Sari la conținut

ATV pe şenile


pinnochio
 Share

Postări Recomandate

Acum 19 minute, l.u.v a spus:

Ai grijă să nu ieși din euforie pe vreun drum comunal și sa dai nas în nas cu politia, ca e dosar penal. Sau sa ai vreun vecin binevoitor care sa te toarne și sa te pandeasca aia dacă ieși pe drum cu drăcia. 

 

Teoretic e dosar penal si daca mergi pe camp. Numai pe proprietate privata (inchisa publicului) ai voie sa conduci un vehicul neinmatriculat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 100
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

54 minutes ago, petre81. said:

 

Teoretic e dosar penal si daca mergi pe camp. Numai pe proprietate privata (inchisa publicului) ai voie sa conduci un vehicul neinmatriculat.

ai un citat de lege pe tema asta?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar acum, XaeL a spus:

ai un citat de lege pe tema asta?

 

Mi-e lene sa caut dar tin minte ca era o problema legata de formularea ambigua a legii privind circulatia pe drumurile publice. Teoretic, intr-un spatiu deschis publicului (neingradit) trebuie sa ai permis de conducere si vehicul inmatriculat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 14 ore, pinnochio a spus:

He...he...da mă prinde?😆

ma, ce sa zic, loganu e capabil de putin offroad, e destul de inalt :D

Acum 13 ore, petre81. a spus:

 

Teoretic e dosar penal si daca mergi pe camp. Numai pe proprietate privata (inchisa publicului) ai voie sa conduci un vehicul neinmatriculat.

hmm si cum ramane cu caprele neinmatriculate/bile? ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vehiculele care se deplaseaza pe sine, denumite tramvaie, precum si tractoarele agricole sau forestiere nu sunt considerate autovehicule.Nu se înmatriculeaza,se înregistrează la primarie.Am sa ma interesez. Am citit asta în legea circulatiei din 2002,modificata în 2018 prin OUG.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

COD RUTIER. „În interpretarea noţiunii de ‘autovehicul’, prevăzută de art. 334 alin.1 din Codul penal şi art. 335 alin.1 din Codul penal, raportat la art. 6 pct.6 si pct.30 din OUG nr.195/2002, modificată şi completată prin OG nr.21/26.08.2014, conducerea pe drumurile publice a unui tractor agricol sau forestier neînmatriculat/neînregistrat potrivit legii sau de către o persoană care nu posedă permis de conducere nu întruneşte condiţiile de tipicitate ale infracţiunilor prevăzute de art.334 alin.1 din Codul penal, respectiv, de art.335 alin.1 din Codul penal. Obligatorie de la data publicării în Monitorul Oficial al României, Partea I, potrivit dispoziţiilor art.477 alin.(3) din Codul de procedură penală. Pronunţată în şedinţă publică, 12 aprilie 2017”, se arată în decizia instanţei.  Interesant☺

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 3 months later...

Demontez atelaju,trebuie vopsit.Totodată montez alt motor,mult mai bun,același tip.Am să modific puțin și comenzile direcției.

20190526_140644.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 months later...

junkyard wars, pentru cine-si mai aduce aminte :D

 

cred ca s-a mai zis, fa contract cu primaria pentru deszapezire.

poate traiesti din asta. 

poate iarna macar.

daca ninge.

vezi tu.

gen.

Editat de frigider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutare,ce să faci cu dracovenia in Bucuresti? Pe ce (cine)vrei sa calci😁 Intre timp am facut rost de alte pompe frana,cu tot cu tulumbe.Cele vechi le pusesem fără tulumbe,și era greu.

20190802_135349.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
  • 1 year later...
Vizitator _Raul_

Era la vanzare pe Olx acum ceva luni bune, departe de Timisoara. 

Eu zic ca era cel din topicul acesta, dar poate P. o sa spuna el mai multe.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...