Sari la conținut

Suport telefon supersportive


Barni1
 Share

Postări Recomandate

Pt SS si naked-uri as recomanda Quad Lock. E mult mai low-profile ca RAM_ul, il poti lasa in permanenta montat (fata de RAM la care tre sa iei bratul cu tine mereu fiindca se poate scoate doar desuruband cu mana). Ce-i drept la Quad tre sa cumperi carcasa specifica pt telefon (tot de la ei), deci daca esti unul care schimba des telefonul e cam nasol. 

 

https://bikereview.com.au/product-review-quad-lock-phone-mount-installation/

 

Eu am ambele variante acasa, vara trecuta am mers cu Quad in timp ce 2 sezoane inainte cu RAM-ul. Pe mobra ta RAM-ul va arata ca un periscop :)). Se preteaza mai bine pe moto de touring sau adventure. RAM-ul e facut din metal in mare parte, deci s-ar putea sa fie mai rezistent in timp. Mi-am luat 2 trante cu fiecare dintre modele (2 low side-uri - unu la noi, unu la bulgari) si telefonul a ramas in suport la ambele evenimente.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Interesant. Nu știam că fac și pentru moto - văzusem doar pentru biciclete. Credeam că e cam prea șubred sistemul pentru vibrațiile și eventualele șocuri de pe motocicletă. Dar se pare că m-am înșelat. Pare foarte util dacă nu vrei să faci touring sau vrei ceva cât mai low-profile. Singurul dezavantaj, cum ai spus și tu, este carcasa. Nu neapărat pentru costul suplimentar (e puțin mai scumpă ca o carcasă de telefon normală) cât pentru faptul că ești obligat s-o folosești în mod specific doar pe aia. Dacă ai altă carcasă, ori renunți la ea, ori o cari după tine separat când mergi cu motoreta. Aici e avantajul RAM.

 

Per total, și mai ales la ce vrea OP, cred că este mai indicat.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 4 minute, PzKpfW a spus:

Dacă ai altă carcasă, ori renunți la ea, ori o cari după tine separat când mergi cu motoreta

 

Folosesti in sezon carcasa Quad, si iarna pe cea "civila" (daca tii la aspectul "fashion" dat de una de oem ori slim) :)). Cea de la Quad arata ca una anti-soc (mai bulky asa), eu si acum o am pe telefon (mi-a fost lene sa o schimb dupa ce am pus motorul la iernat). Pe unde am iesit nu s-a prins nimeni ca e o carcasa "altfel".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Personal sunt adeptul carcaselor antișoc "serioase" (Griffin, OtterBox, UAG, etc.), chiar dacă sunt butucănoase. Nu vreau să am grija aparatului, mai ales când plec pe undeva, să-l scap pe jos și să rămân fără telefon în vârf de deal. Din acest punct de vedere prefer carcasa mea. Dar e doar o părere personală. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu folosesc asa ceva, l-am luat de pe eBay daca si a fost vreo ~100 lei daca nu ma insel, insa sta foarte bine.Chestia naspa e pozitia, fiind supersport o sa ai telefonul intre picioare ca si pozitie si o sa fie cam incomod sa te uiti la el mereu, iti distrage provirea de la drum.

37692603_2233372790010180_668697300993835008_o.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...
Acum 2 ore, Lucian_M a spus:

Ptiu, nu merge cu autogen? 😂

 

Ala merge doar la rezervor, dar sa gasesti tankbag transparent .... mai greu :crack:

ON  Eu am optat varianta de ghidon cu gentuta dedicata .....

 

PRINDERE TELEFON.jpg

Editat de Contabil
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 months later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...