Sari la conținut
l.u.v

Schimbare display S 7 Edge

Postări Recomandate

xiaomi A2, eu am versiunea Lite, e super ok, A2ul normal are niste avantaje in plus, de exemplu daca il scapi in apa se opreste automat si nu se se arde.

Partajează acest post

Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pana la urma am luat Huawei P20 dual, acum ma joc pe el. 

Mulțumesc tuturor pentru sfaturi! 

Partajează acest post

Link spre post

Buna alegere. 

Frumos ar fi sa faci si o paralela...asa pt necredinciosi 🤪

Acum 29 minute, Cavaleru a spus:

xiaomi A2, eu am versiunea Lite, e super ok, A2ul normal are niste avantaje in plus, de exemplu daca il scapi in apa se opreste automat si nu se se arde.

Ti-ai configurat volte si vowifi ?

Partajează acest post

Link spre post

@Paca da-mi un pm si povesteste despre ele :)

Partajează acest post

Link spre post
1 oră în urmă, Paca a spus:

Buna alegere. 

Frumos ar fi sa faci si o paralela...asa pt necredinciosi 🤪

Cu ce să fac paralela? 

Partajează acest post

Link spre post

Cu ce ai avut, sau cu creionul...sau cu ce vrei tu ...paralela s a fie 😇

Partajează acest post

Link spre post

Pai nu merge, aveam un tel de servici Samsung J5, care nu are nicio legatura cu asta.

Partajează acest post

Link spre post
On 11.01.2019 at 23:38, l.u.v said:

- In jur de 2000-2500 ron

Recomandari?

OnePlus 6 128GB Dual Sim 8GB RAM 4G

http://www.cel.ro/telefoane-mobile/telefon-mobil-onepluss-6-128gb-dual-sim-8gb-ram-4g-red-pMCI0PDQtMg-l/

Asta recomand eu. 

Am renuntat sa platesc brand-ul si am ales performanta. 

Partajează acest post

Link spre post

Am cumparat astazi Huawei P20.

Partajează acest post

Link spre post

Inainte cu cateva zile de Craciun ,am vandut eu ,S7 Edge cu 1100 lei,folosit 8 luni,stare de magazin,garantie 1 an,codat din magazin,mai mult decat impecabil.Gaseai la 1200 lei..Dar ,fiecare stie buzunarul..

Editat de Geo_74

Partajează acest post

Link spre post

Nu ma avantaja sa dau banii jos, de asta nu mi-a venit sa il repar pe al meu cu 1300 ron. Pe asta nou l-am luat in rate.

Partajează acest post

Link spre post

Gasesti noi sigilate pe OLX si cu garantie inca valabile. Iti recomand si eu Xiaomi din cauza update-urilor foarte rapide. Eu as merge pe orice telefon Android One acum.

Partajează acest post

Link spre post
Acum 19 ore, l.u.v a spus:

..... Pe asta nou l-am luat in rate.

Ma intreb ..ce o fi atat de greu de inteles din fraza de mai sus :what:

Partajează acest post

Link spre post

Salutam!

Ma bag si eu ca musca in quru' calului. :D

In primul rand, felicitari pentru achizitie. 

S7 Edge am si eu, si da, iti aluneca printre degete de zici ca esti handicapat. Eu i-am montat folie de sticla si carcasa de silicon (am avut grija sa fie pereche astfel incat carcasa sa nu impinga in marginile sticlei) si am dat cu el de planeta de mai multe ori. Vreau sa-ti spun ca sticla aia e belea. Acum o s-o schimb a 3 a oara si ecranul nu are nimic. Adevarat, e putin cam scump (~100 - 120 lei ambele), dar merita toti banii. Ultima data l-am scapat pe gresie de la nivelul unei noptiere, si nu are absolut nimic.

Deci, recomand asa ceva pentru posesorii de ecrane curbate. 

Partajează acest post

Link spre post
Acum 12 ore, Paca a spus:

Ma intreb ..ce o fi atat de greu de inteles din fraza de mai sus :what:

Oricum era telefonul sotiei, nu al lui, deci..nu ar fi in masura sa ti dea o opinie. Daca vrei o opinie intre s7 edge si acest mate lite, intra pe emag,ai acolo review uri de la persoane care au ambele telefoane si toti spun ca s7 edge este superior.

Partajează acest post

Link spre post
Acum 42 minute, Ice-D a spus:

Oricum era telefonul sotiei, nu al lui, deci..nu ar fi in masura sa ti dea o opinie. Daca vrei o opinie intre s7 edge si acest mate lite, intra pe emag,ai acolo review uri de la persoane care au ambele telefoane si toti spun ca s7 edge este superior.

Eu inteleg ca a luat un P20 nu P20 lite . 

Review-urile de pe emag nu fac aproape 2 bani  :)...daca te iei dupa ele ajungi la balamuc 

Partajează acest post

Link spre post

Am schimbat display aftermarket pe S7

In prima zi s a facut negru ecranul, m am intors ca avea garantie normal la lucrare,mi a montat altul si de atunci merge fara probleme. Cost in jur de 300 de lei la un service prin Crangasi.

Depinde de fiecare ce isi doreste. 

Editat de flaviu123

Partajează acest post

Link spre post
La 13.01.2019 la 0:27, l.u.v a spus:

Nu ma avantaja sa dau banii jos, de asta nu mi-a venit sa il repar pe al meu cu 1300 ron. Pe asta nou l-am luat in rate.

Nu as face rate nici sa ma bati. Mai bine dumb phone decat rate ...

Nici cand m-am casatorit nu am facut rate. Mai bine stau cu soacra decat dator la banca :D

Partajează acest post

Link spre post

De ce sa dai 2500 lei banu jos dacă poți plăti aceeași suma în 6 rate, fără dobânda  ? Exista o groaza de carduri de cumpărături în rate cu dobânda 0%

Editat de banat rider

Partajează acest post

Link spre post

Exact! Chiar asa am facut.

Acum 8 ore, Paca a spus:

Eu inteleg ca a luat un P20 nu P20 lite . 

Da, acum toata familia are Huawei, eu P20, nevasta-mea P20 Lite si baiatul meu Y7.

Partajează acest post

Link spre post

Fani, toata familia. :crack:

PS. La mine inca este 50% H-uri si 50% S-uri, dar la prima schimbare, cred ca va pierde S-ul. :)

Partajează acest post

Link spre post

Daca voi nu spuneti nimic...lasa ca fac io teste pe ai mei 😬  Xiaomi, Nokia,,Lenovo ,Sony. ...restul de samsung-uri stau in sertar unde le este locul  

Acum 1 oră, l.u.v a spus:

Apropo ...la 300 cum zicea colegul de mai sus , merita reparat si vandut ...mai scoti din parleala. 

Partajează acest post

Link spre post

Edge 6 plus,ia spart pustiul displayul, costa enorm,e pe olx cu 200 lei.pt restul pieselor

Partajează acest post

Link spre post

Eu am o problema cu bancile, iti iau bani pentru orice: administrare cont, administrare card, SMS, administrare portofel in care tii cardul, administrarea culorii cardului, administrarea contului din perspectiva nevestei, etc.

Nimic nu e gratuit, dobanda o fi zero, au ei alte modalitati sa iti umble in banii tai.

Daca depun azi 100 lei la banca si daca maine vreau sa ii scot, mai scot doar 90lei ... 

Am si eu Huawei, Asus si Xiaomi. Deocamdata Xiaomi este peste Huawei la multe capitole (poate nu la performante, e discutabil). Ce imi place la ei comparativ cu Huawei este suportul: au updateuri cu nemiluita. E o panarama de telefon de buget dar au facut update la Android Pie inainte de Huaweiuri. Am un Huawei care nu mai are suport, un P9 Plus. A primit updateuri mai putin de doi ani. Slab...

Partajează acest post

Link spre post

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

• Navigare recentă   0 membri

Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.