Sari la conținut

costum probiker prx-4


ady84
 Share

Postări Recomandate

buna ziua tuturor !

sunt un fff incepator....am luat permisul pe 19 luna asta....abia pe 10 decembrie motor !  :)

am o intrebare pentru cei care au comandat de pe louis costumul din 2 piese probiker prx-4. am 184cm si aprox 85 kg. ce marime sa aleg si daca este un echipament decent. va rog argumetati cu plusuri si minusuri.

Multumesc frumos in anticipatie pt raspunsuri! 

prx 4.JPG

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

salut.  eu am marimea  54 si 87 kg. acceasi inaltime. ma strange . este fix rau

ia 56. daca iti este mare facem schimb. al meu este in stare perfecta. purtat de 2 ori 

Editat de ssk
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ady84 suna la kronau ( http://www.kronaumoto.ro/index.php/contact.html ) si vezi in ce conditii poti comanda prin ei si care este politica de retur in caz ca nu ti se potriveste marimea.

Alternativ, daca ajungi in Bucuresti, de obicei il au pe stoc si poti proba. Oricum banuiesc ca nu vrei sa il porti pana la primavara.....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

da XaeL probaqbil ca ai dreptate. cel mai bine probat in magazin.....dar este tot la pretul de pe louis?

 

la 192 cm si 95 de kg   .....santon tu ai marimea 

56......deci la mine 184cm si 85 de km imi trebuie 54?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

4 minutes ago, ady84 said:

da XaeL probaqbil ca ai dreptate. cel mai bine probat in magazin.....dar este tot la pretul de pe louis?

 

la 192 cm si 95 de kg   .....santon tu ai marimea 

56......deci la mine 184cm si 85 de km imi trebuie 54?

Pe site scrie ca pretul din magazin e un pic mai mare. Calculat la 4.9 ron/euro fata de 4.71 fata de comenzile facute prin ei de pe Louis. Vreo 40 ron diferență sau cam pe acolo.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

Colegu , eu am 183 /90 kg  si am fost fortat sa cumpar  56 pt ca la 54 imi venea geaca perfect dar la pantaloni...nu am avut destula forta sa-i trag pana sus.Prea stransi la pulpe . Mai avem un coleg aici pr forum care a patit la fel.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

As putea spune ca da isi face treaba .Costumul l-am luat acum un an in primavara si pana in toamna respectiva a fost distrus ,dupa doua cazaturi din care eu am iesit parfum.

Eu am fost direct la Kronau si am probat ...nu prea am incredere in comanda pe nv.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Depinde si ce te astepti tu sa faca protectiilea alea. Protejeaza pielea de zgarieturi la frecarea de asfalt si pot sa protejeze unele articulatii la impact direct cu ceva dur dar asta e discutabil. PRX-4 aveam pe mine vara trecuta cand am imbratisat un copac :) Costumul m-a ajutat sa nu adaug si un genunchi pe lista (lunga) de fracturi, si cam atat. Si le-a dat de furca alora la spital cand au trebuit sa il decupeze de pe mine :)))))

Din pacate nu iti pot spune ce marime era, ca am uitat. Dar iti pot spune ca geaca era un pic mai larga pt ca altfel nu intrau pantalonii pe mine.

EDIT: oricum, pe sub geaca o sa mai iei una-alta, depinde de sezon, de viteza si de unde te duci cu moto. pe FZ6S nu ai protectie la vant cat sa il iei pe pielea goala.

Editat de XaeL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, ady84 a spus:

nu e mare diferenta de bani XaeL

Santos....la costumul moto se aplica principul ca "se mai lasa" ? ar trebui sa il iau fix sau un pic mai lejer?

ssk dar ce inaltime ai?

e posibil sa bat si eu spre 87 kg :)

 

am 1.84.  Citeam comentariul colegului de mai sus caruia ii vine manusa =)) eu  stiu ca ptr mine 54 este fix. 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 15 ore, ady84 a spus:

nu e mare diferenta de bani XaeL

Santos....la costumul moto se aplica principul ca "se mai lasa" ? ar trebui sa il iau fix sau un pic mai lejer?

ssk dar ce inaltime ai?

e posibil sa bat si eu spre 87 kg :)

 

Intr-adevar s-a mai lasat. Cand l-am luat mi-a venit cam fix dar ok. Acum imi este perfect. Nu stiu ce sa-ti recomand legat de marime dar posibil un 56 sa-ti vina putin larg. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 10 months later...
La 30.11.2018 la 13:23, ady84 a spus:

buna ziua tuturor !

sunt un fff incepator....am luat permisul pe 19 luna asta....abia pe 10 decembrie motor !  :)

am o intrebare pentru cei care au comandat de pe louis costumul din 2 piese probiker prx-4. am 184cm si aprox 85 kg. ce marime sa aleg si daca este un echipament decent. va rog argumetati cu plusuri si minusuri.

Multumesc frumos in anticipatie pt raspunsuri! 

prx 4.JPG

Deci daca ai la 80 kg si o înălțime 180-182cm sa sti ca mărimea 52 este ok!!!Eu astazi am achiziționat unul direct de la magazin si l-am probat si este bun

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...

Salut,

Inca am un PRX prin podul casei pe care l-am folosit circa 7 ani.A fost si testat prin 2 cazaturi. Il recomand fara ezitari. Singurele minusuri sunt fermoarele de la pantaloni m-a lasat unu dar... in 6 ani... whatever... 

Eu am 1.92 si 100 kg si il am marimea 56 . Mai multe nu am ce sa spun. 

 

Ca pret/calitate merita fiecare banut parerea mea. 

Spor !

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...