Sari la conținut

Manual „Motocicleta” din 1964, limba română, 288 pagini


oldgeorge59
 Share

Postări Recomandate

Azi am făcut ordine pe un vechi hard extern și am găsit manualul din titlu, fotografiat pagină cu pagină (format .jpeg) .

Nu mai știu cum a ajuns acolo, nu este copiat de mine !...dar dacă cineva îl dorește i-l pot trimite. Nu-l pun aici ca atașament pentru că are cam 42 MB și nu cred că adminii ar fi prea fericiți.

Deci cine îl vrea mesaj subsemnatului cu o adresă de mail și îl pun la atașament, că tot se apropie Crăciunul :)

000 - Coperta.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 17 minute, danytm a spus:

Inregistrarea autovehiculelor se facea pe regiuni, pentru Banat era B, iar pentru Bucuresti era tot B, cum naiba era pana la urma?

Capture.JPG

Cred că-i o greșeală de tipar, toate celelalte regiuni au prescurtarea din două litere, cu excepția regiunii București, probabil că era BT.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 23.12.2018 la 15:11, oldgeorge59 a spus:

Cred că-i o greșeală de tipar, toate celelalte regiuni au prescurtarea din două litere, cu excepția regiunii București, probabil că era BT.

Sigur era BT. MAi am eu vreo doua numere de motocicleta de pe vremea aceea. Pe atunci nu se numeau regiuni ci raioane.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...