Sari la conținut

HUSQVARNA FE501 2019 - PARERI, COMPARATII


Postări Recomandate

Salutare! Am cautat de ceva timp niste review uri sau parareri adevarate despre Husqvarna Fe501, 2018/2019 si nu prea am gasit mare lucru. Intentionez sa o iau in leasing in aceasta primavara, si as vrea sa ma documentez bine inainte, deoarece pana acum nu am gasit pe nicaieri una pe care sa o testez sau macar sa o vad live. Singurul adversar pe masura este KTM 500 EXC-F six days/2019  care este mai scump, si personal nu prea imi place.  Nu ma intereseaza deloc modele sh, fiindca pana acum am mai avut 2 si am stat numai cu cheia pe ele. Mentionez ca am 1.70 si 65kg, si pana anul trecut m am dat pe un rmz 250 din 2008. Fe501 il vreau ca sa mi pot face treaba in bucuresti si 20km in jurul lui, iar iesirile la munte (care sunt 3-4 pe luna) le fac pe remorca.  Sunt deschis la orice sfat si sugestie, indiferent ca e pro sau contra. 

Multumesc!!!

91E5CF80-5E08-401C-A102-FB54C9503FE9.jpeg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai aproape toata moto e ktm defapt... ai putea sa mai aflii una alta de la ei... eu sunt interesat de FE 450... si din cate am citit numai de bine... daca nu gresesc 450 si 501 e aceeasi motoreta.. doar cilindreea difera... le am vazut si live in showroom sunt frumoase :)) si par de calitate... mazeriale ok... 

app... cam ce conditii trebuiesc indeplinite ptr leasing? 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cam la concluzia asta ajunsesem si eu, in afara de suspensia spate, ca husky e pe linkage si ktm pe pds si cu 2 kg mai usoara, nu prea sunt diferente. Ca si conditii de leasing in proncipal nu trebuie sa ai datorii sau sa fii in vreo baza de date trecut ca rau platnic. In rest, cele standard, intre 10-25% avans, varsta peste 18 si probabil ca peste 30 e cel mai favorabil, si salariul, bineinteles, care stabileste pragul maxim care poate fi oferit. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Salutare!

La 65 kg, nu ai ce sa cauti pe bestia aia de 500. Motocicleta e exact Ktm, doar ca are pro-link. Pentru ce anume iti trebuie 500? Daca aveai vreo 120 kg, poate te mai intelegeam, dar la 65...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...