Sari la conținut

Postări Recomandate

1 oră în urmă, pinnochio a spus:

Este si carlig de remorcare,am dat 12 lei pe el😊

20190212_140755.jpg

A iesit super!

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ai grijă să nu ieși din euforie pe vreun drum comunal și sa dai nas în nas cu politia, ca e dosar penal. Sau sa ai vreun vecin binevoitor care sa te toarne și sa te pandeasca aia dacă ieși pe drum cu drăcia. 

Partajează acest post

Link spre post

He...he...da mă prinde?😆

Partajează acest post

Link spre post
Acum 19 minute, l.u.v a spus:

Ai grijă să nu ieși din euforie pe vreun drum comunal și sa dai nas în nas cu politia, ca e dosar penal. Sau sa ai vreun vecin binevoitor care sa te toarne și sa te pandeasca aia dacă ieși pe drum cu drăcia. 

Teoretic e dosar penal si daca mergi pe camp. Numai pe proprietate privata (inchisa publicului) ai voie sa conduci un vehicul neinmatriculat.

Partajează acest post

Link spre post

Cu atat mai mult.

Partajează acest post

Link spre post
54 minutes ago, petre81. said:

Teoretic e dosar penal si daca mergi pe camp. Numai pe proprietate privata (inchisa publicului) ai voie sa conduci un vehicul neinmatriculat.

ai un citat de lege pe tema asta?

Partajează acest post

Link spre post
Chiar acum, XaeL a spus:

ai un citat de lege pe tema asta?

Mi-e lene sa caut dar tin minte ca era o problema legata de formularea ambigua a legii privind circulatia pe drumurile publice. Teoretic, intr-un spatiu deschis publicului (neingradit) trebuie sa ai permis de conducere si vehicul inmatriculat.

Partajează acest post

Link spre post

Drumul public are o definiție foarte clara in lege. Legea rutiera, inclusiv inmatricularea, se aplica doar pe drumul public. Incearca sa vii cu dovezi daca ai alta opinie.

Partajează acest post

Link spre post
Acum 14 ore, pinnochio a spus:

He...he...da mă prinde?😆

ma, ce sa zic, loganu e capabil de putin offroad, e destul de inalt :D

Acum 13 ore, petre81. a spus:

hmm si cum ramane cu caprele neinmatriculate/bile? ...

Partajează acest post

Link spre post

Vehiculele care se deplaseaza pe sine, denumite tramvaie, precum si tractoarele agricole sau forestiere nu sunt considerate autovehicule.Nu se înmatriculeaza,se înregistrează la primarie.Am sa ma interesez. Am citit asta în legea circulatiei din 2002,modificata în 2018 prin OUG.

Partajează acest post

Link spre post

Problema e ca ce ai tu nu este vehicul omologat, de înscris nici vorba. 

Partajează acest post

Link spre post

COD RUTIER. „În interpretarea noţiunii de ‘autovehicul’, prevăzută de art. 334 alin.1 din Codul penal şi art. 335 alin.1 din Codul penal, raportat la art. 6 pct.6 si pct.30 din OUG nr.195/2002, modificată şi completată prin OG nr.21/26.08.2014, conducerea pe drumurile publice a unui tractor agricol sau forestier neînmatriculat/neînregistrat potrivit legii sau de către o persoană care nu posedă permis de conducere nu întruneşte condiţiile de tipicitate ale infracţiunilor prevăzute de art.334 alin.1 din Codul penal, respectiv, de art.335 alin.1 din Codul penal. Obligatorie de la data publicării în Monitorul Oficial al României, Partea I, potrivit dispoziţiilor art.477 alin.(3) din Codul de procedură penală. Pronunţată în şedinţă publică, 12 aprilie 2017”, se arată în decizia instanţei.  Interesant☺

Partajează acest post

Link spre post

Repet, ce și tu nu este omologat, deci nu se poate numi vehicul. 

Interesează-te bine, sa nu ai surprize în viitor. 

Partajează acest post

Link spre post

Între timp am schimbat capul hidraulic pompei de injectie,si injectoarele.Să fie bine,ca sa nu fie rau😊.Vorba unui clasic în viată!

20190214_130951.jpg

20190214_115518.jpg

20190214_155827.jpg

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

• Navigare recentă   0 membri

Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.