Jump to content

Flat earth'ers si alti belbozi de nu le decoleaza avionul

Recommended Posts

• Replies 59
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Acum 8 minute, adnohepentrupoponari a spus:

iete cum iese belbodu' singur la iveala! singura busa din lume care merge mai drept si mai incet decat un sportster din '60...

pai merge drept pt ca pamantul e plat  ... doh

Trei luni: una pe Insulele Canare, una in Italia si inca una in Grecia.
Ai dreptate, sunt 3 luni.
PS: ai ramas in 2016...

acum suntem in 2018, curand in 2019.
Se invarte pamantul, dar nu si cu tine.

Uite una recenta:
11.thumb.jpg.efbdc01c73ac219b60c5ebac2d0bf64d.jpg

PS: in fata e Siria, dupa dealurile alea...

Pe la Harran si Gobekli Tepe, cu propria motocicleta, cred ca-s singurul din tara.
Mai e cineva care a ajuns mai departe la Erbil, cand zona era si mai stabila politic, insa n-a ajuns la Gobekli Tepe sau Harran.

bec: ai vrea sa mergi sa-ti plimbi filamentu' cu 90 printre tiruri, timp de-o luna, fara stres, prin Turcia...

Edited by Kosh

Evident ca doar atat puteai sa spui. E cam singurul argument care ti-a ramas.
Pics or it did't happen' :)

Sa stii ca uneori, ma plimb si cu 50 prin anumite locuri. E misto cand n-ai stres ca musai tre' sa ajungi undeva la o ora sau zi fixa.
Chiar recomand sa te plimbi asa.

Ce-o sa zici altceva...
sanchi, nu esti trist....
Daca n-ai fi trist, nu te-ar durea despre cum merg altii cu mobra lor. Tare, incet... sincer, ai fi total indiferent.
Daca n-ai fi trist, nu ti-ar pasa deloc de ce fac altii si ai fi mai ocupat de ceea ce faci tu.

Nu exista supermotociclisti decat la motoGP si TT, restul, suntem toti in cam aceeasi oala, infruntam aceleasi pericole si avem cam aceasi problema: cum reusim sa ne plimbam cat mai mult avand in vedere alegerile pe care le-am facut deja in viata, pana acum.

Sau tu esti motociclist d'ala pentru care motociclismul reprezinta ultima reduta?

PS: Unii simt ca imbatranesc, altii se bucura de fiecare moment.

Nu stiu de ce, dar imi este greu cred... ca in ziua de azi exista un grup de oameni care cred ca pamantul este plat...

Imposibil sa fii asa cret in.

Logica de baza iti dicteaza ca daca impingi o minge pe o masa la un moment dat cade; se termina masa. unde se termina pamantul?

Edited by RedRat
bine ca nu poti scrie cret in impreuna :)))
2 minutes ago, Tzitzicat said:

Nu e atat de complicat

La capat e o parcare mare

Sa poata intoarce si aia care nu au marsarier

buna asta. tare!
dar trebuie sa aibe lanturi ca cica e gheata multa pe acolo...

Stai sa trecem Indianul si-ti confirm eu daca trigonometria sferica implicata in calculul rutei a avut succes. Precizez ca navigam ortodromic intr-o directie sud-estica pana la sud de Sri-Lanka si apoi loxodromic pana la Port Kelang. Daca ajungem, inseamna fie ca Pamantul e sferic, fie ca macar emisfera nordica este semisfera, in ciuda faptului ca harta in proiectie Mercator pe care o folosim este, intr-adevar, plana. Cum o mai fi in sud, nu stiu, dar ultima data cand am bantuit pe acolo, era semisfera :))) 

Edited by WotRU2Me
Acum 11 ore, WotRU2Me a spus:

Stai sa trecem Indianul si-ti confirm eu daca trigonometria sferica implicata in calculul rutei a avut succes. Precizez ca navigam ortodromic intr-o directie sud-estica pana la sud de Sri-Lanka si apoi loxodromic pana la Port Kelang. Daca ajungem, inseamna fie ca Pamantul e sferic, fie ca macar emisfera nordica este semisfera, in ciuda faptului ca harta in proiectie Mercator pe care o folosim este, intr-adevar, plana. Cum o mai fi in sud, nu stiu, dar ultima data cand am bantuit pe acolo, era semisfera :))) 

God, mi-ai captat atentia. Mi-am dat seama de niste lucruri, dureroase pentru mine, dar nu le verbalizez de fata cu toata lumea...

Ai folosit metoda a doua de calcul, sper 🤔

Acum 7 ore, einstein1984 a spus:

daca unu crede ca pamantuml e plat nu ma deranjeaza. Daca  insa crede ca vaccinurile sunt de fapt crima si traieste in comunitate cu mine.... e o problema. 

de cele mai multe ori fac parte din acelasi club, antivaxerii-flathearthers.. dar ai antivaxerii sunt periculosi