Sari la conținut
ALEX-CRUISER

Vand iPhone 7-32GB,codat Orange+diverse accesorii.

Postări Recomandate

PRET=1500 ron

Cititi anuntul cu atentie !!!
Tel se vinde din motive de upgrade. 
Perfect functional. 
Estetic este ca nou,nici o urma de utilizare

Pot trimite poze suplimentare celor interesati. 
Este telefon personal,folosit in regim normal,fara jocuri,browsing ocazional.

ESTE CODAT ORANGE ROMANIA

Este acelasi IMEI pe tel,factura si cutie.!

Iphone 7,32 GB,negru mat,impecabil tehnic si estetic. nota 10/10,ca si nou !!
Tinut in husa silicon+folie ecran 5D
Tel vine la cutie cu toate accesoriile,casti sigilate ,factura originala de la Orange.

In pret intra si o folie sticla 5 D,care acopera tot ecranul +4 huse tip silicon Cellara+husa piele originala Apple =in total au costat peste 400 ron

Nu trimit prin curier,doar predare personala in Buc,Pitesti sau E 85 pana la Suceava,Iasi.(am cursa saptamanal)

Pret 1500 ron

Tel:0758 094 905
Pozele sunt reale si confirma cele spuse mai sus.683907603_images644x461.thumb.jpeg.bdf81701c493fdd1b6780bc4d32dee99.jpeg1160287736_images644x461-2.thumb.jpeg.eca28dc0db589279253a8832427a5891.jpeg1339255101_images644x461-3.thumb.jpeg.a5247dca6231a9da90bbdd186a1a06dd.jpeg960026450_images644x461-4.thumb.jpeg.a677923e88d282108104902f66989d33.jpeg1530132083_images644x461-5.thumb.jpeg.06bab1ea39d8b7757445029037018f26.jpeg722002016_images644x461r270.thumb.jpeg.fbac5936c8c135d4cacdeeac13ef28ce.jpeg

Editat de ALEX-CRUISER

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Esti sigur de treaba cu codatul, adica ai incercat cu alt sim si nu merge?

Intreb pentru ca am cumparat de 2 ori de la Vdf si nu erau codate

Partajează acest post

Link spre post

Este codat sigur !!

Stiu ca am incercat chiar in prima zi. 

Partajează acest post

Link spre post

Te duci frumos cu tf la ei si ke spui ca-l vrei deblocat. Sunt obligati conform legii, sa-l deblocheze.

Ma gandesc ca la liber ai mai multe sanse 

Partajează acest post

Link spre post
Acum 3 minute, Paca a spus:

Te duci frumos cu tf la ei si ke spui ca-l vrei deblocat. Sunt obligati conform legii, sa-l deblocheze.

Ma gandesc ca la liber ai mai multe sanse 

Nu e pe numele meu,e cumparat pe firma,eu l-am luat de pe Olx atunci,absolut sigilat cu factura respectiva.

Nu mai cumpar din magazine de mult pt.ca pierzi extrem de mult la revanzare.

Si actualul XS,tot codat Orange este si tot de pe Olx l-am luat,tot cu fact si garantie in original.

Stiu ca il poti debloca cu vreo 50 ron la sfarsitul contractului.....

Partajează acest post

Link spre post
Acum 20 minute, ALEX-CRUISER a spus:

Stiu ca il poti debloca cu vreo 50 ron la sfarsitul contractului.....

Asta-i jaf ...conform legii , din ce stiam , nu mai au voie sa le vanda blocate , sau daca o fac sa le deblocheze la cerere, gratis. 

In fine ..tu stii mai bine care-i situatia . 

Spor la vanzare :)

Partajează acest post

Link spre post

Nu stiu exact ce sa iti spun....

Multumesc.

Partajează acest post

Link spre post
Acum 1 oră, Paca a spus:

Asta-i jaf ...conform legii , din ce stiam , nu mai au voie sa le vanda blocate , sau daca o fac sa le deblocheze la cerere, gratis. 

In fine ..tu stii mai bine care-i situatia . 

Spor la vanzare :)

Daca cumperi telefonul la abonament cei de la Orange il dau codat si in timpul contractului il poti decoda cu aproximativ 450 lei , iar dupa cei 2 ani cu 54 lei.

Cat costa exact decodarea (daca nu ai habar cand a fost facut abonamentul) te ajuta site ul orange. Bagi IMEI ul telefonului undeva pe la service si iti spune exact cat e decodarea - 450 lei sau 54 lei

Daca il cumperi la pret standard (adica la liber) colegii de la tehnic il deblocheaza pe loc. 

* asta era situatia de acum aproximativ 1 an si nu stiu daca intre timp s-a schimbat ceva.

Partajează acest post

Link spre post
Acum 1 minut, cosmin tudor a spus:

Daca cumperi telefonul la abonament cei de la Orange il dau codat si in timpul contractului il poti decoda cu aproximativ 450 lei , iar dupa cei 2 ani cu 54 lei.

Cat costa exact decodarea (daca nu ai habar cand a fost facut abonamentul) te ajuta site ul orange. Bagi IMEI ul telefonului undeva pe la service si iti spune exact cat e decodarea - 450 lei sau 54 lei

Daca il cumperi la pret standard (adica la liber) colegii de la tehnic il deblocheaza pe loc. 

* asta era situatia de acum aproximativ 1 an si nu stiu daca intre timp s-a schimbat ceva.

Multumesc pt.informatie :ok:

Partajează acest post

Link spre post

Foarte multe iPhoane de pe olx sunt furate din acel TIR "cu probleme"...
Pe scurt, acu' ceva timp un TIR cu telefoane ptr orange a fost jefuit cu acordul soferului care cica a "facut pana". Ideea e ca s-au furat telefoane de peste 600.000 de iepuroi telefoane care sunt acum in curs de identificare si dezactivare incepand de curand.
Din cate stiu, telefoanele apartineau orange, "blocate" in aceasta retea.
De unde stiu? Am relatii la cateva case de amanet... saptamana trecuta i-am luat un Samsung S9plus sotiei.
Caut un XS gold insa mai astept, sa treaca sarbatorile.
Daca mint ei, va mint si eu.

Partajează acest post

Link spre post
Acum 18 minute, Kosh a spus:

Pe scurt, acu' ceva timp un TIR cu telefoane ptr orange a fost jefuit cu acordul soferului care cica a "facut pana". Ideea e ca s-au furat telefoane de peste 600.000 de iepuroi telefoane care sunt acum in curs de identificare si dezactivare incepand de curand.
Din cate stiu, telefoanele apartineau orange, "blocate" in aceasta retea.
De unde stiu? Am relatii la cateva case de amanet... saptamana trecuta i-am luat un Samsung S9plus sotiei.
Caut un XS gold insa mai astept, sa treaca sarbatorile.
Daca mint ei, va mint si eu.

De pe Olx poti lua lucruri bune si mai ieftine decat in magazine ,dar trebuie sa cauti si sa stii cum sa verifici ceea ce cumperi,mai ales in cazul gadgeturilor scumpe.

Eu mi-am luat de pe Olx iPhone XS cu garantie si stampila in original si copie dupa factura,sigilat de fabrica.

Telefonul Iphone 7 aflat la vanzare in acest topic este de vreun an la mine si are factura de provenienta,prezenta in una din pozele atasate......

Editat de ALEX-CRUISER

Partajează acest post

Link spre post

Categoric.
Nu zic acu' de telefonul tau, dar facturile se fac pe calculator pentru ca seria acesteia nu mai este inregistrata decat la vanzator.
Stampila nu mai este obligatorie deci, si-asta se poate "reproduce"...

Am luat o gramada de prostioare de pe olx, telefoane, camere etc si nu au fost probleme ptr ca le-am luat "de unde trebuie".
Ideea nu e asta, ci realitatea ca ma intereseaza un XS, dupa cum am spus si uite, am aflat de faza asta cu furtul. Multi insa nu stiu.
Ce-ar fi sa dai 4500 lei pe un telefon si, peste doua luni sa fii nevoit sa-l dai "la fier vechi" sau, mai rau, sa vina altii sa ti-l ia?

Partajează acest post

Link spre post

Ce-ar fi sa dai 4500 lei pe un telefon si, peste doua luni sa fii nevoit sa-l dai "la fier vechi" sau, mai rau, sa vina altii sa ti-l ia?

Ar fi ca ai primit exact ce meriti. La fel ca cei care au cumparat la colt de strada cate un telefon si au primit un sapun sau o macheta. Sa nu vina acum cineva cu argumente precum "eram sigur ca l-a primit cadou"- cu totii stiti (sau banuiti) ca ceea ce ati cumparat provine din ciordeala.

Dar ce-ar fi sa cumperi ceva doar daca ti-l permiti, si sa nu mai susti o retea de borati care se intretin exclusiv din ciordeala si manareli?

Editat de walking^human

Partajează acest post

Link spre post

Asta cu permisul e asa:

Precum datoria unei firme este sa faca profit, datoria cumparatorului este sa ia produsul la pretul cel mai mic.

Nu sunt toti romulani. Mai sunt si aceia care cumpara in febra momentului, dupa care isi dau seama ca de fapt ar fi mai bine sa-l vanda si sa faca altceva cu banii.

E grea viata de consumator.

Partajează acest post

Link spre post

Tipul asta de gandire (ce mai conteaza efectele, important e sa ma scot eu putin cu orice pret) unul dintre motivele principale pentru care tara asta a ajuns un (cuvant urat). La fel ca in cazul gunoaielor date pe jos, acum te bucuri ca ai rezolvat foarte simplu sa nu te mai incomodeaza ambalajul sau coaja de la x, dar pe termen mediu si lung nu faci decat sa iti furi singur caciula- tot tu vei ajunge sa traiesti intr-o groapa de gunoi.

Concret, in cazul cu telefonul o parte din efecte sunt:

1- Intreti un grup infractional care poate maine te va folosi pe tine pe post de furnizor, si te va lasa fara motocicleta, masina, telefon, ceva ce ai prin casa, sau orice altceva cere "consumatorul" la "pretul cat mai mic". Asta pe langa multe alte moduri in care grupul ala infractional la care cotizezi tu de buna voie te-ar putea afecta direct sau indirect pe tine sau pe cineva din familia ta.

2- Indirect ai intretinut si coruptia- cu siguranta un % din ce ai platit pe furaciune a ajuns "unde trebuie" pentru ca "ancheta" sa mai piarda cate un dosar, sa mai intarzie, etc

3- Ai crescut inflatia (in cazul celor furate de noi). Cel care plateste direct paguba (emag/ firma de curierat/ firma de asigurare) nu pierde niciodata, ci doar recupereaza indirect crescand preturile. Cresteri pe care tot tu le vei suporta. Apoi plangem ca "s-a" scumpit toate... (nu ca e asta singura cauza a inflatiei, dar oricum...)

4-toti ceilalti din judet/tara vor suferi efectele de mai sus, si printre altele implicit va scadea puterea de cumparare, va creste numarul de "consumatori", si se va tot invarti morisca ciordelii cu efectul ca saraceste toata lumea, mai putin cativa borati din grupul infractional si inca cativa borati din institutiile de "aplicare a legii". Ah, dar stai, deja se intampla toate astea...

Daca maine n-ar mai cumpara nimeni ciordeli, droguri si "fetite", ar disparea probabil 80% din infractionalitate.

Mai sunt si aceia care cumpara in febra momentului, dupa care isi dau seama ca de fapt ar fi mai bine sa-l vanda si sa faca altceva cu banii. 

Adica niste dobitoci care au burta goala, dar se viseaza mari bastani, cu telefoane de 1000€ (si hAudi de 400k km, sa fie pachetul complet). Si trebuie sa il cumpere cu 800 furat, ca sa-l poata vinde cu 750 peste 2 luni cand le taie gazele pentru neplata. 300€ se duc la gaze, restul raman in plic, mai se strange din buci cateva luni, si voila! are baeatu ultimul aifon? are! Peste cateva luni, tot asa, rinse and repeat.

hint: pentru cine 100-200€ inseamna o suma semnificativa, asta ii garanteaza ca nu isi PERMITE telefon de 1000€ (si nici de 800). Inteleg poate pe unul care chiar e amarat si si-a luat o caruta de lemne furate si ieftine ca sa supravietuiasca peste iarna, dar telefonul e un moft pe care daca ti-l permiti bine, daca nu, iar bine.

Nu ma intereseaza cine pe ce isi da banii, insa ciordeala nu e ok sub nici o forma.

Partajează acest post

Link spre post

Sa stii ca d'asta n-are PSD bani de pensie si-au intrat in rezervele statului... pentru c-am cumparat eu ub telefon de la o casa de amanet, telefon vandut cu factura, bon fiscal si garantie.
Cat despre restul, avem politie, structuri etc... sa-si puna osul la munca si sa prinda hotii, ca doar n-o sa-i prin eu.

Auzi dar de hotia proprietarilor de afaceri care iau telefonul cu 450 dolari si-l vand cu 5500 RON, cum ramane?
De la Apple nu-l ia in 999$ clar. Pune apoi TVA-ul, acciza, vama si tot nu da diferenta.

De ce sa-l iau din magazin cand pot sa-l iau de la unu' care si l-a luat "din greseala" dandu-si seama ca de fapt, mai bine mananca decat sa stea cu iphone XS in buzunar.
Plus ca, sunt multi care-l primesc la schimbare de abonament si nu-si permit sa tina un telefon de 3000lei, umflat artificial la 5500 lei

Ala de la care am luat camera sony, si-a adus aminte ca vine botezul copilului si n-are bani. Am fost la el acasa s-o probez. Cand apare copilul toti devin fotografi/cameramani profesionisti si au imediat nevoie de camere video/foto de nivel profesionist.
Apoi, se instaleaza realitatea si realizeaza ca si-au luat-o "din greseala"...

Nu toti fura in tara asta...

Partajează acest post

Link spre post

Aci este ANAF-u sau un coleg care vinde un telefon amarat ? 

Asa de sarbatori , hai macar sa-l ajutam sa scape de el ( in ce poznar tii bre tf asta ? )  :P  

Partajează acest post

Link spre post
Acum 16 minute, Paca a spus:

......macar sa-l ajutam sa scape de el ( in ce poznar tii bre tf asta ? )  :P  

E la cutie bo$$,asteapta comparator.....

Da ce succes nesperat are topicu meu...🤗

Acum 21 minute, Kosh a spus:

Sa stii ca d'asta n-are PSD bani de pensie si-au intrat in rezervele statului... pentru c-am cumparat eu ub telefon de la o casa de amanet, telefon vandut cu factura, bon fiscal si garantie.
Cat despre restul, avem politie, structuri etc... sa-si puna osul la munca si sa prinda hotii, ca doar n-o sa-i prin eu.

Auzi dar de hotia proprietarilor de afaceri care iau telefonul cu 450 dolari si-l vand cu 5500 RON, cum ramane?
De la Apple nu-l ia in 999$ clar. Pune apoi TVA-ul, acciza, vama si tot nu da diferenta.

De ce sa-l iau din magazin cand pot sa-l iau de la unu' care si l-a luat "din greseala" dandu-si seama ca de fapt, mai bine mananca decat sa stea cu iphone XS in buzunar.
Plus ca, sunt multi care-l primesc la schimbare de abonament si nu-si permit sa tina un telefon de 3000lei, umflat artificial la 5500 lei

Ala de la care am luat camera sony, si-a adus aminte ca vine botezul copilului si n-are bani. Am fost la el acasa s-o probez. Cand apare copilul toti devin fotografi/cameramani profesionisti si au imediat nevoie de camere video/foto de nivel profesionist.
Apoi, se instaleaza realitatea si realizeaza ca si-au luat-o "din greseala"...

Nu toti fura in tara asta...

Personal am luat acu ceva timp un iPhone 7/128 GB sigilat si cu factura cu 3000 ron,in magazin era vreo 4200....

Era cumparat de sotia celui care il vindea cu discount profesional de 2000 ron....lucra la un operator de telefonie mobila si discountul era ca o prima cu ocazia sarbatorilor de iarna.....

E vreo furaciune ....????

Am vrut sa iau din magazinele mari un iPhone X,da nu am prins la Black Fraidei,sa evaporat stocul in cateva secunde....

Or fi avut 2-3 bucati disponibile poate.......

Din punctul meu de vedere daca tel.are fact si garantie este ok,ca e luat la abonament mai ieftin si vandut mie mai scump nu ma deranjeaza,fiecare cu combinatiile lui.

Ideea este ca cu cat il iei mai ieftin,pierzi mai putin la revanzare,pe piata SH nu apreciaza nimeni ca l-ai luat de la magazin.

Colegul “walking”ai fi surprins sa aflii ca mai ales cei care isi permit 10 tel  de 1000 € sunt mai zgarciti cand achizitioneaza ceva....de ce ???......daca aruncau cu banii ,nu ii mai aveau acum....

Eu imi permit un tel de 1000 € odata pe an,dat fiind ca m-am lasat de fumat ,inainte sa ma apuc,asa fac eu socoteala....

100 €/luna *12 luni= 1200 €.....din care mai recuperez poate 50% la anul cand il vand

Gazele,lumina si cumparaturile le plateste nevasta,eu nici nu ma ating de cardul de salariu,nici nu mai stiu bine cum arata,de cand i l-am predat ei.

PS:cand vor disparea drogurile,fetitele,combinatorii si hotii......inseamna ca a venit sfarsitul lumii sau era glaciara...

Editat de ALEX-CRUISER

Partajează acest post

Link spre post

Nu m-am referit la cineva de aici in mod special, si cu siguranta sunt si cazuri in care produsele au o provenienta justificabila.

Problema e cand se stie sau presupune ca provenienta e ciordeala, si totusi... se cumpara oricum. Sau mai rau, chiar se da "comanda" la hot. Lucru care din pacate se intampla destul de des.

In cazul de fata, de exemplu, e rezonabil sa se presupuna ca provenienta e legala, pentru ca exista o factura, e doar o bucata, e produs folosit. Daca avea 10 bucati sigilate si un anunt sec, se prindea toata lumea ca vanzatorul nu a avut 10 matusi bogate care i-au dat fiecare cate un iphone nu stiu ce model. Sau cand se vinde un telefon fara incarcator fara nimic, etc.

Asta e deja alta discutie, piata de electronice fiind practic controlata de cateva magazine mari care fac ce vor (si da, e tot vina "consumatorului" care prin 2006-2008 a inceput sa ia de la magazinele mari pentru 2 lei mai ieftin, inchizandu-se toate magazinele mici), insa e alegerea ta daca accepti preturile astea, sau ii lasi sa se spele cu ele pe cap si sa scada preturile in consecinta.

Eu de exemplu nu sunt de acord cu politicile apple (japca maxima), asa ca aleg sa le evit produsele. Intre timp, s-au nesimtit si producatorii mari de android (placi de baza dezlipite, si alte cacaturi facute ca sa-ti crape mai repede) , asa ca no problem- exista si producatori mai putin cunoscuti. Nu mi-e rusine sa scot pe masa un xiaomi sau alta chinezarie, nu ma intereseaza cat par de bogat sau de sarac.

Colegul “walking”ai fi surprins sa aflii ca mai ales cei care isi permit 10 tel  de 1000 € sunt mai zgarciti cand achizitioneaza ceva....de ce ???......daca aruncau cu banii ,nu ii mai aveau acum....

Sau poate cel care si-ar putea lua 10 telefoane nu are nimic de demonstrat, si prefera sa cumpere dupa nevoie, si nu dupa moda. In timp ce cel cu venit mic- am vazut de exemplu angajati la supermarket cu telefoane care valorau cat salariul lor pe 2-3 luni- poate isi doreste mai degraba sa impresioneze (pe ceilalti de nivelul lui financiar). Dar din nou, fiecare isi ia ce vrea, problema e cand cumpara ceva din ciordeala.

Partajează acest post

Link spre post
1 oră în urmă, walking^human a spus:

Nu m-am referit la cineva de aici in mod special, si cu siguranta sunt si cazuri in care produsele au o provenienta justificabila.

Problema e cand se stie sau presupune ca provenienta e ciordeala, si totusi... se cumpara oricum. Sau mai rau, chiar se da "comanda" la hot. Lucru care din pacate se intampla destul de des.

In cazul de fata, de exemplu, e rezonabil sa se presupuna ca provenienta e legala, pentru ca exista o factura, e doar o bucata, e produs folosit. Daca avea 10 bucati sigilate si un anunt sec, se prindea toata lumea ca vanzatorul nu a avut 10 matusi bogate care i-au dat fiecare cate un iphone nu stiu ce model. Sau cand se vinde un telefon fara incarcator fara nimic, etc.

Asta e deja alta discutie, piata de electronice fiind practic controlata de cateva magazine mari care fac ce vor (si da, e tot "consumatorului" care prin 2006-2008 a inceput sa ia de la magazinele mari pentru 2 lei mai ieftin, inchizandu-se toate magazinele mici), insa e alegerea ta daca accepti preturile astea, sau ii lasi sa se spele cu ele pe cap si sa scada preturile in consecinta.

Eu de exemplu nu sunt de acord cu politicile apple (japca maxima), asa ca aleg sa le evit produsele. Intre timp, s-au nesimtit si producatorii mari de android (placi de baza dezlipite, si alte cacaturi facute ca sa-ti crape mai repede) , asa ca no problem- exista si producatori mai putin cunoscuti. Nu mi-e rusine sa scot pe masa un xiaomi sau alta chinezarie, nu ma intereseaza cat par de bogat sau de sarac.

Sau poate cel care si-ar putea lua 10 telefoane nu are nimic de demonstrat, si prefera sa cumpere dupa nevoie, si nu dupa moda. In timp ce cel cu venit mic- am vazut de exemplu angajati la supermarket cu telefoane care valorau cat salariul lor pe 2-3 luni- poate isi doreste mai degraba sa impresioneze (pe ceilalti de nivelul lui financiar). Dar din nou, fiecare isi ia ce vrea, problema e cand cumpara ceva din ciordeala.

E complicata viata asta a noastra de zi cu zi.

Pana la urma cumparati sau nu ??? 😳

Hai ca mai am si unu mai mic,destept foc si cu garantie pe numele meu 😎 iPhone SE 

Partajează acest post

Link spre post
La 16.12.2018 la 21:57, Kosh a spus:

Astea is din categoria basme si legende . O fi fost vreun van cu cateva zeci de telefoane dar nici vorba de TIR .  Cei care fac transport de asa ceva  (sau de tigari de ex) / , au tot timpul 2 soferi /  box cu sistem de inchidere/deschidere prin GPS  , etc , etc  ,nu poate sa opresca pe marginea drumului soferul si  sa dea jos paletii cu telefoane . 

Partajează acest post

Link spre post

Cauta stirea pe google, mie mi-e lene.

Partajează acest post

Link spre post
La 16.12.2018 la 22:20, Kosh a spus:

Pret nou=1450 ron 

Editat de ALEX-CRUISER

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

• Navigare recentă   0 membri

Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.