Sari la conținut

®azvan
 Share

Postări Recomandate

Pana la urma....ne-am sucit cu o zi inainte si am plecat in.... Polonia.

Consoarta isi dorea de mult sa vada Polonia (Auchwitz, Cracovia, Varsovia, d-astea...)

Asta-i avantajul cand nu faci rezervari din timp (Eu am citit tot ce ai scris si te admir sincer pentru organizarea traseului si rezervarea cazarii din timp, eu nu sunt capabil de asta....ma las la voia intamplarii si de obicei plec cu cortul dupa mine, nu imi place sa fiu presat de timp, daca imi place undeva mai stau o zi-doua).

In Polonia a fost mega-frumos (au aia niste strazi mari si drepte si autostrada lor are in general 3 benzi pe sens...e o placere, desi in general detest autostrazille) si ieftin (cazare prin airbnb cu 70-80 lei/noapte).

Pe urma,dupa ce am terminat de vizitat ce ne-am propus in Polonia, am fost in Slovacia si  ca destinatie finala ne-am oprit la lacul Balaton in Ungaria (insa recomand lacul Ohrid din Macedonia daca va place sa va balaciti, lacul Balaton nu e la fel de spectaculos si e mai departe de Bucuresti decat lacul Ohrid).

 

Oricum, citind ce ai scris tu....nu pot sa zic ca m-a dat pe spate coasta de azur (repet din relatarea ta si mai am impresiile unui amic, ca referinta) dar o sa o bifez probabil in anii care vin.

 :)

 

Editat de Motorist@
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 12 minute, Motorist@ a spus:

nu pot sa zic ca m-a dat pe spate coasta de azur :)

 

Coasta de Azur este fitza si atat, bifata cel mult o data in viata. Sunt frumoase peisajele, dar peisaje frumoase sunt peste tot in lume. Pe de alta parte aglomeratia, pretul crescut al benzinei, benzinarii fara wc-uri, limite de viteza mai pe toata lungimea ei... Pur si simplu, sunt locuri mult mai faine in lume pt motociclit.

 

Acum 13 minute, Motorist@ a spus:

Eu am citit tot ce ai scris si te admir sincer pentru organizarea traseului si rezervarea cazarii din timp,

 

Am munca de birou 8 ore pe zi, si timp destul. Trebuie sa-l umplu cu ceva.

 

Acum 14 minute, Motorist@ a spus:

ma las la voia intamplarii si de obicei plec cu cortul dupa mine, nu imi place sa fiu presat de timp

 

Amandoua variantele sunt ok. Eu eram presat de timp... trebuia sa ating capatul propus (Gibraltarul) si drumul inapoi, incadrandu-ma intr-un anume timp, caci zile limitate de concediu. De eram propriul angajat... imi luam vacanta 3 luni si faceam din ele 5.

Referitor la planificare, ce am sa le spun tuturor sfatosilor de pe forumul asta este ca, nu exista solutii. Te adaptezi la ce ai, cu riscurile aferente. Ca-s riscuri mici sau mari, asta e alta discutie, si iarasi, este atat de relativ totul...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...