Sari la conținut
G.Tudor

Cumpar Honda CBF 1000 ABS mai nou de 2006

Postări Recomandate

Salut !  Pentru ca pe OLX si alte site-uri de vanzari nu sunt asa multe de vanzare, am spus ca poate aici am mai mult noroc, asadar:

Cumpar Honda CBF 1000 ABS mai nou de 2006 ori modelul + 2010

Bugetul meu initial este de varianta 2006-2010 ( cel cu 98 CP ), insa daca este vre-o oferta care sa merite cu adevarat poate ma caut mai bine de bani pentru modelul mai nou, +2010 ( cel cu 106 CP ).

Cerinte: Sa fie inmatriculat RO, sau sa urmeze sa se inmatriculeze inainte de vanzare-cumparare ( nu vreau sa aleg la RAR si sa ma complic cu tradus de acte ), ABS obligatoriu, ingrijit ( fara carene sparte, rupte... poate doar putin zgariate), iar KM cat mai putin cu putinta :D

Contact: Privat sau aici, intru de cateva ori pe saptamana pe forum. Multumesc !

PS: Sunt din Bucuresti

Editat de G.Tudor

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De ce nu vorbești cu familia Biriș să îți aducă unul fix pe gustul tău? Nu e așa complicat cu actele și sunt destui intermediari care sa alerge în locul tău.

Partajează acest post

Link spre post

Poate ai noroc... Eu am incercat in primavara sa cumpar una si n-am gasit nimic ok.

Recomand varianta noua, pe langa puterea in plus, are 60-70km mai multa autonomie, cadru mai rigid, si (zic unii) protectie la vant ceva mai buna. In plus, la modelul vechi sunt sanse foarte mari sa il cumperi mult mai scump decat l-ai putea tu revinde peste 3 luni daca decizi ca nu iti place (zac multe de 1+ ani la vanzare).

Multi fug de modelul asta (deh, nu e fireblade de 170hp), dar dpmdvd (mai ales) daca mai scoti 600€ pentru un set de cartuse Andreani + un set de furtune metalice, asta e singurul model din ultimii 15 ani care se incadreaza cu adevarat la "sport-touring".

Partajează acest post

Link spre post

@yoyo_man Dupa cum probabil se observa usor sunt nou pe aici, nu cunosc mai pe nimeni, am cautat pe google "import moto" si nu am gasit mare lucru, am auzit ca si lumea moto are "samsarii" ei, insa nu am dat de ei pana acum, doar pe OLX "firme" ca: MotoMus, etc.. Deci daca imi poti lasa un contact iti multumesc frumos !

@walking^humanSuper super recomandare, multumesc frumos, sincer. Si eu ma gandeam ca prind un 2007/8 la 3.000 euro ( poate 3.300 maxim ),  si normal ca as vrea un 2010+, si chiar as fi dispus sa ofer 4.000 pe unul, asa cum spui si tu, ar fi cateva sute de euro bine justificate. 

@Ribo Da, l-am vazut pe OLX, am scris in prima postare ca am verificat prima data pe site-urile de anunturi, Am vorbit cu cei de la moto-hub prin mesaje si au spus ca trebuie schimbat lantul insa o fac ei, pe banii lor inainte de vanzare, iar ca ultim pret este de 4.200, pret care cumva e si ok si nu. Ar merita ca este luat de la o firma presupun serioasa din bucuresti, arata incredibil de bine motorul si ca este la o aruncatura de bat de mine... insa pana la urma cu 4200 incerc sa prind unul 2010+ asa cum ziceam mai sus, iar @walking^human mi-a adus si el cateva motive in plus si mi-a intarit parerea. 

Va multumesc frumos tuturor, mai ales pentru rabdare dar si sfaturi, cum am zis sunt nou pe aici si va apreciez toate sfaturile. 
Astept oferte... 

Partajează acest post

Link spre post

Biris nu prea intra in categoria samsarilor pentru că au grijă și de client :) datele de contact contact pe email la cos75mari@yahoo.it sau 0039 327 58 18 788- WhatsApp

Da-le un mail cu ce vrei și vă înțelegeți voi. Ei aduc moto fara avans și dacă nu îți place când ajunge la tine nu o cumperi. Mai corect de atât... Eu și mulți alții de pe aici avem motor cumpărate prin/de la ei și a fost totul ok. 

Partajează acest post

Link spre post
13 minutes ago, yoyo_man said:

Biris nu prea intra in categoria samsarilor pentru că au grijă și de client :) datele de contact contact pe email la cos75mari@yahoo.it sau 0039 327 58 18 788- WhatsApp

Da-le un mail cu ce vrei și vă înțelegeți voi. Ei aduc moto fara avans și dacă nu îți place când ajunge la tine nu o cumperi. Mai corect de atât... Eu și mulți alții de pe aici avem motor cumpărate prin/de la ei și a fost totul ok. 

13 minutes ago, yoyo_man said:

Multumesc frumos, chiar acum salvez nr si le trimit un mesaj. Am adus vorba de samsari si de cei de la MotoMus pentru ca am auzit numai lucruri rele de ei ( nu e subiectul discutiei aici ), dar ma bucur sa aud ca exista si oameni ca Biris, pe care chiar as vrea sa il cunosc. 10x ! 

Intre timp, accept cu drag sfaturi, parerei , etc.. 😃

Editat de G.Tudor

Partajează acest post

Link spre post

Man tu vrei o motocicleta din 2010+ si sa dai foarte putin pe ea, tare imi e teama ca te alegi cu un cazan !

Partajează acest post

Link spre post
2 hours ago, Ribo said:

Man tu vrei o motocicleta din 2010+ si sa dai foarte putin pe ea, tare imi e teama ca te alegi cu un cazan !

Nu vreau neaparat modelul nou, decat daca e vre-o oferta, in rest mi se pare destul de ok ofeta celor de la Moto-Hub....daca as scoate-o la 4.000. Dar restul de pe olx nu merita mai mult de 3200 cu indulgenta ( an 2007/8) ... 

Pana la urma pretrul este cel pe care cineva il ofera, cum zicea cineva mai sus, sunt moto de 1 an pe net si  nu se vad... Stii vorba aia... Nu e prost cine cere, ci cine da...

https://www.olx.ro/oferta/honda-cb-1000-f-abs-2010-IDbtKtF.html

Nu stiu ce sa zic de asta, spune ca e 2010 insa nu are nimic de 2010, bordul, carene, semnal, evacuare, totul este de 2008, nu prea inteleg cum... stie cineva ?

Editat de G.Tudor

Partajează acest post

Link spre post

Eu am cbf 600 2008 adus de biris,a doua de la ei.

Partajează acest post

Link spre post

https://www.olx.ro/oferta/honda-cb-1000-f-abs-2010-IDbtKtF.html

Nu stiu ce sa zic de asta, spune ca e 2010 insa nu are nimic de 2010, bordul, carene, semnal, evacuare, totul este de 2008, nu prea inteleg cum... stie cineva ?

Mai mint oamenii. Sau e model 2008 înmatriculat în 2010.

Trimis de pe al meu SM-N950F folosind Tapatalk

Partajează acest post

Link spre post

Am dat deja avans pentru motorul de la Moto-Hub si urmeaza sa-l achit in perioada urmatoare. Va multumesc pentru tot!

PS: Prin vara vreau si un Cross, poate revin cu postare atunci pe forum. 10x 

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

• Navigare recentă   0 membri

Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.