Sari la conținut
marauder

Help aplicatie android

Postări Recomandate

Mai oameni buni, de ceva vreme imi face nasoale o aplicatie andoid in sensul ca acolo unde trebuie sa scriu ceva, dau cu degetul, si nu apare tastatura aia..si dau si dau si dau, si nu apare...din an in paste mai apare si pot sa scriu, dar cum am zis, din am in paste.

Aplicatia este ING home bank :))

La alte aplicatii merge totul perfect, deci nu cred ca este ecranul bulit pe o anumita zona.

Am updatat, dezinstalat si reinstalat..nimic, totul la fel, nu vrea sa apara si gata. Daca tin mai mult, ca pt paste la ce am copiat de altundeva, da, merge, imi completeaza fara probleme campul, dar si aici are o problema, in sensul ca daca tin degetelul mai mult sa apara optiunea "lipire" ea, optiunea, poate aparea fie la locul normal, fie mai sus pe ecran...si chiar daca apare mai sus si dau pe ea, imi completeaza campul corect.

Aveti habar de la ce o fi? Telefonul e un jaf din 1900 toamna, un samsung s3 mini, dar imi fac treaba cu el.

Editat de marauder

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

La fel imi face si mie aplicatia de la orange acolo unde are trebui sa restrictionezi apeluri. Eu apas cu degetu' intr-un loc, ea deschide alte balarii. Ne mandrim ca avem informaticieni de top, dar astia care fac aplicatiile parca sunt cei mai tampiti dintre ei.
Aplicatia de la BRD nu stie sa se duca singura in prima pagina ce ar trebui sa apara dupa logare. Ramane a proasta in pagina de login de mori introducand parola si cand colo tu esti logat. Ma rog de echipa de suport de luni de zile sa rezolve problema, cica e in lucru ....unde-i gasesc nene pe astia de fac aplicatiile astea? Se da un examen si ii aleg pe cei mai cretini? Ca nu-mi explic...

Editat de TheHuskyCrobats

Partajează acest post

Link spre post
Acum 1 minut, TheHuskyCrobats a spus:

La fel imi face si mie aplicatia de la orange acolo unde are trebui sa restrictionezi apeluri. Eu apas cu degetu' intr-un loc, ea deschide alte balarii. Ne mandrim ca avem informaticieni de top, dar astia care fac aplicatiile parca sunt cei mai tampiti dintre ei.
Aplicatia de la BRD nu stie sa se duca singura in prima pagina ce ar trebui sa apara dupa logare. Ramane a proasta in pagina de login de mori introducand parola si cand colo tu esti logat. Ma rog de echipa de suport de luni de zile sa rezolve problema, cica e in lucru ....unde-i gasesc nene pe astia de fac aplicatiile astea? Se da un examen si ii aleg pe cei mai cretini? Ca nu-mi explic...

De obicei softurile sunt facute de femeile de serviciu , ...nenici astia doar isi dau acordul..din poigne  :)

Partajează acest post

Link spre post

Sa fiu corect...pe s3 mini am android 4.2.2...pe alt jaf, un vfd600 (de la vodafone) cu 6.0.1 merge perfect deci e posibil sa aibe si telefonul meu o contributie la neaparitia tastaturii...dar cum de merge la restul de aplicatii? brd, bcr,raifff merge perfect...plus ca sii la ing a mers perfect pana acum 2 saptamani??!?!

Desteptii de la ING au facut aplicatia doar pt telefoane cu un anumit iq?

Partajează acest post

Link spre post

Cu un telefon nou ai rezolvat problema .

In general , versiunile vechi de android nu mai sunt luate in considerare , pentru ca nu mai au sens.

Nu cred ca mai gasesti varianta ta de android pe piata . ...doar o parere .

Partajează acest post

Link spre post

Posibil paca, nu zic nu...logica asa imi zice si mie...da pe tel asta vechi am instalate aplicatii, google authenticator, blablabla....ca sa ma apuc sa schimb pe altul tot, io is un pic len..comod  :))

Vina e ca la depasire cand face unul stanga...impartita :)) Da tot ca la ei, daca se face banda separata only pt virat la stanga, cum alte banci mai mici pot sa faca aplicatii si pt telefoane mai inapoiate, ing nu poate?

Partajează acest post

Link spre post

Am vazut acu ..pe la Flanco parca  pe site , sau la cel.ro   , nu mai retin , cateva telefoane interesante la bani putini cu android nougat pe ele sau chiar cu oreo .

Undeva la 500 lei , si esti in carti pentru inca 5-6 ani 

Partajează acest post

Link spre post

Piei drace..faci pe michiduta acum....tocmai ce mi-am luat 2 lansete si 2 mulinete..acum vrei si tel nou? Nu e vorba de bani, dar prea multe noutati in termen prea scurt :))

Cred ca o sa iti urmez totusi sfatul ca asta abia mai respira..nici bateria nu ma mai tine

Partajează acest post

Link spre post

Aplicatia oranj??!!??😬 Am dezinstalat-o dupa 5 minute si le-am cerut factura pe hartie dupa muuuuulti ani de plata online! Am o rata la ei si nicicum nu puteam din contul meu (pe pc) sa platesc toata suma, doar factura pt servicii. Initial, cu zeci de clickuri si calculele cu capul sau pe hartie, era acolo "alta suma" si plateam, au facut update si n-a mai mers. Pe online dadeam sa platesc si, cand venea codul de la banca pt autorizarea tranzactiei, ma scotea din fereastra, intrand iar nu mai era bun codul. Am facut sesizari zeci, au raspuns doar pe langa...🤬

Astia de fac aplicatiile sunt facuti de-o mama - a paraîndărătului probabil - si mai iau si bani pt ce 💩 fac.  

Partajează acest post

Link spre post
Acum 1 oră, Paca a spus:

Am vazut acu ..pe la Flanco parca  pe site , sau la cel.ro   , nu mai retin , cateva telefoane interesante la bani putini cu android nougat pe ele sau chiar cu oreo .

Undeva la 500 lei , si esti in carti pentru inca 5-6 ani 

Oreo nu faceau biscuiti cu crema?

Partajează acest post

Link spre post
Acum 7 minute, john17 a spus:

Aplicatia oranj??!!??

Cred ca este o conspiratie impotriva ta cu siguranta !!! 

Am ''oranjada'' de cand o fost infiintata, si nu pot sa ma plang absolut deloc !

Partajează acest post

Link spre post

am un prieten care ar vrea sa isi ia un telefon.buget sa zicem 500 lei...cerinte, sa mearga, sa tina bateria mai mult de 1 zi, sa fie functional 5 ani...sa...il mai intreb sa vad ce mai vrea la el :))

aaaa, si eu acum folosesc pe mobil varianta din browser pt ing, si merge perfect scrisul...e aproape la fel ca aplicatia, dar nu mai da batai de cap

Partajează acest post

Link spre post

Un x cover 4, bun la toate.

Partajează acest post

Link spre post

Ce e ala x cover? Lenovo P2 are bateria superba, cica e si misto!

Partajează acest post

Link spre post

X cover este un samsung rezistent la apa, praf, certificare militara(?!),4g, quad core, baterie de 2800 miliamperi, camera de 13 pe spate si 5 pe fata, 2g ram care misca un Android recent foarte ok. Pentru mai multe detaii, google!

Partajează acest post

Link spre post
Acum 9 minute, Ice-D a spus:

X cover este un samsung rezistent la apa, praf, certificare militara(?!),4g, quad core, baterie de 2800 miliamperi, camera de 13 pe spate si 5 pe fata, 2g ram care misca un Android recent foarte ok. Pentru mai multe detaii, google!

Am avut la munca ...foarte multe rateuri .Majoritatea le-au schimbat .

Sa fi fost un lot prost ....ma indoi   :)

Partajează acest post

Link spre post

Posibil, noi(la servici) le folosim mai mult ca pda uri(fara functie de telefonie) de aproape un an,24/24(nu au parte de pauza,doar cat se incarca),scapate, pline de produse farmaceutice lichide gen senna/senokot(lipicios rau),trazadone,pana cand si morfina😂, nu am avut probleme cu ele. Dar pentru 900 ron/noi(erau mai scumpe atunci),nu poti avea prea mari pretentii.

Ca veni vorba de pretentii, am folosit unul ca tel personal si am ajuns la o cuncluzie,marea majoritate dam banii aiurea pe asa zisele flagshipuri. 

Partajează acest post

Link spre post

Vai cum poti spune asa ceva?

Tu stii cat de repede merge Whatsapp pe iPhone XS Max de nu stiu cate jde mii de euro? IAr selfiurile din veceu ies mult mai bune? Se vede cum trebuie urma de cocat de pe faianta. Mult mai bine decat pe Samsung. In plus ti se beleste si poola din cauza vitezei procesorului, parol 😁

Partajează acest post

Link spre post

Waw,

...si ce viteza are procesoru ala zici dumneata?

Ca io am o varsta si as schimba telefonu daca-i pe-asa.

Hai poate m-ajuti sa fericesc pe babutza mea,

Ca ea si-o tat vara 'nauntru dar nedecojita-i belea.

Ma cearta ca am bile uzate, ca rulmentii e prosti si  ca rugina

Ce tot dracu nebuna o vrea? 

Nuuu care cumva? 🤣

Partajează acest post

Link spre post

Stupoare, au rezolvat aplicatia de la BRD. Mi-a venit sa plang ... imi e frica totusi ... daca e un glitch??

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

• Navigare recentă   0 membri

Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.