Sari la conținut

Tank pad intarit


Titishor
 Share

Postări Recomandate

Salutare. Vreau sa imi schimb tank pad-ul, dar as vrea sa il pot scoate pe cel de acum fara sa stric vopseaua. Dupa cum se vede, a stat mult timp in soare si s-a intarit tot. Am incercat pe la colturi sa "decojesc", dar se rupe cand incerc sa ridic. 

Stiti voi vreo metoda de a scapa de cel vechi? Sau daca nu, voi incerca tot pe bucatele pana il dau jos, dar tot ma intereseaza cum pot curata vopseaua in siguranta de resturile de adeziv.

Asa arata pad-ul de acum:

20190216_155723.thumb.jpg.4776a3169dd4bfece46f5481ff0795a6.jpg20190216_155720.thumb.jpg.560caa6709825b6dc63f6732c3de6d3d.jpg20190216_155729.thumb.jpg.06a327691191f4d5b117c7a9df003c96.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pistol cu aer cald + racleta din plastic moale, dupa care dai cu spray pt curatat adezivul - sticker remover, are pe la Metro, Selgros la 12-14 lei si e ok, miroase si frumos. Doar spray nu stiu cat inmoaie. Am vrut sa mi-l schimb si eu ieri dar a decedat pistolul cu aer cald 🤬

Editat de john17
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 ore, Titishor a spus:

nu ala e parts cleaner , acelasi lucru ca brake cleaner , e bun la altele .

Acum 3 ore, Titishor a spus:

Pistol cu aer cald nu am, dar in schimb am un uscator de par puternic. Banuiesc ca isi face si ala treaba. O sa incerc asa

sticker (label) remover se numeste 

 

uscatorul de par e foarte bun pt asa ceva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...