Sari la conținut
Emotion

Comanda piese din USA

Postări Recomandate

Salut baieti! Vreau sa comand cateva piese din Statele Unite si as avea ceva nelamuriri in legatura cu transport si taxe. Pe scurt: vreau sa iau pentru un vt600 un filtru de aer tip velocity stack impreuna cu kitul de reglat carburatorul (jiglere , garnituri , membrana , etc) si alte mici accesorii. Comanda totala insumeaza 330 dolari la care se adauga 70 dolari transportul (asta mentioneaza siteul respectiv). Cum decurge comanda ? Achit tot ce se cere pe site si imi ajung produsele acasa sau nu e atat de simplu ?

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

Procedura cred ca este similara cu comanda de pe aliexpress de exemplu.
Platesti, si iti vine la adresa indicata. Atata ca dureaza pana ce trece de formalitatile vamale, de care vanzatorul este responsabil.

Am spus cred... Nu am comandat nimic  din SUA inca, dar din china da.

Partajează acest post

Link spre post

Întreabă-l pe userul @JAGI, iti spune el tot ce e de stiut. 

Partajează acest post

Link spre post

Am comandat din SUA,de pe ebay. Formalitatile au fost aceleasi  - am platit inainte bineinteles,cu paypal,inclusiv transportul si mi-au ajuns piesele. (Din China am asteptat mai mult decat din SUA)

Partajează acest post

Link spre post

vb cu userul Garcya,cu el iesi mai ieftin 

Editat de banat rider

Partajează acest post

Link spre post

La pachete mici si medii, taxe spre zero. Ma puteti contacta la telefonul afisat la avatar.

Partajează acest post

Link spre post

Multumesc pentru raspunsuri. Jagi , pachetul sa zicem ca ar fi ceva gen 20*20*10 si nu ar avea mai mult de jumatate de kg

Partajează acest post

Link spre post

io zic sa le iei din australia, cica dau aia niste gauri in jiclere de se-nvarte pamantu pe orbita...

Partajează acest post

Link spre post

@superbec Apreciez sarcasmul ... prefer sa le iau din state deoarece respectivul site ofera kitul complet de trecere de la airboxul si evacuarea originala la velocity stacks si evacuare goala, inclusiv dopuri si "mini" filtre pentru fiecare conducta de vacuum precum si suruburi si garnituri pentru tot ce trebuie si un video de howto foarte detaliat. Cine a eliminat airboxul de pe shadow stie despre ce este vorba.

Partajează acest post

Link spre post

In plus fata de cei 400 usd vei avea de platit taxe vamale + tva.

Partajează acest post

Link spre post
Acum 2 ore, l.u.v a spus:

In plus fata de cei 400 usd vei avea de platit taxe vamale + tva.

Partea asta e relativa. Se pot fenta taxele vamale si TVA-ul chiar si la coletele din State ( been there ) si chiar si la produse de valoare mai mare. Depinde in principiu de produsul comandat si de cat de inventiv esti. @Garcya parca se mai ocupa cu adus chestii din US/UK. Bafta !

Partajează acest post

Link spre post

Salut,

Eu am adus cu Garcya si nu am platit nici Tva si nici taxe vamale. Se descurca el. Si adaosul lui a fost mic.

Partajează acest post

Link spre post

Multumesc baietilor care m-au recomandat.

Pentru detalii despre cum pot sa te ajut sa importi din America fara absolut nicio taxa vezi pe site-ul meu http://uk-ro.com/us

Pe scurt, pe langa pretul afisat singurul cost al tau este transportul din America in RO si anume 20$ / kg

Toate celelalte taxe sunt incluse in cei 20$ / kg indiferent de valoarea produselor.

Partajează acest post

Link spre post
Acum 43 minute, Nooxy a spus:

Salut,

Eu am adus cu Garcya si nu am platit nici Tva si nici taxe vamale. Se descurca el. Si adaosul lui a fost mic.

Si eu la fel!Il recomand!

Partajează acest post

Link spre post
Acum 11 ore, Emotion a spus:

@superbec Apreciez sarcasmul ... prefer sa le iau din state deoarece respectivul site ofera kitul complet de trecere de la airboxul si evacuarea originala la velocity stacks si evacuare goala, inclusiv dopuri si "mini" filtre pentru fiecare conducta de vacuum precum si suruburi si garnituri pentru tot ce trebuie si un video de howto foarte detaliat. Cine a eliminat airboxul de pe shadow stie despre ce este vorba.

minifiltre .. 3 dopuri 2 furtune si 2 coliere ... tuning major, poate chiar o sa castigi inapoi cei 5 cai pierduti prin eliminarea tobelor .

cine a mai facut asta inainte poate chiar stie despre ce este vorba  :)

Partajează acest post

Link spre post

400 de dolari e valoarea reala a minunii tehnicii de la honda... 

peseu: nu se pun filtre pe furtunurile de vacuum... asta tot asa, vis-a-vis de "cine a mai facut "tiuling" din asta" :)))

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

• Navigare recentă   0 membri

Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.