Sari la conținut

ATV pe şenile


pinnochio
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 100
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Acum 16 ore, petre81. a spus:

Nahhh...laporoscopic😊

 

Salut,am gasit ceva pe you tube,asa este,pun si linku 

 

1547639538637-1699632973.jpg

Cam asa cumva

1547640724627-1484089280.jpg

Gata operatia,spalat interiorul cu motorina,am pus alt ulei,acu...sa vedem cum mere.Bucata decupata am sa o sudez la loc,da nu acum.

15476418753445456760.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 ore, john17 a spus:

Acele inele de bronz despre care zice @petre81. le-am vazut pe la VW si, din cate am vazut eu, indeplinesc oarecum rolul unui LSD (Limited Slip Differential)

 

Nu pe acelea le-am mentionat, iar cele de la VW sunt gandite pt plecarea de pe loc pe gheata dar nu fac treaba, probat de mine. In figura de mai jos piesele mentionate de mine sunt notate cu litera J in coltul din dreapta sus:

 

633631749_Differential-ExplodedView.thumb.jpg.192b100bf3475f36a4bb48b14c890b83.jpg

 

 

Acum 3 ore, john17 a spus:

Dpmdv vehiculul are mai multe vicii de proiectare,

 

www.motociclism.ro, forumul unde intotdeauna exista nemultumiti.

Editat de petre81.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Siiii...Successsss!!!!! Este demultiplicare cât casa😊😊😊Acu...pot sa pun lama sa ma duc la impins pământ.Nu mai am timp astăzi,vin mâine cu un video.Săru-mâna pentru ajutor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 4 minute, pinnochio a spus:

Siiii...Successsss!!!!! Este demultiplicare cât casa😊😊😊Acu...pot sa pun lama sa ma duc la impins pământ.Nu mai am timp astăzi,vin mâine cu un video.Săru-mâna pentru ajutor!

 

Acum pleci cu a treia de pe loc, ca Rabele...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Încă mesteresc la el,nu este totul în regulă.Acuuu...mai trebuie să şi muncim,s-au strâns facturile😢.Oricum,este un proiect de durată,mai vreau lamă curătat zapada,troliu,cârlig remorcare,lumini față-spate.Mai trebuie electromotor nou😠.Vestea bună este că am mers cu viteza 5-a.Cred că  prinde 50 km/h.Lejer.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 48 minute, pinnochio a spus:

Mai trebuie electromotor nou😠

 

Sa verifici neaparat, sau sa schimbi preventiv, bucsa de electromotor care vine in cutia de viteze. O scoti de acolo cu un tarod sau un surub pe care il infiletezi in bucsa.

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 10 ore, pinnochio a spus:

Merge mai bine dracovenia😊 viteza 2-a

 

 

Poate ca telefonul amplifica sunetele dar imi da impresia ca are avansul de injectie cam mare, parca craune cam tare. Dar daca merge bine n-are rost sa umbli.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dupa montarea acelor profile,vireaza mai usor,motorul nu mai este asa solicitat în viraje.Chiar mergând în viteza 1 la ralanti,un pic smucesc ghidonu...si atelaju sare de khur.E fain😊.Acum încerc sa fac un fel de bord,cu indicatoare pe rezervor si incarcare.Si in sfarsit...contact cu cheie(tot de vw golf 1) pentru presiunea de ulei,am infiletet un manometru micut chiar in locul sondei de presiune a uleiului.Lucrurile simple sunt cele mai bune.

20190129_161630.jpg

20190129_170105.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 02.02.2019 la 19:27, petre81. a spus:

 

Ce anume? Ai scos termostatul?

Greşisem ceva😊,am remediat,acum e perfect.Acum pot să plec pe distanțe mari.Poate pe sfârşit de săptămână,ceva coclauri cu gropi şi bălți.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Parcurs astazi vreo 2 km,în afară de pana la una din cele 8 roti,nici o problema.Am folosit toate cele 5 viteze,urcat panta de...zic 45 grade,trecut ceva canale,bălti.Revenit bine acasa. 

20190210_150414.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Ai grijă să nu ieși din euforie pe vreun drum comunal și sa dai nas în nas cu politia, ca e dosar penal. Sau sa ai vreun vecin binevoitor care sa te toarne și sa te pandeasca aia dacă ieși pe drum cu drăcia. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...