Sari la conținut

Motogp presezon 2019


P   T   R
 Share

Postări Recomandate

Live pitlane - Simon Crafar

https://www.pscp.tv/w/1PlJQyVZrMzJE

 

Un scurt rezumat inainte de After the Flag, cam intr-o ora.

Petrux a slabit bine de tot, dar arata cam sfarsit la interviuri. :)

De maine incepe testul adevarat, azi doar au dat cu matura pe pe pista.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 512
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Acum 36 minute, P T R a spus:

 

Hahahaha.. ce tare faza cu tehnicienii de la Yamaha care se uitau la motoretele Ducati cu barbile sprijinite in palme.. Imi aduc aminte, acu' cativa ani de o imagine in care situatia era invers.. Cum se mai invarte roata.. :D 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 12.02.2019 la 21:19, PzKpfW a spus:

 

2019-sepang-motogp-test-day-1-2.jpg

 

Părere personală: arată fain. Mai ales partea din spate, de la finala curbată la coata alingită și subțire. Expresia clasică: parcă merge repede și când stă pe loc. Știi că nu-mi place design-ul japonez, dar asta le-a ieșit - din greșală probabil.

 

Acum 1 oră, Method a spus:

 

Au rezolvat-o. :)) 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 21 minute, PzKpfW a spus:

De pe casca lui Lorenzo...

 

image.thumb.png.623c2af80461eb76cbc6e884ce75a00b.png

 

image.thumb.png.f42d29e041828fc0443ccd42705b4f81.png

De e scris asa de mic ?😂

Cum era vb aia?lauda de sine...

Iar o sa o suga pe podium?

😁

20190224_122020.jpg

Dear george ...un mic citat 

 

"my old hand-bones have now all been replaced with octopus, shark and scorpion bones. So they are much stronger. See what a great champion I am, Alberto? The Maniac Puta injected monkey bladders and pig anuses into his stupid face to look more like a woman and missed the test at Sepang, while I missed it because I was making myself a more championy champion.

 

🤣

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 23.02.2019 la 0:02, adidas a spus:

Acusi se lasa de curse, se apuca de modelling, il lasa femeia dupa care se apuca de baut. Ajunge pizzer pana la urma :D

 

hai ca este cu noi....

 

https://www.gsp.ro/gsp-special/diverse/galerie-foto-andrea-iannone-s-a-indragostit-de-andreea-sasu-a-renuntat-la-celebra-belen-rodriguez-pentru-o-romanca-din-pascani-560794.html

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Impreseionant rins,

Rossi nu e multumit

 

Oricum trstul asta in qatar e o pierdere de vreme si bani

Ceea ce testeaza aici nu se prea aplica pe restul circuitelor,datorita conditilor.

Iar ca pregatiri de cursa ,multe ore risipite,avand in vedere ora tarzie la care are loc cursa.

Era mai constructiv un test la jerez,si aici in dooha o zi suplimentara era suficient,

daca incepeau de joi cu fp'uri.

 

 

Editat de P T R
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 ore, florinelu07 a spus:

:crack:

Toti vor fete din Balcani curve din Pascani :D

Si Yamaha a venit cu un box sub codita,probabil electronice :

Screenshot-2019-02-25-What-s-new-with-Vi  Screenshot-2019-02-25-What-s-new-with-Vi

P.S. Bai,am auzit ca micutzul Bautista a sters pe jos cu marele  si multiplul smecher natural Rea de la sbk,what happened?

Sunt oare pilotii de gp foarte foarte buni sau "e" doar zvonuri nefondate?

Ce-a facut Rea,s-a lovit la ceas?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da,a fost un vant de i-a luat pe sus,plus ca nu pot face teste decat vreo 3-4 ore pe zi pentru ca fiind desert,dupa apus temp scade drastic.Ai zis bine,era mai normal,mai ieftin si mai productiv un test la Jerez sau Barcelona.

Pe partea ailalata insa,poate au dat seicii un ban sa faca aia testul acolo,ei mai au fitze din astea.

 

Rezultate ultima zi :

Screenshot-2019-02-25-motogp-com-Qatar-M

Ducati a facut long runs,nici nu s-a sinchisit sa faca fast laps.

Despre viteza Yamaha,personal tind sa il cred pe Rossi care e mult mai circumspect decat pe Vinales care se si vede campion.Nu de alta dar sa nu inceapa iar sa planga pe la Jerez ca el nu a venit aici sa iasa pe 6 sau pe 8...

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Yamaha daca isi rezolva problema uzurii pneului si a vitezei de top,va castiga aici.

 

Honda cred ca se va bate pentru podium,depinde cat vor risca pilotii accidentati.In regim de cursa poate vorresimtii buba.

 

Ducati sta destul de bine,desi nu o arata,il vad pe petrux fie castigand fie in pietris,sper sa se tempereze.

 

Suzuki se prezinta bine, probabil va domina cursa la inceput,sa vedem daca vor reusii sa mentina ritmul pe tot parcursul cursei.

 

Petronas par foarte motivati,sunt curios cum schimba informatile intre ei.

 

2 saptamani lungi pana la inceputul unui campionat ce pare sa fie mult mai disputat si mai animat decat anii precedenti.

 

 

Editat de P T R
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 25.02.2019 la 9:19, P T R a spus:

 

 

Oricum trstul asta in qatar e o pierdere de vreme si bani

Ceea ce testeaza aici nu se prea aplica pe restul circuitelor,datorita conditilor.

 

Au ales acest circuit pentru teste, datorita configuratiei lui. Circuitul asta are cam de toate. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 22.02.2019 la 17:33, PzKpfW a spus:

 

Măcar e la Moto3. Viteze mai mici.

 

 

image.thumb.png.65111dcfe13c661e83cc275e6fa1ff44.png

 

Acuma arata mai a mexican. Sper ca l-a operat fratele lui Politi ala cu 8 clase care a venit si la noi.

 

 

La 25.02.2019 la 11:01, Method a spus:

:crack:

 

P.S. Bai,am auzit ca micutzul Bautista a sters pe jos cu marele  si multiplul smecher natural Rea de la sbk,what happened?

Sunt oare pilotii de gp foarte foarte buni sau "e" doar zvonuri nefondate?

Ce-a facut Rea,s-a lovit la ceas?

 

Micutul Bautista probabil e mai bun decat toti din WSBK la un loc, tu crezi ca la GP se intra pe pile sau cum?

 

 

image.png

 

:D :D :D

Editat de B.B.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

On 25.02.2019 at 11:01, Method said:

P.S. Bai,am auzit ca micutzul Bautista a sters pe jos cu marele  si multiplul smecher natural Rea de la sbk,what happened?

Sunt oare pilotii de gp foarte foarte buni sau "e" doar zvonuri nefondate?

Ce-a facut Rea,s-a lovit la ceas?

 

Eu cred că Rea a mers foarte bine. A terminat "best of the rest" în toate cele 3 curse. Lui Bautista îi cam place la P.I., iar Panigale V4 are un avantaj de putere evident. Probabil și pentru că are o limită de turații superioară:

 

2019 Season-Starting WorldSBK Rev Limit Table:

  • Aprilia   14,700 rpm
  • BMW     14,900 rpm (50 rpm less than last year’s model)
  • Ducati   V4 16,350 (all new engine for 2019)
  • Honda   14,550 rpm
  • Kawasaki           14,600 rpm (500 more than 2018 model)
  • MV Agusta        14,950 rpm
  • Suzuki   14,900 rpm
  • Yamaha 14,700 rpm

Ceilalți piloți Ducati nu au mers extraordinar - ba din contră. Și să nu uităm că și anul trecut Melandri a câștigat detașat ambele curse din Australia pentru ca apoi să nu mai vadă nicio victorie. Vom avea o imagine mai clară după 2-3 curse, dar din punctul meu de vedere tot Rea este favorit la titlu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 4 ore, P T R a spus:

Daca iese bautista campion il aduc inapoi in gp? 😁

Ahaahha,buna asta...si iti dai seama ca nu e exclus.Chiar e bun batistutza.

@PzKpfW : Ooo,fuck,pai chiar ca e diferenta de red line...aia inseamna aer in plus si automat putere in plus....1500 rpm in plus fata de restul?e un avantaj intradevar.

Despre Bautista e adevarat ca nu se face primavara cu o floare dar am inteles ca a dominat cursa,nu prea urmaresc sbk,nu sunt fan.Intradevar trebuie urmarite si evolutiile viitoare,insa eu zic ca e ceva acolo nu?

Acum 15 ore, P T R a spus:

Yamaha daca isi rezolva problema uzurii pneului si a vitezei de top,va castiga aici.

 

Honda cred ca se va bate pentru podium,depinde cat vor risca pilotii accidentati.In regim de cursa poate vorresimtii buba.

 

Ducati sta destul de bine,desi nu o arata,il vad pe petrux fie castigand fie in pietris,sper sa se tempereze.

 

Suzuki se prezinta bine, probabil va domina cursa la inceput,sa vedem daca vor reusii sa mentina ritmul pe tot parcursul cursei.

Dupa ce a laudat in sus si in jos motoreta,Vinales a revenit de fapt la vechile probleme - degradarea si grip'ul spate.Mi-e sa nu planga iar desi intradevar in vremurile bune Yamaha era buna aici.

Rossi a zis ca nu sunt inca acolo...tind sa il cred pe el.Si a mai zis ceva : "fastest guys are Marquez,Dovi and....Rins".De tinut minte.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 7 ore, john17 a spus:

Va castiga precis yamaha! Experiență :lol:

Nu crezi ca sunt favoriti?

Ducati/dovi a castigat anul trecut

Honda a fost pe 2 pe un circuit care inainte nu era pe placul lor.

Yamaha aici a mers tot timpul bine.

Suzuki pare sa fi facut un pas inainte si clar vor fi la bataie pt podium

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt multe variabile in Qatar - nisipul de pe pista,scaderea brusca a temp la asfintit,samd.

Circuitul e propice Yamaka si acestia s-au descurcat bine in trecut...eu personal as miza pe Dovi aici.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...