Jump to content

SMAEB - ziua a doua. Oameni si motociclete.

Motologistic

Transport moto GRATIS din Germania catre Romania

Recommended Posts

Merci 🍻

Tema zilei de azi : alb! 🥛

IMG_20190322_114917.jpg

IMG_20190322_115029.jpg

Felicitari Marcel ! 

Sa ai parte de ea cat mai multi km fara incidente !!!!

Mulțumesc Mihai 🍻

Unuia ca tine, ii dau Sprinterul gratis, oricând, sa se folosească de el, cu mare placere. Nici motorina nu tre' sa ii bagi... Numa' sa faci bani cu el 😉

Sta în curte, deocamdată degeaba 😔

Nu-i mașină ca Iveco,

Nici la deal și nici la peco!

🍻

P-ailaltă n-o zic, oricum se aplică la camioane (ceva gen "o să fie Iveco camion când și italianu' va fi om!" :crack:)

:peace:

Deci schimbi Sprinterul pe Iveco?

Deocamdată țin și Sprinterul, e perfect funcțional. Dacă Iveco nu se ridică la nivelul așteptărilor, deși mă îndoiesc, o să mai trag de nemtalau 😄

Ca și consum, consuma la fel.. 9.5 media

Dar, surprinzător, Iveco e mai scump la întreținere 🤨

15533441236614627134692441053067.jpg

Acum 19 ore, john17 a spus:

Nu-i mașină ca Iveco,

Nici la deal și nici la peco!

🍻

P-ailaltă n-o zic, oricum se aplică la camioane (ceva gen "o să fie Iveco camion când și italianu' va fi om!" :crack:)

:peace:

Și eu am fost puțin sceptic, dar după 9000 km, tind să cred că am făcut o alegere bună. 

🍻🍺

Faza cu dealul e adevărată, e net superior Sprinterului. 

E drept, e V6, nu 5L, dar o să văd cum se comporta la deal,  când pun remorca după el. 

Și, pentru ca e aici Paștele, de ce sa nu ajutăm un începător sa îți cumpere un motor de Doamne'ajuta? 

Asa ca, după cum deja v-am obișnuit, sper, săptămâna viitoare, rezerv un loc pentru transportul unei motociclete din Germania, pana la București, via Cluj-Napoca, contra unui cozonac cu nucă 😋😎, sa fim în ton cu sărbătoarea care se apropie. Nu va percep niciun leu, totul fiind gratis și benevol. 

Iar, pt ca mai arunc un ochi și pe alte topicuri și citesc cu mâhnire ca în viziunea unora, doar PSD'isti mai cred în gratuități sau ceea ce fac eu, e doar o forma de marketing, va rog un singur lucru, dacă împărtășiți aceleași gânduri cu respectivii ( făcând abstracție de faptul ca îmi sunt asa zisa concurenta și privind obiectiv ceea ce fac), și anume: nu ma deranjați! Nu va obosiți sa ma sunați, cei care cred acest lucru. 

Mă faceți, în primul rand pe mine sa îmi pierd timpul, apoi e timpul vostru pierdut,  și cel mai grav, pierd timp prețios pe care l-aș putea aloca clienților serioși și hotărâți. 

În ultima perioada ma confrunt cu tot mai mulți... nehotărâți, sa spun asa, care, nu ca ma fac sa pierd 20-50-100 de euro, cel mai grav e ca pierd timp și resurse, mergând la motoare sau și mai grav, ma fac sa ii rog pe nemți sa își radieze motoarele, ca mai apoi, pe ultima suta de metri, sa îmi spună ca, ei nu mai vor... sau, nu le mai place culoarea, sau ca peste noapte, s-au hotarat sa plece în Anglia definitiv. Sau, cum am mai avut un caz, sapt trecuta, sa ii returnez banii și sa plec de la motor pt ca, dacă motorul are benzina din toamna trecuta și el trebuie să o schimbe, el nu vrea motorul. Ca e prea complicat... 🙄😒 340 km am făcut pt respectivul... Sa fie sănătos! 

Am scris asa mult, pt ca sunt intr-o parcare, odihnindu-mi oasele, după 5 motoare cumpărate sapt asta. Acum ma îndrept spre nr. 6, tocmai în Elveția 😴

Asa ca, revenind la scopul principal al acestui topic, va aștept la 0744 973 166 sau marceltulbure@gmail.com 

Livrarea se va face în Săptămâna Mare. 

Doamne'ajuta la toată lumea! 

IMG_20190412_161427.jpg

IMG_20190412_085904.jpg

IMG_20190411_131239.jpg

IMG_20190411_105340.jpg

IMG_20190410_144808.jpg

IMG_20190410_140510.jpg

IMG_20190411_131136.jpg

IMG_20190412_093151.jpg

IMG_20190410_154550.jpg