Sari la conținut

MAN ROMANIA EDITIA A VII MAGIC LEPSA RELOADED


gospodarul
 Share

Postări Recomandate

Gata, s-au potolit motocicliștii și nu mai merg la MAN?

Încă o dovadă de proasta organizare a MAN- ului. Au pus trupa Bucovina sa cante vineri ....

Sa avem iertare, dar trupa asta canta foarte bine. Au scos albume, au compoziții proprii. As putea considera trupa asta că fiind vedeta MAN- ului. Înainte de a mă contrazice căutați pe YouTube și vedeți ce piese au scos oamenii ăștia. Cred că trupa asta e singurul -DAR SINGURUL- lucru bun din porcăria asta de MAN.

Iar dl. Gospodarul i-a pus sa cante vineri!!!!! Oameni buni, Bucovina canta rock, ei ar trebui să încheie programul sâmbătă! Nu sa ii băgați ca pe niște începători sa cante vineri! Ei sunt vedeta MAN-ului! Nu Mărgineanu ....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 204
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Acum 38 minute, raluca_carlan a spus:

Gata, s-au potolit motocicliștii și nu mai merg la MAN?

Încă o dovadă de proasta organizare a MAN- ului. Au pus trupa Bucovina sa cante vineri ....

Sa avem iertare, dar trupa asta canta foarte bine. Au scos albume, au compoziții proprii. As putea considera trupa asta că fiind vedeta MAN- ului. Înainte de a mă contrazice căutați pe YouTube și vedeți ce piese au scos oamenii ăștia. Cred că trupa asta e singurul -DAR SINGURUL- lucru bun din porcăria asta de MAN.

Iar dl. Gospodarul i-a pus sa cante vineri!!!!! Oameni buni, Bucovina canta rock, ei ar trebui să încheie programul sâmbătă! Nu sa ii băgați ca pe niște începători sa cante vineri! Ei sunt vedeta MAN-ului! Nu Mărgineanu ....

Stimata doamna sau domnisoara,

Am citit prima pagina a acestui topic in care v-ati expus punctul de vedere. Am trecut la ultima (respectiv 5) si dau tot de comentariile dumneavoastra. V-ati expus nemultumirile asa cum a-ti crezut mai bine. Insa NU va transformati intr-un avocat al motociclistilor, sau in unul al nemultumitilor. Am inteles, aveti ceva cu organizatorul sau organizatorii. Ok, dar puteti discuta toate chestiunile prin mesageria privata. Deveniti agasanta. E simplu, nu va place ce se intampla acolo, nu mergeti. Daca nu participati, puteti sa va felicitati singura si sa aveti nepretuita multumire de sine ca nu va pacaleste nimeni. In plus puteti sa radeti de "fraierii" ce vor fi prezenti. Spun asta foarte serios si impartial si fac precizarea ca nu am participat la nici o editie, nu-i cunosc pe organizatori ,nu am nici cea mai mica legatura cu evenimentul, etc.

In plus, semnatura dumneavoastra spune niste lucruri pe care nu-mi permit sa le discut, dar care-mi dau de gandit. Inca o data, nu incercati sa va transformati intr-un formator de opinii sau "influencer" cum e la moda sa se spuna acum.

Sa auzim de bine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Stimate domnule Mircea B, spuneti ca ati citit semnatura mea. Acolo scrie clar ca nu voi participa. Deci fiti sigur ca anul acesta nu voi participa. Mesajele mele sunt pentru a informa si pe alti motociclisti sa nu participe la o actiune ilegala. Spun ilegala, pentru ca di. Gospodaru inca nu ne-a lamurit cum e cu cazarea ... cel putin anul trecut nu a fost legala. A cerut mai multi bani decat a solicitat propietarul pensiunii. Si nu a dat bon fiscal pentru asta, ceea ce se cheama evaziune fiscala!

Editat de raluca_carlan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am înțeles acest lucru. Doriti ca toata lumea sa stie parerea dumneavoastră. Dar de exemplu, despre cazare a-ti vorbit de doua ori in aceeasi pagina. Credeti ca nu s-a inteles de prima data? Face omul evaziune, asta este treaba autoritatilor competente in domeniul finantelor. Dumneavoastră v-ati facut datoria morala de bun cetatean sa atrageti atentia asupra acestui fapt. Insa de aici si pana la a bate apa in piua, este cale lunga. In plus nu stiu de ce este necesar sa subliniati faptul ca nu o sa participati la intalnire. Sunteți influencer? Credeti ca preferinta dumneavoastră este atat de importanta incat un numar de x motociclisti sa o ia in calcul atunci cand decid sa participe sau nu? Incerc inca o data sa va atrag atenția ca deveniti agasantă. Adunati-va toate nemultumire, le puneti intr-un post (chiar daca o sa fie kilometric) dupa care va vedeti de viata. Sau aveti varianta mesajelor private. 

Bafta. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut tuturor!!!

 

Cum anul acesta nu prea cred că voi pleca în concediu, mă gândeam să dau ture de week-end, pe la întrunirile moto....

Intru iar pe motociclism.ro și..... În loc să fie un spațiu unde să se închege prietenii, majoritatea se apucă de băgat bățul prin gard, de criticat și miştocăreală. Cred că ăsta e spiritul motociclismului românesc neaoș. ...😆. Cu ceva timp în urmă am fost și eu prins în jocul ăsta ....dar timpul și firele albe din barbă m-au făcut să las orgoliile deoparte și să apreciez alte valori. 

 

În altă ordine de idei, este undeva o listă cu toate întrunirile pe 2019?

 

Subliniez că nu sunt fan al cluburilor și întrunirilor,  trec pe-acolo doar să admir motoarele și, dacă găsesc vreun tip înțelegător,  îi cer să  mă  lase să urc pe mobra lui, să văd dacă mi se potrivește. Niciodată nu am stat mai mult de 2-3 ore, doar cât să văd mobrele, să  beau un suc sau poate să mănânc ceva, dacă nu am apucat pe drum.

Dar ceea ce am constatat, la toate festurile organizate, este că am plătit intrarea pentru o zi întreagă, chiar dacă spuneam că arunc doar o geană  și ies (în afară de cele unde era gratis), iar mâncarea și băutura aveau prețuri de....Vama Veche. Asta este! (Am dat și 3,5 euro pe o sticlă de apă plată,  dar în alte condiții și nu am făcut reclamații). (Doar am înghițit in sec si m-am zgâriat pe ochi 😂)

 

Intervenția mea poate că este offtopic,  dar văd că aici se inflamează chiar și cele mai calme persoane și mă gândeam că  poate reamintesc de fraternitatea motocicliștilor 
🍻🤘..

 

Baftă maximă și asfalt uscat!

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 14 minute, Kapo di cAprilia a spus:

Salut tuturor!!!

 

Cum anul acesta nu prea cred că voi pleca în concediu, mă gândeam să dau ture de week-end, pe la întrunirile moto....

Intru iar pe motociclism.ro și..... În loc să fie un spațiu unde să se închege prietenii, majoritatea se apucă de băgat bățul prin gard, de criticat și miştocăreală. Cred că ăsta e spiritul motociclismului românesc neaoș. ...😆. Cu ceva timp în urmă am fost și eu prins în jocul ăsta ....dar timpul și firele albe din barbă m-au făcut să las orgoliile deoparte și să apreciez alte valori. 

 

În altă ordine de idei, este undeva o listă cu toate întrunirile pe 2019?

 

Subliniez că nu sunt fan al cluburilor și întrunirilor,  trec pe-acolo doar să admir motoarele și, dacă găsesc vreun tip înțelegător,  îi cer să  mă  lase să urc pe mobra lui, să văd dacă mi se potrivește. Niciodată nu am stat mai mult de 2-3 ore, doar cât să văd mobrele, să  beau un suc sau poate să mănânc ceva, dacă nu am apucat pe drum.

Dar ceea ce am constatat, la toate festurile organizate, este că am plătit intrarea pentru o zi întreagă, chiar dacă spuneam că arunc doar o geană  și ies (în afară de cele unde era gratis), iar mâncarea și băutura aveau prețuri de....Vama Veche. Asta este! (Am dat și 3,5 euro pe o sticlă de apă plată,  dar în alte condiții și nu am făcut reclamații). (Doar am înghițit in sec si m-am zgâriat pe ochi 😂)

 

Intervenția mea poate că este offtopic,  dar văd că aici se inflamează chiar și cele mai calme persoane și mă gândeam că  poate reamintesc de fraternitatea motocicliștilor 
🍻🤘..

 

Baftă maximă și asfalt uscat!

 

 

S-au dus dracului de mult vremurile in care toti motociclistii erau pusi pe aceeasi scara valorica indiferent de motocicleta condusa, de gusturile muzicale, de echipamentul purtat, etc. S-au dus pe apa sambetei si intalnirile la care ziua in amiaza mare, lumea statea fascinata sa-l asculte pe AG Weinberger si nu era nimeni suparat ca nu e super rock pe scena. Multe intaniri au devenit o sursa de venit si mai putin un loc in care se leaga prietenii si se discuta despre motoare.

Pana la urma vremurile se schimba si ne schimba.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, MirceaB a spus:

S-au dus dracului de mult vremurile in care toti motociclistii erau pusi pe aceeasi scara valorica indiferent de motocicleta condusa, de gusturile muzicale, de echipamentul purtat, etc. S-au dus pe apa sambetei si intalnirile la care ziua in amiaza mare, lumea statea fascinata sa-l asculte pe AG Weinberger si nu era nimeni suparat ca nu e super rock pe scena. Multe intaniri au devenit o sursa de venit si mai putin un loc in care se leaga prietenii si se discuta despre motoare.

Pana la urma vremurile se schimba si ne schimba.

ei... hai ca mai sunt 'fro doo la care se intampla asta ;)

 

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 27.01.2019 la 13:48, MirceaB a spus:

S-au dus dracului de mult vremurile in care toti motociclistii erau pusi pe aceeasi scara valorica indiferent de motocicleta condusa, de gusturile muzicale, de echipamentul purtat, etc. S-au dus pe apa sambetei si intalnirile la care ziua in amiaza mare, lumea statea fascinata sa-l asculte pe AG Weinberger si nu era nimeni suparat ca nu e super rock pe scena. Multe intaniri au devenit o sursa de venit si mai putin un loc in care se leaga prietenii si se discuta despre motoare.

Pana la urma vremurile se schimba si ne schimba.

Like!!!!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutari tuturor pro si contra !

 

Astept cu nerabdare se ajung si eu anul acesta la MAN Editia VII, cu motocicleta bineinteles.

Am sa aleg cazare in zona, in asa fel incat sa nu consum nici prea multa bere si sa ma plang ca este prea scumpa smd.

La astefel de intalniri nu va fi toata lumea multumita, ca nu avem cum sa fim, nu suntem toti la fel, deci cel mai bine este ca atunci când nu-ti convine ceva sa-l inlocuiesti cu alceva ( este berea prea scumpa bei apa, nu-ti convine cazarea in locatie, te cazezi la o pensiune in zona si primesti si B.F. si nu este o gluma).

 

Ultima mea intalnire cu MAN-ul a fost la editia II in anul 2014, la Marginimea Sibiului, pot spune ca a fost foarte bine, mancare buna, bere pe masura, preturi nu mai stiu, dar a fost ok, gulasul a fost magnific, ca si cazare am cautat prin inprejurimi ma precis la Cisnadioara, pensiunea Sub Cetate.

 

Sper la o organizare mai ampla pentru plecarea din Bucuresti.

 

Lasand discutiile pro si contra, mai mult contra dupa cum se vede, asteptam cu nerabdare sa ne revedem la MAN Editia VII

 

 

Salutari Gospodare, forta si rabdare sa ai cu noi!

Sa auzim de bine!

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am fost langa Sibiu si la Sovata.Anul trecut am ajuns si pe Lepsa.Satul de cum m-am "simtit"la Sovata nici macar nu am mai intrat la Lepsa unde pretul biletului era mai mare la poarta decat cel anuntat pe forum.Si nu am renuntat pt cei 10 lei in plus(atat costa o apa la pensiunea la care am stat),ci am renuntat din principiu.M-am saturat sa fiu bataia de joc a colegilor bikeri .Motociclismul a devenit japca la drumul mare.Lepsa ca locatie si sosea a facut toti banii,pensiunea la care am stat deasemenea.Singurul lucru bun de anul acesta este Bucovina din punctul meu de vedere.Nu am auzit lucruri bune nici despre organizare.Daca totusi chiar este nevoie si se face vreo intalnire de genul non profit promit ca sapunul(lichid sau solid) si hartia igienica le aduc eu(chiar si zeturi),dar si cateva cutii de becuri pt iluminare la mese.Si nu este o gluma !

Editat de emylyo
Greseala
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Hai cu M.A.N.ul!

...si Carlanul. De fapt, bietul e mai satul de stearpa decat de mere padurete.

Sa fie intruniri cat de multe si da.ne Doamne sanatate ca de a ajunge la ele si sa platim 10€ ne ocupam noi.

Apropos, anul trecut la Seawolves, au fost aceleasi preturi, toaleta publica izolata ca trebuia sa inconjuram toata tabara, corturi intesate alandala, motcicletele parcate in spatiu indepartat, chioscul de la intrare cu preturi de NonStop iar terasele cu preturi piperate.

Cu toate astea ne.am bucurat de intrunire, bunadispozitie si socializare fara sa ne tanguim pe forum... si da, voi merge din nou la cat de multe.

Stii de ce procedam asa, mioara plina de scaieti?

Pt ca ne bucuram unii de altii, de pasiunea ce ne uneste.

Pe cand dumneata, " miorita carliontata stai tupilata, plina de ciulini, imputita de caracterul josnic si scarbos si faci spume la gura ca o frustrata careia i s.a stricat laptele! Grija mare ca te ia lupul in colti", iar daca zici ca nu e adevarat, atunci ai taria de caracter si iesi la scena deschisa.

Te asiguram ca vei fi Nr1 Show😉 la scena iar personal voi plati evenimentului pret dublu pt aparitia dvs in mod public!

Editat de TeDy 'M
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 14 ore, TeDy 'M a spus:

Hai cu M.A.N.ul!

...si Carlanul.

....

Pe cand dumneata, " miorita carliontata stai tupilata, plina de ciulini, imputita de caracterul josnic si scarbos si faci spume la gura ca o frustrata careia i s.a stricat laptele! Grija mare ca te ia lupul in colti", iar daca zici ca nu e adevarat, atunci ai taria de caracter si iesi la scena deschisa.

Te asiguram ca vei fi Nr1 Show😉 la scena iar personal voi plati evenimentului pret dublu pt aparitia dvs in mod public!

Te simti mai barbat acum, nu? Ai aruncat niste injurii ca .... sa nu spun termenul, ca asta ar insemna sa ma cobor la mintea ta. Ceea ce imi e imposibil!

 

LE nu cred ca, la mintea ta, vei reusi sa intelegi ce am scris eu mai sus. Si vei reveni cu o alta postare cu si mai multe injurii ....

Editat de raluca_carlan
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 02.02.2019 la 13:39, raluca_carlan a spus:

Te simti mai barbat acum, nu? Ai aruncat niste injurii ca .... sa nu spun termenul, ca asta ar insemna sa ma cobor la mintea ta. Ceea ce imi e imposibil!

 

LE nu cred ca, la mintea ta, vei reusi sa intelegi ce am scris eu mai sus. Si vei reveni cu o alta postare cu si mai multe injurii ....

 

Acum 2 ore, TeDy 'M a spus:

ei si ce!? Voi plati 100, pt ca vreau sa o vad pe Mitza Mioritza😅, vedeta oaie baltata

Ce spuneam eu mai sus?!? Se vede ca nu m-am inselat. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 14 ore, Lucian_M a spus:

Pe zi?

50, diferenta pt prestatia la scena. 100 tarif dublu pt ore suplimentare progr de noapte +18 daca vrei detalii.

Asta e prima oferta sa ne intelegem bine.

A doua... calul de dar se va cauta la dinti si sigur va avea mai putin de primit.

Ei, mai glumim si noi ca pana la vara e cale lunga

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 weeks later...
47 minutes ago, raluca_carlan said:

Gata, s-au linistit MAN-iacii? Sau nu se mai tine intrunirea? Ca vad ca topicul a inghetat .... ca vremea de afara!🤣

Tu in schimb, la fel de neliniștită?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De unde stii tu ca nu's interesat de MAN? Poate trec si eu sa vad despre ce este vorba pentru ca n-am fost niciodata la o intrunire moto.
Daca filmarile din Turcia sunt banale, poate dau lovitura cu filmarile de la MAN!!
Cine stie?
Deci, cum e cu "imprumutatul" pieselor si disparutul din bagaje?

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...