Sari la conținut

Starea drumurilor


MISI68
 Share

Postări Recomandate

Intrebarea trebuia pusa pe Hunedoara sau/si Valcea, fiindca nu prea are treaba cu Gorjul. Ca fapt divers, de la Ranca spre Obarsie, implicit Petrosani, drumul este inchis circulatiei publice.:ok:

Daca ai tanc, poti ignora interdictia!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Da, a fost peticit periodic, fara insa a-l face un drum accesibil chiar pentru orice mijloc de transport...asa ca iarna, nu sfatuiesc pe nimeni sa faca un astfel de traseu decat daca are un 4x4 doatat ca pentru razboi. Vara in schimb, cu putina atentie si viteza moderata, poate fi parcurs cam cu orice tip de turism/motocicleta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salutari.....

Nea Ivane te contrazic.....probat de mine pe 3 ianuarie....drumul a fost ok ....Obarsie - Petrosani.

Daca este dezapezit....merge mai bine ca vara ....ca nu mai simti gropile. Cred ca au interes sa-l dezapezeasca deoarece vine lumea la partia de ski .....

32.jpg

49.jpg

48.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Te cred...fiindca la inceputul lunii ianuarie nu ninsese consecutiv trei sau patru zile, cu pauza de doua zile si repetir! Am citit in presa precum ca acei care s-au incumetat sa traverseze zona au fost scosi de catre jandarmii si salvatorii montani aflati in zona, cu utilajele dedicate. Chiar statiunea Ranca a fost blocata de nameti timp de cateva zile bune, incat nu s-a putut iesi din pensiuni sau nu se putea cobori in Novaci sau Petrosani. Dar, cine vrea adrenalina poate incerca...pe pielea si riscul lui.:ok:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 year later...

Drumul este practicabi in orice anotimp, l-am facut iarna cu un golf 3 la ski si vara cu moto sau auto sport, era in lucru in 2017. Mai stie cineva care este starea actula?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...