Sari la conținut

reparatie Simson 250


NicuSimson
 Share

Postări Recomandate

Salut prieteni, va urmaresc de cel putin 3 ani dar pana acum 1 saptamana nu am avut o motocicleta si acesta a fost motivul. de cateva zile am achizitionat o motocicleta Simson 250.

Rog sa imi dati sugestii si indrumari sa incep restaurarea acestei motociclete. Va multumesc!

image004s.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut, baicare! Reconditonare mi se pare un cuvant pompos...si daca vrei o reconditionare (adica sa faci Simsonul ca nou), presimt ca vei avea multe de infruntat! Retapitare, comenzi, mansoane, piese din cauciuc si plastic sparte sau coapte si accesorii noi, cromare, vopsire si liniere...plus, cel mai important, reparatia capitala a motorului cu piese originale! Toate astea inseamna multi...multi bani si timp! Sfatul meu?! Pune mana si inscrie motocicleta pe numele tau, fa-o functionala si plimba-te cu ea...cat mai mult! De poze frumoase este plin internetul! In timp aduni piesele si accesoriile lipsa sau deteriorate si le inlocuiesti...dar te vei bucura de ea in fiecare zi daca o vei calari!:bike-037:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 oră, NicuSimson a spus:

Salut prieteni, va urmaresc de cel putin 3 ani dar pana acum 1 saptamana nu am avut o motocicleta si acesta a fost motivul. de cateva zile am achizitionat o motocicleta Simson 250.

Rog sa imi dati sugestii si indrumari sa incep restaurarea acestei motociclete. Va multumesc!

image004s.jpg

De curios,cat ai dat pe el?E inmatriculat?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

deacord, dar vreau sa o desfac si sa o curat de rugina si dupa sa o vopsesc pt ca nu cred ca e atat de greu.

 

acestea sunt pozele Simsonului del-am luat

 

20181113_183358.jpg

20181113_183156.jpg

20181113_183212.jpg

modelul pe care l-am pus la inceput este cel pe care in urmaresc ca model

 

1 oră în urmă, Christian 1 a spus:

De curios,cat ai dat pe el?E inmatriculat?

sincer m-a costat 100 de euro

20181113_183156.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...