Sari la conținut

Surub rupt


Tzitzicat
 Share

Postări Recomandate

La 07.12.2018 la 12:45, chv a spus:

Muahahahahahahahahaha

+1 :)))))

@Tzitzicat, pune pe partea iesita o piulita, nu trebuie infiletata, apoi da cu un electrod subtire daca ai aparat de sudura, ca parca ziceai ca ai, in interiorul piulitei, cat sa lipesti piulita de surub. Cu ocazia asta se si incalzeste surubul si iese 100%. In cel mai rau caz, da gaura cu bormasina pana iesi pe partea cealalta si daca fu#i filetul, bagi o contra cu frana si un surub mai lung si gata! eventual, sa fie simetrica treaba, bagi piulita si la jamba cealalta.

Acum vad ultima poza... e rupt in interior? atunci, merge cu extractor.

Editat de Adyp
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A pomenit cineva mai sus de surubelnita de impact. Face minuni. Cu o scula anume faci taietura pentru surubelnita plata, normala si apoi folosesti surubelnita de impact. Chestia asta face in felul urmator, bati cu ciocanul axial (este metalica) iar capul ei are, la impact, o miscare de rotatie in sensul dorit. este ceva de genul:

https://www.louis.eu/artikel/rothewald-impact-driver-set-1-2-inch-5-piece/10003903?filter_article_number=10003903&list=385aaec61c06a5905437135ed784aa99

Ok, daca nu vrei sa dai banii aia, 60 si un pic de lei, desi merita sa o ai in casa, contacteaza-ma sa ti-o imprumut, vedem noi cum facem.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 13 ore, Adyp a spus:

+1 :)))))

@Tzitzicat, pune pe partea iesita o piulita, nu trebuie infiletata, apoi da cu

L-am scos cu bormasina

Ms

Acum 11 ore, PoliBuc a spus:

A pomenit cineva mai sus de surubelnita de impact. Face minuni. Cu o scula

Habar nu aveam ca exista asa ceva

Am comandat-o

Merci

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...