c4cd366151a8e6dc6b%26oe%3D5C6536B2&t=1542382044&ymreqid=09e75e03-ac04-4b48-22a1-b3000201b800&sig=jrApbtyXUOTkM2PqYsXL9Q--~C    
Irimia Radu-Nicolae
16 noiembrie la 16:26

Nu uitati de Black Friday la Motor-Inn! 
Programul magazinului este pana la 19, dar in magazinul on-line promotiile sunt pana la 24! 
#blackfriday #motorinn #magazinmoto #magazinmotobucuresti

Black Friday la Motor-inn.ro pe 16 Noiembrie - Partea I

Reduceri de pana la 40%

Pe site-uri gen Amazon, cu cat e mai vizualizat un produs, cu atat devine HOT si ii creste pretul. Cred ca eMag au copiat de la ei.

Mi-am luat GoPro Shorty redus cu vreo 50 lei si Apple airpods la 98 lei (codul produsului e cel de la Apple deci teoretic sunt originale)

Acum 3 ore, AlexAB a spus:

Ati gasit pe undeva vreo oferta pe bune? Ce va luati de BF? Shop4moto vad ca au reduceri la reducerile pe care le aveau inainte, par legit, desi au in principiu marimi mici..

Eu imi caut niste cizme MX/Touring (mai de saraci) adica pe la 500-700 RON pretul redus, dar ce gasesc frumos nu e in stoc pentru marimea 45.

Acum 3 ore, popicadi a spus:

Mai exact de la 2999 plus tva la 2999 cu tva inclus.

Buna seara,

Da, azi avem 1 unitate (black) cu 2999 EURO cu TVA inclus. Este un test pe care il facem, cu ajutorul suportului direct BAJAJ. 

Oferta cu 2999 plus TVA este in continuare valabila pentru modelele pe alb si negru. Modele pe rosu sau albastru nu sunt la oferta.

BlackFriday.MYMOTO.ro pentru cei care doresc o casca, o geaca, un pantalon... un MotoWash la 2.99 EURO... TVA inclus!

Nu e chiar vrajeala black friday,ca fapt divers am "pandit" un tv lg de 140cm care nu scadea din 26 mil inainte de vinerea cea neagra si l-am inhatat la 20 de meleoane cu tot cu calcatul ala de telecomanda magic shit cadou (care telecomanda e vreo 150 lei la retail).

Iarasi ce mi s-a mai parut un mare deal a fost Samsungul s8 care de la 2000 lei cel mai ieftin acum a venit la 1500,pret la care il gasesti pe olx la mana a2a...Deci daca esti atent,te misti ff repede (ca orice asemenea stoc se termina in maxim juma de ora),urmaresti din timp produsul si ii stii pretul "normal" si sesizezi o scadere considerabila de pret,eu zic ca poti prinde niste reduceri bunicele.

Reducerile mari se aplica insa la produse destul de scumpe (peste 1500 lei) si care nu au parte de rulaj bun,care se vand destul de lent : televizoare de diagonala mare,electrocasnice mari sau "de lux",telefoane scumpe gen XS etc.Daca ai pus ochii pe un J3 care e 5 meleoane nou si vrei sa il impusti la 2.5...no chance.Si la fel cu produse care se trec,care au parte de rulaj - la alea nu va fi niciodata vreo mare reducere.De ce?Pt ca se vand singure,nu trebuie "impulsionate" prin taierea preturilor.

Pt prima data de cand e moda asta cu black friday am pus la favorite, in aplicatia Emag, doua telefoane de buget(Huawei p20lite si Huawei mate20lite) si le-am urmarit de vreo 3 luni sistematic. Nici o schimbare pana de BF cand au scazut ambele cu procente considerabile raportate la pretul normal. Am mai urmarit un tv led samsung care, surpriza, a scazut de la 3800ron la 1800ron. În rest, ce am mai urmarit asa, din cand in cand, era redus de BF. Deci, parerea mea e ca anumite reduceri sunt pe bune. Dar ca sa au acces la ele trebuie sa fii destul de pe faza. Iar cum spune colegul @Method, produsele care "se vand singure" nu au nevoie de reduceri substanțiale. 

La 15.11.2018 la 11:32, Kosh a spus:

Mai degraba va fi Black FraierDay
....
Daca urmaresti produsul dorit ceva timp, vei vedea ce "oferte" sunt de black fraier day.

Agreee!!!

bd.jpeg