Sari la conținut

MAN ROMANIA EDITIA A VII MAGIC LEPSA RELOADED


gospodarul
 Share

Postări Recomandate

Asta cu parcarea langa cort mi se pare cea mai buna idee de organizare. As ar trebui procedat la toate intrunirile. Cei care au cutii poate nu doresc sa le care pana la cort sau sa se plimbe cu ele in brate prin camping. Altii poate au nevoie de curentul bateriei mobrei. Altii prefera efectiv sa nu le fie calarit motorul in parcare de catre X sau Y, sa le fie zgariata vopseaua sau rabatate oglinzile. Asa am stat pana acum la toate fes-urile moto si mi se pare o idee excelenta. Si ceva baieti cat dulapul care sa ii potoleasca pe cei care tureaza motoarele dupa terminarea concertelor n-ar strica (sunt patit, ma rugam sa ii crape vreun piston cretinului).

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 207
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Acum 3 minute, Florin_Nx a spus:

Am obosit citind toate contrele astea.

Ca un neimplicat in toata polemica asta as vrea sa zic si eu vreo doua cuvinte:

 

- e clar ca organizatorul vrea profit. La fel si bancile, si supermarketurile si cam orice entitate organizatoare de evenimente. E normal, organizatorul ala nu face decat sa-si consume timpul si nervii cu organizarea - iar asta se plateste. Time is money - vorba poietului.

- la fel de clar este ca unii vor fi multumiti, altii nu. Suntem diferiti, avem gusturi diferite deci...nu-i poti multumi pe toti.

- as prefera din timp o lista a formatiilor care vor canta, ca sa pot rezerva cazare. Preferabil, cand anunti evenimentul si locatia, pui si detaliile.

 

Eu n-am mai fost la MAN de cand s-a organizat la Sovata. Atunci am fost eu dezamagit. Nu ma intereseaza ce face organizatorul, cat profit face si daca da sau nu factura.

Pe mine ma intereseaza atmosfera si mai ales muzica buna. Practic pentru asta veneam la MAN.

Nu stiu cum a fost dupa Sovata, insa ce cred eu ca ar imbunatati lucrurile:

- Punctualitate la concerte. Bun, se intelege juma` de ora intarzieri - dar cand incep sa cante la ora 23 in loc de 20...deja e prea mult. Unii dintre noi muncesc `nspe ore/zi pe ogoarele patriei si parca nu-i tocmai placut sa dormi 4ore/noapte in week-end.

- Preturi ceva mai decente la mancare/bautura. Si chestii mai diversificate. Adica vreau sa spun ca la mancare preturile sunt de restaurant de lux pentru gratare trantite in farfurii de plastic/carton. La partea de diversificare.. mai merge si o ciorba, o salata...etc, nu doar gratare/frigarui/fasole cu ciolan/gulas...

Eu recunosc ca doar am gustat cate ceva - am preferat sa mananc in afara evenimentului, sau sa-mi procur mancarea din alta parte. Ca mine sigur au facut si altii. Ce vreau sa zic e ca cateringul a pierdut "n" portii la vanzare pentru ca au vandut prea scump.

- Toaletele ecologice(cand e cazul, nu stiu cum e la Lepsa, poate aflu anul asta...). Ceva personal pentru igienizare + golirea/inlocuirea lor zilnica + o solutie pentru spalatul mainilor(dozator de apa...etc) ar face minuni. Hartia igienica pot sa mi-o aduc in bagaj, deci nu vad o problema in asta.

- Frumos ar fi ca fiecare MAN sa ofere o amintire fiecarui participant. O moneduta incriptionata, o chestie inedita...nu stiu - asta tre` sa gandeasca organizatorul. E doar o idee. Si in fiecare an dai aceeasi chestie, doar personalizata/eveniment - ca o colectie, asa....

 

In rest - vreau doar sa spun ca e prea obositor de citit critici de la Raluca, explicatii de la Gospodaru.

Raluca - daca nu-ti place, fa ca mine - nu te mai duci.

Gospodaru - nu mai da o gramada de explicatii ca oricum n-o scoti la capat. Nici nu ajuta topicul. Fa-ti treaba cat mai bine, si atat.

Era o vorba - cel destept cedeaza primul.

 

salutare! daca te referi la Sovata, intarzierea s-a dat unei incurcaturi provocata de Eon cu racordul scenei.

Multumim de sugestii, vom tine cont de ele ;)

Ai dreptate cu Raluca, nu te contrazic. Insa am vrut sa arat ca nu avem nimic de ascuns si totul e o inchipuire a doamnei.

 

Rog un moderator sa faca curat in topic si sa lase doar postarile strict referitoare la festival. Nu e normal sa intre cineva si sa citeasca 2 pagini de aiureli. Imi cer scuze ca m-am lasat antrenat in aceasta disputa. Cele bune tuturor!

. ;) 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Chiar acum, iulianserban a spus:

Nu stiu daca este finalizat, este devreme inca, dar nu strica un program pe zile. 

Programul pe zile nu este finalizat, ina lucram la el. Despre trupe, am anuntat Bucovina pt vineri, si Helciug cu My Queen sambata. ;)

 

Acum 1 minut, Paca a spus:

Nu am fost la MAN in viata mea ...dar tu esti obositoare rau . Nu inteleg mare lucru din topicul asta .Nu inteleg ce asteptari ai ...de  Ramada  I?

De ce nu-ti faci un topic separat unde poti sa plangi pana nu mai ai scuipat in gura ???  si asta sa ramana curat pentru cei ce accepta conditiile in ansamblu ?

De acord cu cele spuse.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Raluca draga, 

Chiar nu i teleg de ce faci asta. Cea mai buna forma de protest impotriva intrunirilor este sa nu participi. Nu iti place, nu te duci. Simplu. 

Dar crede.ma, cruciada ta impotriva MAN.ului a devenit obositoare. Te rog frumos, lasa omul sa manance rahat linistit daca asta ii place. Mai sunt o gramda de alte intruniri de unde sa alegi daca.ti plac genul asta de manifestari. 

Iar daca crezi ca esti mai buna, organizeaza tu o intrunire altfel. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 8 minute, Metal Heart a spus:

. Te rog frumos, lasa omul sa manance rahat linistit daca asta ii place.

La mine faci referire??

Editat de gospodarul
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

A punctat bn Florin NX referitor la preturile de la mancare si bautura.Extrem de mari pt ce ofera.MAN poti discuta cu ei sa numai bage in ele asa de mult.Banuiesc k faci o selectie asupra lor ,k doar nu o fi o singura firma de catering pe acolo.Acum nu o sa stau sa ma duc la lidl sa cumpar la pachet.Multumim.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

59 minutes ago, gospodarul said:

La mine faci referire??

Nope. 

Am vazut ca are un talent deosebit de a nu lasa omul in pace, nu numai pe tine. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Gospodarule , cainii latra,ursul merge...lasa pe cei nemultumiti sa mute pe maneaua.tv si sa inceapa un business de succes cei care sunt asa de buni organizatori.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 15 ore, raluca_carlan a spus:

Margineanul a schelalait ca un catel. A fost groaznic anul trecut. Mai bine nu mai spuneati de el. A fost super naspa, nu naspa. 

A "schelălăit-o" și p-asta?

O propun melodie de întâmpinare la MAN 2019 :blbl:

N-am fost la MAN (chestia cu distanța + transport de la locație la o pensiune fiind principalul impediment pt mine), nu-i cunosc nici pe @gospodarul și nici pe @raluca_carlan , dar să mor dacă înțeleg vânturarea asta a izmenelor!

Și, ca să rămânem la schelălăieli:

 

Editat de john17
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 13 ore, Paca a spus:

Nu am fost la MAN in viata mea ...dar tu esti obositoare rau . Nu inteleg mare lucru din topicul asta .Nu inteleg ce asteptari ai ...de  Ramada  I?

De ce nu-ti faci un topic separat unde poti sa plangi pana nu mai ai scuipat in gura ???  si asta sa ramana curat pentru cei ce accepta conditiile in ansamblu ?

Sunt in aceeasi situatie. 

Scuze ca o spun direct, dar pagina asta de eveniment este o mare porcarie in acest moment.
De obicei imi place sa citesc tot de la cap la coada, dar aici am sarit peste raspunsuri pentru ca efectiv am obosit.

Daca ai ajuns la o anumita varsta si scrii "i-a" in loc de "ia" pentru mine e suficient.

@Organizatori : postati va rog programul (sau macar cat aveti gata din el, schitat cat de cat). Si aici ma refer bineinteles si la formatii, invitati etc :)

 

Poate anul asta ajung si eu.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 19.01.2019 la 23:38, gospodarul a spus:

Doamna Raluca, noi nu amenintam pe nimeni, relax. Am spus ca dorim "sa avem un schimb de opinii civilizat si motivat, obiectiv". Daca dvs incadrati aici expresiile "idee idioata", "mahala",  "gloata" si altele de genul, va asigur ca nu este genul de dialog pe care ni-l dorim. Nu v-am cerut sa ridicati Lepsa in slavi, nu v-am cerut parerea referitor la eveniment, continuati sa vorbiti despre dvs cand nu va intreaba nimeni nimic.

Referitor la profit, nu am sustinut niciodata ca lucram pro bono. Este munca noastra pe parcursul catorva luni bune, care genereaza, evident, costuri care trebuie acoperite. De ce anume ati reprosa organizatorilor faptul ca obtin profit ? Chiar nu inteleg.  Participarea la  eveniment  este benevola, liber consimtita. Fiecare doritor isi face o analiza: merita, sau nu merita sa participe ? E simplu. Este o alegere libera, ca la cinema. Daca vrei sa dai banii pe bilet, ii dai, daca nu, nu. 

Daca motociclistii participa in numar crescator, de la o editie la alta, asta inseamna ca le oferim ceea ce isi doresc sa vada la un eveniment moto si ca apreciaza munca noastra. Incercam sa facem lucrurile cat mai bine. Inevitabil apar si greseli, insa ni le asumam si ne dam interesul sa imbunatatim permanent organizarea acestuia. :mexicanwave:

 

@ianachim bine zis, man ;)

 

@oldgeorge59 personal nu am nici o disputa cu nimeni. ;)

 

@Lucian_M daca ai impresia ca in butoaiele sigilate (KEG)  de Ciuc vei gasi altceva in afara de bere Ciuc, te inseli amarnic 😂

 

Daca doreste cineva sa faca o analiza financiara a ceea ce inseamna un eveniment moto, il invit sa faca parte din staff la o editie si apoi sa traga concluzii ;).

 

Ok! Ma gandeam ca ma veti intreba despre participanti, trupe, program, sesiuni, etc. Nu e nimeni interesat de programul evenimentului ?  Curios ...

 

 

 

 

 

 

 

 

 Gospo nu mai da stafactie la toti habarnistii cretini care nu stiu ce inseamna un fest moto !:moron::moron::moron:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

proasta de tot cenzura asta, si intrebari la obiect sau postari on topic au fost sterse.... pffff...

 

revin a treia oara cu o intrebare..

 

anul asta cum va fi rezolvata problema transportului din tabara catre pensiuni si retur?

Editat de apriliacluj
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 minute, apriliacluj a spus:

proasta de tot cenzura asta, si intrebari la obiect sau postari on topic au fost sterse.... pffff...

 

revin a treia oara cu o intrebare..

 

anul asta cum va fi rezolvata problema transportului din tabara catre pensiuni si retur?

Cu hayabusa, colegu.... Sau cu hayabusa colegului?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta?! Am testat-o io...mi-e draga si mi-a adus aminte de tinerete, cand "pilotam" un Simson...fiindca seamana la mers si la chip...iar senzatia pe care ti-o da, seamana!

20180714_124402-EFFECTS.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 19.01.2019 la 10:57, gospodarul a spus:

Salutare, prieteni MAN-iaci !!!😍😍😍
Lepsa a fost cu adevarat magica anul trecut, asa ca am decis ca si anul acesta vom tura impreuna motoarele tot in Codrii Vrancei !!! 🏍🏍🏍
Am batut tara in lung si in lat in efortul nostru de a cauta o locatie diferita, asa cum obisnuim in fiecare an, insa Lepsa e greu de egalat. Man-ul a crescut mult in ultimii ani, a ajuns la majorat sa zicem, si e din ce in ce mai greu sa gasim locatii in zone de poveste, suficient de central amplasate astfel incat distantele de parcurs sa fie rezonabile pentru toti participantii la eveniment, si cu cazari pe masura ca numar/cerinte.

Asadar, in perioada 18-21 iulie 2019 vom sarbatori motociclismul si prietenia, vom testa motoare, vom bea bere si ne vom distra impreuna la M.A.N. ROMANIA EDITIA A VII A MAGIC LEPSA RELOADED !!!😍😍😍

Promitem sa nu dezamagim!!! Avem o experienta in locatie si vom imbunatati/perfectiona tot ceea ce anul trecut nu a mers cum trebuie. 🙏🙏🙏

Taxa de intrare: 40 lei. Rezervari/detalii la 0746791989 Cristi.

 

 

 

 

Asteptam detalii publice despre procedura rezervarilor la cazare. Cum putem face rezervare la cazare? Daca se poate sa se scrie aici pe forum!

Acum 1 oră, apriliacluj a spus:

proasta de tot cenzura asta, si intrebari la obiect sau postari on topic au fost sterse.... pffff...

 

revin a treia oara cu o intrebare..

 

anul asta cum va fi rezolvata problema transportului din tabara catre pensiuni si retur?

Cred ca atat intrebarea dvs. de transport, cat si intrebarea mea despre cazare vor ramanae fara raspuns. Aici se raspunde numai la ce se doreste. Iar restul postarilor sunt sterse.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@severoprisan  @ivan pedala Vizavi de Royal Enfield, cu siguranta va fi prezent  modelul Bullet , Himalayan si f posibil, Interceptor. De vreo 2 saptamani s-au depus documentele pt omologarea acestui model, sansele sunt mari sa il vedem la MAN. :cheers:

Ural va fi prezent cu modelul 2019, cu un motor mult optimizat, sistem de injectie nou si alte imbunatatiri, pe care le veti descoperi personal. 

 

@apriliacluj vizavi de transport nu am decis nimic. Anul trecut am pus un microbuz la dispozitie solicitantilor (vineri seara). Acestia s-au pierdut prin campus la o bere probabil si omul a asteptat degeaba, dupa care a plecat. A trebuit sa transport cu masina personala, sau cu masina taberei, pe fiecare cum a dorit. Sambata am anuntat transportul, cei care au vrut, s-au prezentat la ora stabilta, partial povestea s-a repetat. La 3 dimineata transportam oamenii, tot cu masina personala. Cinstit vorbind, nu mi se pare corect ca unii sa se cinsteasca si altii sa faca kilometri. Daca te duci la o nunta, nu cred ca mirele te duce acasa dimineata. La Marginimea Sibiului si Sovata nu a cerut nimeni transport si totul a decurs superok, chit ca au fost cazari si la peste 25 kilometri distanta. Repet: in momentul in care te duci la un eveniment, nu e obligatia organizatorului sa transporte "nuntasii". Chiar va rog sa imi spuneti UN SINGUR EVENIMENT MOTO autohton care asigura transportul motociclistilor de la cazare la locatie si retur. Am fost la zeci de evenimente moto si nu m-a intrebat nimeni cu ce vin sau cu cine plec. 

Deci: daca vom gasi o solutie viabila, o vom pune in practica. Daca nu, fiecare se descurca pe cont propriu. Repet: nu mi se pare corect ca un participant sa se pileasca, fara griji, iar noi organizatorii sa preluam sarcina transportului. 

 

Referitor la cazare, pina la sfarsitul saptamanii viitoare vom comunica  facilitatile de cazare disponibile. Modalitatea de comunicare este cea de pina acum, telefonic la 0746791989 sau pe email la contact@motoraliulanualnational.ro. 

O seara buna tuturor! ;)

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Intr-adevar, fiecare vine cu ce vrea sau cu ce poate. Cazarile in afara campusului au dezavantajul transportului, dezavantaj pe care ai incercat sa il minimizezi oferind transport: 

 

Ca nu a fost asa, am resimtit. Ne-a cam dat peste cap organizarea, dar am incercat sa ne descurcam cu masinile proprii.

Daca nu se poate organiza transport, e bine sa stim din timp, ca sa nu se mai creeze confuzii si asteptari.

Cred ca asta vroia sa spuna @apriliacluj

 

Edit: nu cred ca a zis nimeni ca ar vrea transport gratuit. Doar sa fi existat un mijloc de tansport pe care sa il putem utiliza. Chiar si niste taxiuri ar fi fost bune, la niste tarife decente, doarece atunci cand te cuplezi mai multi, pretul este mic.

Este o sugestie, nu o impunere. O parere venita din suflet, chiar daca, pe alocuri, a fost spusa cu naduf.

🤗

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...