Sari la conținut

Alegere marime casca "Nazi"


13Cosmin
 Share

Postări Recomandate

Salutare forum!

Mi-am comandat o casca tip Nazi marimea XL(61-62 cm) in conditiile in care circumferinta capului meu este de 60 cm.

Credeti ca acest lucru ma va incurca in vreun fel?

Astept pareri serioase.

Este exclusa varianta schimbarii castii datorita mai multor lucruri.

Mersi fain!

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mai pui o patura in interiorul castii si ai rezolvat.

Nu stiu ce te face sa vrei sa porti castronul ala, protectia e ca si inexistenta. A, doar de amuzament. Si ca da bine in poze. Nu stiu ce motor detii, insa lumea poarta casti normale inclusiv pe chopper/cruiser.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 minut, Lucian_M a spus:

Mai pui o patura in interiorul castii si ai rezolvat.

Nu stiu ce te face sa vrei sa porti castronul ala, protectia e ca si inexistenta. A, doar de amuzament. Si ca da bine in poze. Nu stiu ce motor detii, insa lumea poarta casti normale inclusiv pe chopper/cruiser.

E o casca mai mult asa de colectie, dar daca o sa fie cazul sa o port nu vreau sa fie ca un ceaun :)) desi alea din WW2 erau putin mai adanci decat astea "moto nazi" de acum 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca n-are vreo certificare (ECE sau DOT) si cel mai probabil n-are atunci e mai putin utila decat un ceaun. Daca cumva mai are si prinderi penibile de rucsac atunci pune popa favorit pe speed dial si achita-i omului si un avans, sa stie ca esti serios.

image.thumb.png.76d7b74add2150b212c66f85b290721a.png

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, Razen a spus:

Daca n-are vreo certificare (ECE sau DOT) si cel mai probabil n-are atunci e mai putin utila decat un ceaun. Daca cumva mai are si prinderi penibile de rucsac atunci pune popa favorit pe speed dial si achita-i omului si un avans, sa stie ca esti serios.

image.thumb.png.76d7b74add2150b212c66f85b290721a.png

Are certificare DOT. Ma bucur ca va intereseaza siguranta mea, dar am spus ca o iau mai mult de colectie. Ma intereseaza sa stiu daca imi va fi semnificativ de mare atata tot. Sunt si eu constient de anumite chestii. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 20.01.2019 la 19:52, 13Cosmin a spus:

Salutare forum!

Mi-am comandat o casca tip Nazi marimea XL(61-62 cm) in conditiile in care circumferinta capului meu este de 60 cm.

Credeti ca acest lucru ma va incurca in vreun fel?

Astept pareri serioase.

Este exclusa varianta schimbarii castii datorita mai multor lucruri.

Mersi fain!

 

Numarul ala o sa-ti poarte noroc.

Daca nu e gluma macabra (vis-à-vis de tine), nu pot decat sa iti sugerez sa pui graul la incoltit (ala de coliva).

Si cum nu este o gluma macabra, nu pot decat sa inchei cu: amice, esti prea prost pentru secolul asta!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 ore, Lucian_M a spus:

A zis omul că e de amuzament, cu doze de bere pe laterale, nu pentru condus mobra.

Probabil inspirația e de aici https://boardwalkbuy.com/products/gb024-cap-headwear-beer-helmet

Exact :))  de asta am intrebat daca o sa mi fie tare mare, ca si berile alea au greutate si vreau sa vad ceva in fata :)) acuma na' is prea prost, motociclist de (cuvant urat) etc.. Pe motor o sa o port, asa de o poza :)) 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 18 ore, 13Cosmin a spus:

Exact :))  de asta am intrebat daca o sa mi fie tare mare, ca si berile alea au greutate si vreau sa vad ceva in fata :)) acuma na' is prea prost, motociclist de (cuvant urat) etc.. Pe motor o sa o port, asa de o poza :)) 

Imi cer scuze pentru punerea in categoria seculara...

Daca nu e de purtat, poate fi fun. Insa nu are rost sa pui intrebari pe forum pentru a avea "sfaturi"...

Cele bune

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...