Sari la conținut

MAN ROMANIA EDITIA A VII MAGIC LEPSA RELOADED


gospodarul
 Share

Postări Recomandate

"Nu știu alții cum sunt,  dar eu.." merg la astfel de întruniri pentru motoare. Ăsta e punctul comun al motociclistilor.  Pot merge la un hotel de 5 stele și să fiu nemulțumit de culoarea prosoapelor. Hârtie igienică,  1 leu în plus la un pahar de bere... prostii... cârcoteli si nimic mai mult. 

Dacă vrei sa te simti bine, o faci oriunde. Am fost la întruniri, la Sovata, la Lepșa.. si nu m-a deranjat să dau o mână de ajutor în orice e nevoie la un astfel de eveniment. Vrei sa te simti bine, implică-te în ceva, schimbă , ajută... Nu vrei? Măcar nu arunca cu noroi. 

În măsura în care imi permite timpul, voi mai participa. Nu pentru bere, nici pentru wc-uri, nici pentru Mărgineanu sau alții... Vin pentru atmosferă,  bună dispoziție,  motoare și relaxare. La orice întrunire,  în orice locație. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 204
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Din pacate, @gospodarul nu isi poate sustine punctul de vedere deoarece, coform setarilor forumului, s-a considerat ca prin cantitatea de mesaje pe care le-a postat a facut spam. Contul i-a fost suspendat pana pe data de 21-februarie-2019. 

Rugamintea lui Gospo ar fi daca pot Moderatorii sau Adminii sa verifice si sa anuleze aceasta suspendare?

Indiferent ca se anuleaza mai repede sau la termen, o sa revina cu raspuns la toate cele de mai sus sau care vor urma.

IMG-20190122-WA0000.thumb.jpg.fd1af2df5a30c118c1a7b678ec1d014f.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 14 ore, gospodarul a spus:

 

 

 Anul trecut am pus un microbuz la dispozitie solicitantilor (vineri seara).

 

 

eu nu l-am vazut.... de joi pana duminica nu l-am vazut...

 

Acum 14 ore, gospodarul a spus:

A trebuit sa transport cu masina personala, sau cu masina taberei, pe fiecare cum a dorit.

 

pe noi, grupul nostru, care am fost vreo 20 sigur nu!

 

Acum 14 ore, gospodarul a spus:

Sambata am anuntat transportul, cei care au vrut, s-au prezentat la ora stabilta,

 

noi nu am fost anuntati, sau daca dimineata la 8 ai facut anuntul, noi inca luam micul dejun la hotelul unde am fost cazati, nu am auzit, la poarta nimeni nu a stiut nimic

 

Acum 14 ore, gospodarul a spus:

Cinstit vorbind, nu mi se pare corect ca unii sa se cinsteasca si altii sa faca kilometri.

 

apoi e pe bani, nu pe multumesc din cate stiu!! ...si cinstitul e pe bani, ca ne-am cumparat cazarea, masa si bautura, si am vrut sa ne cumparam si transportul promis catre cazare si a doua zi inapoi in tabara, de joi pana duminica inclusiv!

nu a cerut nimeni sa fie gratis!!

 

Acum 14 ore, gospodarul a spus:

Daca te duci la o nunta, nu cred ca mirele te duce acasa dimineata. 

eu am fost la niste nunti cu staif unde era inchiriat autobuz sa ne duca la locatie si sa ne aduca acasa...., si chiar culmea, pe cheltuieala mirelui!

asta asa ni, BTW, nu are rost sa comparam o nunta, un banchet cu o intrunire moto, nu trebuia sa aduci aceasta chestiune in discutie!

 

 

Acum 14 ore, gospodarul a spus:

nu e obligatia organizatorului sa transporte "nuntasii".

 

bineinteles ca nu e!

dar organizatorul a spus, anuntat, promis mai devreme aici pe forum ca rezolva transportul!

repet, nu a cerut nimeni transport gratis!

doar transport!

punct!

 

Acum 14 ore, gospodarul a spus:

 

Deci: daca vom gasi o solutie viabila, o vom pune in practica.

Daca nu, fiecare se descurca pe cont propriu.

asa trebuia sa ne zici si anul trecut si nu era nici o problema!!

sa ne zici exact anul asta, ca ASIGURI transport sau ne descurcam cum putem? ....ar fi bine sa stim si noi, pana anunti locatiile cu cazari!

e asa de simplu, la o intrebare simpla un raspuns simplu asteptam cu totii!!

nu comparatii si povesti nerelevante...

...anul trecut grupul nostru a avut peste 20 de membri, din care cativa tot timpul sau sacrificat sa nu bea o bere, sa ne putem rezolva transportul... care era asigurat, teoretic, pe forum...

 

Acum 14 ore, gospodarul a spus:

Repet: nu mi se pare corect ca un participant sa se pileasca, fara griji, iar noi organizatorii sa preluam sarcina transportului.

repet si eu, participantii pe bani au pilit, si pe bani ar fi dorit sa beneficieze de transportul ASIGURAT PROMIS!

nimeni nu a vrut sa pileasca gratis si pe multumesc, idem valabil si la transport!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 18 minute, Ribo a spus:

Eu n-am fost la niciun MAN dar aud numai plangeri de peste tot...pan' la urma merita sau nu?

 

Da, merita. Este foarte frumos, intalnesti multi prieteni, iti faci noi prieteni. Atmosfera este placuta, oamenii vin sa se distreze si sa se simta bine. Si sigur se reuseste asta.

Doar ca mai sunt mici disfunctionalitati sau persoane care critica vehement doar din dorinta de a face valuri. Asa sunt unii (unele).

In rest, sunt doar colegi care isi spun punctul de vedere, tocmai pentru a fi si mai bine la editiile ce urmeaza.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De obicei, la intruniri stau la cort. Singur sau cu doamna mea, daca poate sa mearga. Contrar obiceiului, am stat anul trecut la Seawolves Constanta la o pensiune din apropiere. Ei bine, nu am simtit mai deloc atmosfera de intrunire. Ba la un moment dat eram atat de confortabil in camera, ca nu mai vroiam sa merg sa petrec la intrunire. Mai ales ca eram treaz si altii furau startul de pe la 8 dimineata... Aiurea tare sa fii treaz cand altii se matolesc...

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Eu am fost la mai multe editii ale MAN-ului,am fost si anul trecut,a fost super Ok,eu nu am pretentia ca la o adunare de motociclisti sa fie ca in Dubai.

PLM (plec la mare :)) ) vrei cazare si conditii de 5* te duci in alta parte,nu la adunari moto.

Eu vin pentru muzica buna,motoare faine,socializare cu prieteni noi si vechi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

 

Sa inteleg ca Admini si-au dat seama ca dl. Gospodarul isi promoveaza bisnita lui pe acest forum si i-au dat o palma? O decizie inteleapta zic eu. 

Acum 5 ore, Ribo a spus:

Eu n-am fost la niciun MAN dar aud numai plangeri de peste tot...pan' la urma merita sau nu?

Categoric NU. Numai daca vrei sa platesti cazare la suprapret, si 40 de ron (posibil 50 pana in iulie), pentru niste schelaieli ale lui Margineanu. Mai bine de 40 de ron faci altceva!

Exceptional. Se pare ca au aparut postarile sterse. Inseamna ca forumul acesta are coloana vertebrala, si nu accepta compromisuri. Felictari celui care a pus la loc postarile, asa era normal, sa apara aici toate opiniile, fie bune sau rele! Incepe sa imi placa acest forum. Pe bune ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

46 minutes ago, raluca_carlan said:

 

Sa inteleg ca Admini si-au dat seama ca dl. Gospodarul isi promoveaza bisnita lui pe acest forum si i-au dat o palma? O decizie inteleapta zic eu. 

Categoric NU. Numai daca vrei sa platesti cazare la suprapret, si 40 de ron (posibil 50 pana in iulie), pentru niste schelaieli ale lui Margineanu. Mai bine de 40 de ron faci altceva!

Exceptional. Se pare ca au aparut postarile sterse. Inseamna ca forumul acesta are coloana vertebrala, si nu accepta compromisuri. Felictari celui care a pus la loc postarile, asa era normal, sa apara aici toate opiniile, fie bune sau rele! Incepe sa imi placa acest forum. Pe bune ...

Sper sincer ca postarile astea sunt trolling. Ca daca nu, este foarte trist ca un om poate ajunge in halul asta de bolnav la cap...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bine spus !

Exista optiunea sa ascund automat postarile unui user anume ?

Imi pare rau dar am obosit sa vad acelasi (cuvant urat) pansat, anul asta intentionez sa vin si vreau sa citesc si ceva pozitiv in toata tarasenia asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 oră, Sinner® a spus:

Bine spus !

Exista optiunea sa ascund automat postarile unui user anume ?

Imi pare rau dar am obosit sa vad acelasi (cuvant urat) pansat, anul asta intentionez sa vin si vreau sa citesc si ceva pozitiv in toata tarasenia asta.

 

Pui săgeata mouse-ului pe poza ei, se va deschide meniul din poză, click pe „ignoră utilizator” . Gata.

Fără titlu.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Admin, nu peste mult, oameni de pe aici vor simti ca sint in rai, de ce ? poi nu mai vreau sa citeasca, decit anumite postari, nu care cumva sa i supere careva si sa nu poata dormi la noapte, sau sa sughita, ba voi sinteti seriosi. Hai ma lasati-ma, cu ignorul ala, parca ati fi, niste papitoi sau fufe, abia iesite din mall, nu motociclisi. 

Editat de DIU 46
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sunt la o varsta la care nu mai am rabdare sa citesc toate tampeniile ca sa ajung la ce vreau de fapt. Adica daca spui o data , inteleg. Dar daca te repeti la nesfarsit cu aceleasi, sa zicem nemultumiri.......cam ce ai crede de cuviinta ca trebuie facut? Am fost, mi-a placut am spus ceva frumos. Nu mi-a placut , spun ce nu mi-a placut dar O DATA,  atat. Vrem sa ne distram, sa ne simtim bine cu prietenii, sa ne rupem de cotidianul stresant de cele mai multe ori.

Daca nu iti place atat de mult, organizeaza tu sau daca nu esti in stare, te duci la alte intruniri. Vreau sa zambesc atunci cand citesc, si sa ma gandesc cu placere la intrunirile viitoare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, oldgeorge59 a spus:

 

Pui săgeata mouse-ului pe poza ei, se va deschide meniul din poză, click pe „ignoră utilizator” . Gata.

Fără titlu.jpg

Mersi! 

@DIU 46 e prea mult omule, nu e nimeni pitipoanca, e doar prea obositoare și repetitiva, același și același lucru la fiecare postare. Îmi plac aberațiile și can-can ul, dar cu moderație. Și dacă încep sa citesc doua cuvinte nu ma abțin și citesc tot. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Urmaresc si eu topicul pentru a afla INFORMATII relevante despre viitoarea editie, dar ce face individa este deja dincolo de orice limita a bunului simt. Oare daca dam toti report pe userul ei, nu se sesizeaza vreun admin / moderator sa faca ceva? Cat mai trebuie sa o suportam?

Ignore-ul este o solutie, dar din cate stiu - cel putin la versiunea veche de forum - tot primesti notificari si vezi raspunsurile altora care citeaza userul ignorat.

Gunoiul trebuie aruncat unde ii este locul, nu ignorat!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Tipic Romaneste. Cineva organizeaza o intrunire si apar zeci de nemultumiti. 

Cine va forteaza sa veniti? Ma astept sa vad oameni care discuta pracmatic despre un eveniment organizat. Este ca si cum ai merge la un cinematograf sa vezi un film (cam la acelasi pret) si te plangi ca este sucul scump si scaunele nu au culoarea preferata.  Un participant care plateste o taxa de intrare  nu este un partener al evenimentului ... locatia nu-ti  este pe plac ... nu veni! Berea este prea scumpa ... nu veni!  Nu am fost la nici o editie dar stiu cat de greu este sa organizezi o intrunire.

Vreti o intrunire cu o locatie super, conditii excelente, berea 3 lei, taxa de intrare 0 ... organizati-o voi! 

 

Inteleg ca feedback-ul este un element de luat in seama pentru un organizator dar trebuie sa fie unul constructiv. Singurul moment la care puteti spune ca ati fost inselati este cand s-a comunicat oficial anumite conditii si tarife si nu au fost respectate.

 

 

PS: Chiar m-ati facut curios, daca nu se suprapune cu excursiile de anul asta o sa particip si eu.

Editat de Placebo
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

""""'''' Vreti o intrunire cu o locatie super, conditii excelente, berea 3 lei, taxa de intrare 0 ... organizati-o voi! """"'"''

 

Că tot ai amintit, există așa ceva, la Roata de Foc. Parcă era 4 lei berea, dar intrarea era moca. Iar organizarea chiar ok. Asta așa, ca punct de referință. Cazare doar la cort, grupuri sanitare, duș, haleală la prețuri pământești, muzică BUNĂ, concursuri, paradă etc.

Țin musai să merg și anul ăsta, îmi organizez concediul în așa fel încât să fiu prezent acolo.

Iarăși ok a fost la Chopper Academy în Suceava, intrarea 25 lei pentru motocicliști, pentru ceilalți era ceva mai scump. 5 lei berea, mâncarea cam scumpica, dușuri, toalete (destule), pază, organizare beton, concursuri, paradă, Cargo, Vița de vie etc. Cazare la cort, parcat moto fix lângă el. Doar că pe o rază de câțiva km nu gaseai nici măcar o țigară.

Editat de Lucian_M
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Se tot bate fieru' de-a pwula.Astea-s conditiile,daca participi,ti le asumi.Nu ti-a placut?Data viitoare sezi mumos acasa la tine...

Si aci,s-o basit topicu',bag de seama...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...