Jump to content

Flat earth'ers si alti belbozi de nu le decoleaza avionul

Recommended Posts

Acum 10 ore, Flower-Power a spus:

God, mi-ai captat atentia. Mi-am dat seama de niste lucruri, dureroase pentru mine, dar nu le verbalizez de fata cu toata lumea...

Ai folosit metoda a doua de calcul, sper 🤔

Am folosit pe dreaq. N-am mai rezolvat probleme de navigatie din facultate...

• Replies 59
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Acum 7 minute, WotRU2Me a spus:

1996-2001

Am practicat si inca mai practic...deh, nu am avut timp sa invat si altceva pentru a ma putea desprinde. Joc ocazional la loto, dar fara succes :)))

Sigur cunostinte comune

Scuze initiatorului

Loto.....doar unul castiga😀

Vant la pupa

La 17.12.2018 la 12:55, einstein1984 a spus:

daca unu crede ca pamantuml e plat nu ma deranjeaza. Daca  insa crede ca vaccinurile sunt de fapt crima si traieste in comunitate cu mine.... e o problema. 

Stai bre, e doar o altă metodă de a mai limita populaţia şi de a creşte IQ-ul general.

problema ca mai mor si unii vaccinati dar imunocompromisi sau inteligenti dar suficient de bolnavi sau tineri  ca nu pot fi vaccinati. Daca ii afecta doar pe ei nu ma deranja, e legal sa fii prost cat timp nu deranjezi pe nimeni . 

de ce naiba nu neaga nimeni ca avioanele pot zbura sau ca benzina se poate arde in mtor si transforma in lucru mecanic? Nuu, neaga ca functioneaza vaccinurile sau medicamentele. 

Edited by einstein1984

opa, uite unde apare una.... mereu cu aceiasi replica tampa, desi ei antivaxerii sunt aia documentati. Dar mai fac un efort: ca poti fi vaccinat si imunosuprimat de o alta boala, nevaccinabila, gen cancer, Sida, o gripa.  Si se lipeste variola de tine si mori,. Dar degeaba iti explic, ca tot pilaf ramai. 

10 minutes ago, einstein1984 said:

opa, uite unde apare una.... mereu cu aceiasi replica tampa, desi ei antivaxerii sunt aia documentati. Dar mai fac un efort: ca poti fi vaccinat si imunosuprimat de o alta boala, nevaccinabila, gen cancer, Sida, o gripa.  Si se lipeste variola de tine si mori,. Dar degeaba iti explic, ca tot pilaf ramai.  

??? wtf?
ca sa o luam de la capat. si sa incercam sa fim logici...
eu nu sunt vaccinat. sa zicem. si tu esti. eu crap si tu scapi. cel putin asa te mint aia care te-au vaccinat...
cu toate vaccinele care btw sunt obligatorii si au fost facute ... tot apar cazuri...
vaccinul nu e 100% eficient. si cateodata mai da si chix si te imbolnaveste exact de ce trebuia sa te protejeze.
oricum mult mai important decat vaccinul pentru disparitia aproape intotalitate a anumitor boli este ... sapunul!
igiena a facut 80% din diferenta dintre evul mediu si 1950-1960 incoace. bine, igiena, canalizarea, etc.
crede-ma ca peste 50 - 100 de ani o sa se uite aia la noi ca la niste trogloditi... poluare, metale grele in atmosfera, chimicale in apa si mancare, etc.
asta e urmatorul pas. igiena aerului si al mancarii care momentan e la limita absurdului.primul motiv al campaniilor de vaccinare este sfantul profit. si pe langa si altceva daca mai incape sau daca intereseaza pe cineva.

nu incarca sa o dai cotita sa o dregi si altele, gandeste-te si o sa ajungi singur la concluziile care trebuie.
industria farmaceutica e o putere serioasa in lume.

btw puterea asta serioasa se pare ca daca nu se misca cu vremurile o sa si-o ia in bot...
interesant, nu? link   Marlboro owner Altria invests $1.8 billion in cannabis company Cronos
oare de ce ar baga cineva 1.8 miliarde in asa ceva??? sfantul profit cumva?

Acum 33 minute, einstein1984 a spus:

Enstein esti varza la capitolul comunicare, modul tau de exprimare nu denota decat imaturitate. 

Trebuie sa faci eforturi in alte direcții  in ceea ce te priveste.

Acum 2 ore, Flower-Power a spus:

Enstein esti varza la capitolul comunicare, modul tau de exprimare nu denota decat imaturitate. 

Trebuie sa faci eforturi in alte direcții  in ceea ce te priveste.

cu antivaxxerii nu exista comunicare , cum nu poti purta un dialog cu o piatra ....

Acum 3 minute, superbec a spus:

cu antivaxxerii nu exista comunicare , cum nu poti purta un dialog cu o piatra ....

Care antivaxxeri cand sunt vaccinata , superbec spune daca esti sub influenta clasei R-OH 

Superbec depinde ce alegi sa vezi din toata ecuatia,ia-o asa:  cu o piatra poti face monolog ,  cu nevasta nu poti face decat dialog,  Priveste partea buna a lucrurilor.

1 oră în urmă, caracterincompatibil a spus:

Cuolegu' kosh se laudă că a mers cu 60km/h până în turcaleția.altii au traversat mai repede cu bicla, continentul african 

Da' nu e bai.presimt sa o sa publice o carte despre această călătorie. 😂

d00 ca prima era in reluare

Faza cu ne-vaccinarea ii expune la risc pe cei ce nu pot fi vaccinati din motive obiective (exista si d'astia) si care ajung sa fie expusi la nasoale din motive legate de Olivia Steer.

Eradicarea marilor probleme medicale ale omenirii a fost facuta cu apa, sapun si vaccin.

Dar orice are si riscuri, dar riscurile sunt masiv mai mici decat beneficiile.

Cunoasteti vreo persoana cu poliomielita? Daca da, aveti oportunitatea de a intreba ce parere au despre vaccin....

9 hours ago, jerry_mcrie said:

??? wtf?
ca sa o luam de la capat. si sa incercam sa fim logici...
eu nu sunt vaccinat. sa zicem. si tu esti. eu crap si tu scapi. cel putin asa te mint aia care te-au vaccinat...
cu toate vaccinele care btw sunt obligatorii si au fost facute ... tot apar cazuri...
vaccinul nu e 100% eficient. si cateodata mai da si chix si te imbolnaveste exact de ce trebuia sa te protejeze.
oricum mult mai important decat vaccinul pentru disparitia aproape intotalitate a anumitor boli este ... sapunul!
igiena a facut 80% din diferenta dintre evul mediu si 1950-1960 incoace. bine, igiena, canalizarea, etc.
crede-ma ca peste 50 - 100 de ani o sa se uite aia la noi ca la niste trogloditi... poluare, metale grele in atmosfera, chimicale in apa si mancare, etc.
asta e urmatorul pas. igiena aerului si al mancarii care momentan e la limita absurdului.primul motiv al campaniilor de vaccinare este sfantul profit. si pe langa si altceva daca mai incape sau daca intereseaza pe cineva.

nu incarca sa o dai cotita sa o dregi si altele, gandeste-te si o sa ajungi singur la concluziile care trebuie.
industria farmaceutica e o putere serioasa in lume.

btw puterea asta serioasa se pare ca daca nu se misca cu vremurile o sa si-o ia in bot...
interesant, nu? link   Marlboro owner Altria invests $1.8 billion in cannabis company Cronos
oare de ce ar baga cineva 1.8 miliarde in asa ceva??? sfantul profit cumva?

ONTOPIC: a aparut primul :)))))))))

(stiu, sunt captain obvious)

Edited by XaeL

Haha...este si un clip sau o poza cu un elicopter si o curiozitate este exprimata: daca Pământul e rotund si se invarte (in jurul axei proprii), de ce nu vin orașele spre mine cat timp eu plutesc cu elicopterul deasupra solului? Si mai e un gospodar care se ceartă cu Neil deGrasse Tyson pe teme legate de teoria relativității si comportamentul fotonului. Discutia lor imi aduce aminte de niste meditații la matematica pe care am acceptat sa le ofer surorii mai mici a unei foste prietene si nu reuseam sa o fac sa inteleaga ca există numere negative si ca -3 e mai mic ca -1 :)))

Zau ca ar merita adunati la un loc și lasati sa se descurce cu ce stiu ei, ca si antivaxerii for that matter.

6 hours ago, XaeL said:

ONTOPIC: a aparut primul :)))))))))

(stiu, sunt captain obvious)

Da e bine ca ai realizat ca ai aparut, numai ca ai aparut de mult si ai realizat abia acum, e ok totusi, e bine si mai tarziu decat niciodata.

Acum 12 ore, WotRU2Me a spus:

Zau ca ar merita adunati la un loc și lasati sa se descurce cu ce stiu ei, ca si antivaxerii for that matter.

amin