Sari la conținut

Cumpar simson ij mz sau nipru


samson16
 Share

Postări Recomandate

Acum 4 ore, KarolyTM a spus:

   Pune in cumpana daca mai renteaza in 2019, pretul cerut pentru un moto vechi.Bafta!

Dar de ce .... sint mai interesante jafonezele ? Daca ai pune toate orele de munca , cautatul pieselor pentru reparatie si intretinere, bataia de cap ... nu renteaza , dar motocicletele  vechi , clasice sau comuniste nu e o chestie pentru toti  ... :nono:

Editat de mihaai
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca sti motocicleta.

Problema este desigur pretul, daca faci abstractie de asta, nu este de lepadat!

Atasul are o rama provenita de la ceva probabil militar vechi, cu o suspensie pe roata si una pe barca, barca e tip "Zeppelin" probabi refacut in istoria lui.

Motocicleta este un IJ 56/1962, este in stare foarte buna.

Are acte la zi.

fb_IMG_20150508_192715_hdr.jpg

IMG_20150506_160046.jpg

IMG_20150506_163729.jpg

IMG_20150411_144425_hdr.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pentru ce dorești să o folosești? Întruniri moto și plimbări prin țară su colecție?

Pentru plimbări, am eu IJ-ul albastru de la profil cu 2000 lei sau dacă ai chef de lucru am o Jawa 250 cu ataș Velorex 560 pentru care tocmai ce am cumpărat piese de 3000 euro din Cehia. Dacă plătești piesele, Jawa și atașul sunt bonus. Ambele cu acte în regulă pe numele meu.

Aici ai mai multe imagini cu albastra.

postările 2541, 2558, 2598, 2600din topicul atașiștilor.

Editat de Dr_krl
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bun venit pe forum....

Asta e din ciclul ala cu unu care arunca o piatra si sar multi sa o scoata....

Omul ori si-a luat deja ceva si a uitat sa ne anunte si pe noi, bucurandu-se in tacere, sau l-a bantuit o ideie intr-o seara la un pahar si apoi si-a revenit.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 oră, m72story a spus:

Bun venit pe forum....

Asta e din ciclul ala cu unu care arunca o piatra si sar multi sa o scoata....

Omul ori si-a luat deja ceva si a uitat sa ne anunte si pe noi, bucurandu-se in tacere, sau l-a bantuit o ideie intr-o seara la un pahar si apoi si-a revenit.

2

 

Care "mulți"? :)

Unu' a aruncat ideea, un fraier îi oferă motor spre vânzare, altu' îl întreabă de sănătate și un al treilea constată.

Ulterior revine primul fraier și se bagă din nou în seamă pentru a mai revigora această secțiune comatoasă a ”comunistelor” :) :)  :)

Chestia e că mi se pare că pe forum a scăzut mult activitatea ”comuniștilor” dar în schimb pare să se fi intensificat pe facebook. Păcat că e acest trend deoarece aici pe forum informația este mult mai bine organizată și structurată.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 05.02.2019 la 9:40, m72story a spus:

Bun venit pe forum....

Asta e din ciclul ala cu unu care arunca o piatra si sar multi sa o scoata....

Omul ori si-a luat deja ceva si a uitat sa ne anunte si pe noi, bucurandu-se in tacere, sau l-a bantuit o ideie intr-o seara la un pahar si apoi si-a revenit.

Corect!!!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 months later...
La 12.02.2019 la 8:30, robert bk350 a spus:

" Samson 16 " asta….eu cred ca s-a speriat de cativa membrii si a renuntat la idea de a cumpara un fier pe doua roti. 😂

Nu a. Renuntat chiar de loc. Intre timp dupa cv probleme de sanatate am mai luat cate cv. Uitati aici

20190510_175752.jpg

20190510_175800.jpg

Chiar acum, samson16 a spus:

Nu a. Renuntat chiar de loc. Intre timp dupa cv probleme de sanatate am mai luat cate cv. Uitati aici

20190510_175752.jpg

20190510_175800.jpg

 

20190520_155725.jpg

Screenshot_20190520-155644_Gallery.jpg

20190520_155725.jpg

Screenshot_20190520-155654_Gallery.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 3 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...