Sari la conținut

MAN ROMANIA EDITIA A VII MAGIC LEPSA RELOADED


gospodarul
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 207
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Dle Gospodarul, dvs. le cereti motociclistilor (sau cel putin asa ati procedat anul trecut) sa va vireze bani in contul dvs. Bani pentru cazare, sa nu se inteleaga altceva. Deci anul trecut cine a vrut cazare, a trebuit sa va vireze bani in contul dvs. Normal dvs. trebuia sa ii dati bonul, ca dvs. vi s-au virat banii. Si ca sa fiu mai clara sa va explic ce s-a intamplat anul trecut. O familie care a venit la MAN a vrut bon fiscal. Si s-a dus la receptia unitatii sa il ceara. Acolo ... stupoare. Pe fiecare noapte de cazare dvs ii ceruserati mai multi bani decat era tariful (ca sa fiu mai clar tariful era de 80 ron pe noapte, la unitatea respectiva, iar dvs ati cerut 100 de ron pe noapte. Unitatea respectiva le-a spus ca nu poate sa dea bon decat pe 80 de ron pe noapte. nu pe 100, cica asta e afacerea Gospodarului (exact asa s-a exprimat receptionerul). Cu ceilalti bani sa se descurce cu Gospodarul (tot pe cel de la receptie l-am citat). Daca doriti va dau si numele familiei cat si al unitatii de cazare, dar cred ca nu e cazul .... Negati cumva ceea ce am spus? Ca daca da, voi face public si numele unitatii si al familiei respective!

Anul acesta la fel veti face? Veti cere mai multi bani decat face cazarea - sau ma rog decat e tariful unitatii? Deci dvs. nu ati intermediat cazarea, ati facut un pic de bisnita. Spun asta pentru ca nu ati platit nimic la stat. Anul acesta la fel veti proceda?

Cand spuneam eu ca sunteti pe mana cu PSD-ul si Dragnea, nu degeaba spuneam ... Deci ceea ce faceti dvs e frauda fiscala! 

Pana nu lamurim chestia asta fiscala, nu cred ca va fi cineva interesat de trupe, sau alte chestii. Motociclistii nu cred ca vor sa mearga la o intrunire unde se incalca legea!

LE poate ca sunt de acord ca ati cerut mai mult decat face cazarea, ca sa fie si la dvs. un profit. Dar in acest caz dati bon fiscal. Altfel ceea ce ati facut se cheama bisnita!

Editat de raluca_carlan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 17 minute, klocky a spus:

Ok. Pe mine ma intereseaza. Am auzit ceva de Bucovina?

 

 

Eeehh, asa mai merge. Sigur ca da! Bucovina, Dan Helciug cu proiectul "MyQueen", dedicat trupei Queen, si altii. Urmeaza !  :)

 

@raluca iar bateti campii. In cazul in care aveti ceva sa ne reprosati, atasati si dovezile. Public. ;)

 

myqueen la man.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dl. Gospodarul faceti ceva sa va pot trimite mesaje. Am vrut sa va trimit un PM dar spune ca nu puteti primi mesaje. Numele nu il pot face public, deoarece omul respectiv nu doreste. Dar vi-l dau pe PM. Stergeti din mesaje si veti avea numele.

LE: asta imi spune gospodarul nu poate primi mesaje.

Editat de raluca_carlan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 13 minute, raluca_carlan a spus:

Dl. Gospodarul faceti ceva sa va pot trimite mesaje. Am vrut sa va trimit un PM dar spune ca nu puteti primi mesaje. Numele nu il pot face public, deoarece omul respectiv nu doreste. Dar vi-l dau pe PM. Stergeti din mesaje si veti avea numele.

LE: asta imi spune gospodarul nu poate primi mesaje.

Nu am Idee de  ce nu puteti trimite mesaje, dar ma bucura asta. Cine stie ce mesaje mai primesc, Doamne fereste  ...😂

La modul serios, daca faceti niste acuzatii publice, atunci prezentati si probele. Tot public. Ca asa ne trezim fiecare vorbind aiurea. 

Vad ca duceti lipsa de activitati. Va sugerez sa luati la studiu DEX-ul, Codul fiscal, Codul Civil, Codul Penal, ca aveti nevoie. 

Editat de gospodarul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dl. Gospodarul aveti un mail pe adresa office@gospodarul.ro. Acolo aveti datele cerute. Daca doriti faceti-le publice!

Acum mai negati ceea ce am zis? Mai puteti nega ca ati cerut mai multi bani?

 

LE greseala mea, moto nu era un Vstrom ci o Yamaha Tenere  ... ca sa fie clare lucrurile! In mail am scris Vstrom!

Editat de raluca_carlan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acesta este emailul primit de la doamna Carlan:

"Buna seara

 

Numele persoanei respective- Cristian, a fost cazat la complex Arpiola, si avea un suzuki Vstrom. "

 

Asta este dovada dvs ? 😂 

Din evidentele mele, nu a existat nici un Cristian la Arpiola. 

Stimata doamna, faceti acest topic sa para ridicol, si nu vrem/meritam asta. Daca aveti orice banuiala , dovada despre ceea ce afirmati, va rog sa sesizati organele abilitate asupra acestor aspecte.  Daca acestea se confirma, legea isi va spune cuvantul. Pina atunci, va atrag atentia sa nu mai faceti afirmatii defaimatoare, nemotivate, la adresa noastra. Clar ? Simplu si la obiect. sunteti chiar penibila. Din acest moment am incheiat orice discutie cu dvs .

 

Nu vreti sa faceti o investigatie prin spitalele romanesti, poate? Cu siguranta simtul  dvs exacerbat de investigatie va gasi ceva nelalocul lui ... 😂

 

 

 

 

 

 

Editat de gospodarul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

M-as fi mirat sa recunoasteti. A existat, avea o yamaha albastra Tenere de Hunedoara. Ce alte date / dovezi mai doriti? Numarul de inmatriculare se termina cu y ... si gata ca am pus prea multe date despre om.

Ok, anul acesta voi sesiza ANAF-ul de data asta pentru banii incasati de dvs - cei trimisi in contul dvs - pentru cazare!

Editat de raluca_carlan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 8 minute, raluca_carlan a spus:

M-as fi mirat sa recunoasteti. A existat, avea o yamaha albastra Tenere de hunedoara. Ce alte date / dovezi mai doriti? Numarul de inmatriculare se termina cu y ... si gata ca am pus prea multe date despre om.

Ok, anul acesta voi sesiza ANAF-ul de data asta pentru banii incasati de dvs - cei trimisi in contul dvs - pentru cazare!

 

Am zis ca nu va mai raspund, insa mai fac o exceptie.  Facem ghicitori acum ? Asta numiti dvs proba? Chiar va rog sa sesizati organele abilitate : Subsemnata, Raluca Carlan, va semnalez faptul ca in data de, posesorul motocicletei cu nr, de inmatriculare ce se termina cu Y, avand prenumele Cristian, a fost cazat la pensiunea .... 

Ati atins culmea penibilului.

 

@Latomeru am expus motivele alegerii locatiei. Daca iti spun ca si anul asta va veni Margineanu, vei spune si de el ca e naspa ?

Editat de gospodarul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dl. Gospodarul, negati ca propietarul motoretei de mai jos a fost cazat la Arpiola? Si negati ca i-ati cerut 100 de ron, cand la cazare era 80 de ron?

poza.thumb.jpg.622643faa45b82efc734eb7886271d86.jpg

Margineanul a schelalait ca un catel. A fost groaznic anul trecut. Mai bine nu mai spuneati de el. A fost super naspa, nu naspa. 

Editat de raluca_carlan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 22 minute, raluca_carlan a spus:

Dl. Gospodarul, negati ca propietarul motoretei de mai jos a fost cazat la Arpiola? Si negati ca i-ati cerut 100 de ron, cand la cazare era 80 de ron?

poza.thumb.jpg.622643faa45b82efc734eb7886271d86.jpg

Margineanul a schelalait ca un catel. A fost groaznic anul trecut. Mai bine nu mai spuneati de el. A fost super naspa, nu naspa. 

 

Nu imi spune absolut nimic fotografia postata despre  "propietarul" ei. trimiteti-mi adresa dvs sa va expediez un exempar din DEX, sa mai studiati in timpul liber, ca aveti destul. ;)

 

Margineanu a schelalait? Ca un catel ??? Sunteti sigura? Asta e culmea, numai dvs sa auziti schelaituri cand 1000 de oameni au asistat la un concert de nota 10 ? V-ati luat medicamentele ? 😇

 

Editat de gospodarul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dl. Gospodarul, va atrag atentia ca eu nu m-am luat de persoana dvs. asa ca faza cu medicamentele lasati-o mai moale. Incercati sa ma contraziceti cu argumente, nu cu tampenii gen ti-ai luat medicamente. Vreau argumente clare. Sau cumva nu aveti?!? Nu mai aveti argumente cu care sa ma contraziceti? Sa va mai dau o bomba? Sotul meu il cunoaste foarte bine pe propietarul de la Arpiola, sunt chiar prieteni, asa ca tot ceea ce veti face anul acesta acolo, voi sti. Si voi fi cu ochii pe dvs. Cum veti mai cere suprataxa, cum voi afla. Si vor afla si organele competente ...

Acum va urez eu spor la citit cod penal si altele ... s-ar putea sa aveti nevoie.

Prevad un M.A.N. minunat anul acesta ...

LE chiar acum ma uitam la un clip cu Margineanul de anul trecut de la MAN. Exact cand a cantat melodia cu copacul ala care cade. Se plimba ca un somnabul pe scena si schelalaia! Poate dvs. v-a placut, asta nu inseamna ca trebuie sa imi placa si mie ... 

Editat de raluca_carlan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 minut, raluca_carlan a spus:

Dl. Gospodarul, va atrag atentia ca eu nu m-am luat de persoana dvs. asa ca faza cu medicamentele lasati-o mai moale. Incercati sa ma contraziceti cu argumente, nu cu tampenii gen ti-ai luat medicamente. Vreau argumente clare. Sau cumva nu aveti?!? Nu mai aveti argumente cu care sa ma contraziceti? Sa va mai dau o bomba? Sotul meu il cunoaste foarte bine pe propietarul de la Arpiola, sunt chiar prieteni, asa ca tot ceea ce veti face anul acesta acolo, voi sti. Si voi fi cu ochii pe dvs. Cum veti mai cere suprataxa, cum voi afla. Si vor afla si organele competente ...

Acum va urez eu spor la citit cod penal si altele ... s-ar putea sa aveti nevoie.

Prevad un M.A.N. minunat anul acesta ...

 

 

Curata bomba, zau asa 😂 Eu nu vreau sa va contrazic, doamne fereste... Vreau doar sa probati ceea ce afirmati! 

Vreti sa va spun si eu "o bomba" ? Il cunosc si eu pe "propietarul" de la Arpiolaaaaa . 😜

 

Ia sa vedem, cine l-a mai auzit schelalaind pe Margineanu ? Sau Raluca a fost singura ??

 

"Prevad un M.A.N. minunat anul acesta".  Sa va auda Dumnezeu ! ;)

 

 

 

Ok, hai ca ajunge cu caterinca. Voi posta doar noutati/detalii legate de eveniment. 

O seara placuta tuturor!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Fain tare! Chiar asteptam sa se publice ceva oficial ca sa imi aranjez apele sa am liber. 

Vin si anul asta la Lepsa, ca mi-a placut anul trecut si drumul si locatia si organizarea. Din punctul meu de vedere, nu pretul berii a fost problema, ci faptul ca erau doar doua dozatoare si se statea mult la coada. Nu ar strica sa fie cel putin doua standuri cu mancare/bautura. Poate e si mai profitabil, cat sta omul la coada mai bea doua beri.

@gospodarul: Felicitari din partea mea! 

                          Daca se mai pot rezeva camere direct la tine, te rog anunta si aici ca sa ma inscriu si eu in momentul in care o sa stiu cati venim (anul trecut m-am miscat incet si n-am prins).

 

Nimeni nu face ceva bun gratis, e normal sa existe un profit din munca si timpul alocate pentru un eveniment de asa amploare.

Bucovina e printre cele mai bune trupe din tara, o sa fie fain sa ii auzim la Lepsa. Crivat si baietii fac treaba buna, iar ultimul album "da bine tare"!

Sa auzim de bine!

PS: Votez si eu pentru bere la 1.9 lei paharul! (daca tot punem de o miscare revolutionara in sensul asta).

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 minute, mbm a spus:

Fain tare! Chiar asteptam sa se publice ceva oficial ca sa imi aranjez apele sa am liber. 

Vin si anul asta la Lepsa, ca mi-a placut anul trecut si drumul si locatia si organizarea. Din punctul meu de vedere, nu pretul berii a fost problema, ci faptul ca erau doar doua dozatoare si se statea mult la coada. Nu ar strica sa fie cel putin doua standuri cu mancare/bautura. Poate e si mai profitabil, cat sta omul la coada mai bea doua beri.

@gospodarul: Felicitari din partea mea! 

                          Daca se mai pot rezeva camere direct la tine, te rog anunta si aici ca sa ma inscriu si eu in momentul in care o sa stiu cati venim (anul trecut m-am miscat incet si n-am prins).

 

Nimeni nu face ceva bun gratis, e normal sa existe un profit din munca si timpul alocate pentru un eveniment de asa amploare.

Bucovina e printre cele mai bune trupe din tara, o sa fie fain sa ii auzim la Lepsa. Crivat si baietii fac treaba buna, iar ultimul album "da bine tare"!

Sa auzim de bine!

PS: Votez si eu pentru bere la 1.9 lei paharul! (daca tot punem de o miscare revolutionara in sensul asta).

 

 

Mai avem si normalitate pe aici ;)

Multumim de aprecieri, sa ne revedem cu bine! Sunt convins ca Bucovina & Crivat vor face spectacol !

Sigur ca poti rezerva, suna-ma si rezolvam. :cheers:

 

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@gospodarul nu stiu ce relevanta are, nu cred ca Margineanu vine pt mine. Si da, nu-mi place despre dînsul.

Am avut o parere si am expus-o. Cea cu privire la locatie, zic. E ceva gresit in asta? 

Dar, vorba lu' Artanu, daca va simteți bine, Lepsa sa fie!

 

LE:

Asta cu "normalitatea"... pe bune!? Chiar lasi impresia ca e normal doar ce-ti convine tie, iar freedom of speech-ul e deja politically incorrect.

Editat de Latomeru
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca se poate aranja sa fie mai mult de 2 dozatoare de bere ar fi un plus! Sigur nu or sa fie aduse degeaba.

Referitor la campare si parcatul mobrei. Cum sunt amplasate fata de zona de socializare( ma refer la distanta)?

Editat de iulianserban
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am obosit citind toate contrele astea.

Ca un neimplicat in toata polemica asta as vrea sa zic si eu vreo doua cuvinte:

 

- e clar ca organizatorul vrea profit. La fel si bancile, si supermarketurile si cam orice entitate organizatoare de evenimente. E normal, organizatorul ala nu face decat sa-si consume timpul si nervii cu organizarea - iar asta se plateste. Time is money - vorba poietului.

- la fel de clar este ca unii vor fi multumiti, altii nu. Suntem diferiti, avem gusturi diferite deci...nu-i poti multumi pe toti.

- as prefera din timp o lista a formatiilor care vor canta, ca sa pot rezerva cazare. Preferabil, cand anunti evenimentul si locatia, pui si detaliile.

 

Eu n-am mai fost la MAN de cand s-a organizat la Sovata. Atunci am fost eu dezamagit. Nu ma intereseaza ce face organizatorul, cat profit face si daca da sau nu factura.

Pe mine ma intereseaza atmosfera si mai ales muzica buna. Practic pentru asta veneam la MAN.

Nu stiu cum a fost dupa Sovata, insa ce cred eu ca ar imbunatati lucrurile:

- Punctualitate la concerte. Bun, se intelege juma` de ora intarzieri - dar cand incep sa cante la ora 23 in loc de 20...deja e prea mult. Unii dintre noi muncesc `nspe ore/zi pe ogoarele patriei si parca nu-i tocmai placut sa dormi 4ore/noapte in week-end.

- Preturi ceva mai decente la mancare/bautura. Si chestii mai diversificate. Adica vreau sa spun ca la mancare preturile sunt de restaurant de lux pentru gratare trantite in farfurii de plastic/carton. La partea de diversificare.. mai merge si o ciorba, o salata...etc, nu doar gratare/frigarui/fasole cu ciolan/gulas...

Eu recunosc ca doar am gustat cate ceva - am preferat sa mananc in afara evenimentului, sau sa-mi procur mancarea din alta parte. Ca mine sigur au facut si altii. Ce vreau sa zic e ca cateringul a pierdut "n" portii la vanzare pentru ca au vandut prea scump.

- Toaletele ecologice(cand e cazul, nu stiu cum e la Lepsa, poate aflu anul asta...). Ceva personal pentru igienizare + golirea/inlocuirea lor zilnica + o solutie pentru spalatul mainilor(dozator de apa...etc) ar face minuni. Hartia igienica pot sa mi-o aduc in bagaj, deci nu vad o problema in asta.

- Frumos ar fi ca fiecare MAN sa ofere o amintire fiecarui participant. O moneduta incriptionata, o chestie inedita...nu stiu - asta tre` sa gandeasca organizatorul. E doar o idee. Si in fiecare an dai aceeasi chestie, doar personalizata/eveniment - ca o colectie, asa....

 

In rest - vreau doar sa spun ca e prea obositor de citit critici de la Raluca, explicatii de la Gospodaru.

Raluca - daca nu-ti place, fa ca mine - nu te mai duci.

Gospodaru - nu mai da o gramada de explicatii ca oricum n-o scoti la capat. Nici nu ajuta topicul. Fa-ti treaba cat mai bine, si atat.

Era o vorba - cel destept cedeaza primul.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 4 minute, raluca_carlan a spus:

Pana accum suntem 2!😀

 

Nu sunteti 2 nicidecum, omul a spus ca nu ii place Margineanu.Nu ca a schelalait precum un caine, e o diferenta. 

 

@Latomeru Nu a fost vorba de nici un freedom speach. M-am referit strict la faptul ca mai sunt si persoane interesate de eveniment, nu de cancanuri.

 

Acum 19 minute, iulianserban a spus:

Daca se poate aranja sa fie mai mult de 2 dozatoare de bere ar fi un plus! Sigur nu or sa fie aduse degeaba.

Referitor la campare si parcatul mobrei. Cum sunt amplasate fata de zona de socializare( ma refer la distanta)?

 

camparea e la o distanta suficient de mare incat sa nu ai deranj de la scena. Parcarea, linga cort ;)

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...