Sari la conținut

Reparatie radiator Hornet/CBF 2010


Aurex
 Share

Postări Recomandate

Va salut, 

In urma intalnirii cu un caine intr-o depasire pe DN la aprox 130 km/h , m-am ales cu radiatorul lovit si strambat ( pagube minime in situatia data , Slava Domnului).

Radiatorul nu curge ( am mers cu el asa tot sezonul trecut) insa nu vreau sa mai stau cu el asa ( cred ca afecteaza fluxul de antigel - vezi poze). 

Pe scurt , am stat in cumpana sa comand de pe aliExpress sau sa il repar pe al ei . 

Ma puteti ajuta cu o indicatie de atelier /meserias care sa mi-l faca cat mai aproape de cum a fost ( tehnic/estetic)?

 

Mentiune : De Cristi Dinamita nu am reusit sa dau , pare foarte ocupat , iar Santiago nu reprezinta o optiune.

Multumesc.

Toate bune si...Hai cu Vara!

 

IMAG4212.jpg

IMAG4213.jpg

IMAG4215.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bai...pericol mare cu acesti caini fara stapan. Am luat si eu unul pe centura Ploiesti-ului anul trecut. Mi-a franat unul brusc in fatza, pe banda 2, in dreapta mea era un tir, am reusit sa bag mana in gaz si sa trec de asta care a franat, in fata tirului, dar am luat cainele (pentru care franase ala cu turismul) in plin, cu piciorul stang. Mi s-a rupt scarita si m-a durut piciorul o saptmana(desi am fost echipat cu ghete solide).

 

Aveti mare grija la caini. Eu am avut noroc ca nu l-am luat pe roata...ca iesea urat, mai ales ca dupa mine venea ditamai tirul.

Editat de middle_of_nowhere
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Să vezi noaptea cum e. Avem inclusiv vulpi în zonă.

Radiatoarele mele încă sunt ok, dar dacă va fi nevoie de vreo intervenție la ele, o să te rog să îmi lași numărul omului.

Deci chiar a ieșit țiplă, omul știe ce face. Big like!

Editat de Lucian_M
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...