Sari la conținut

Masina doar de fun la sub 10.000€


Vizitator goe 75
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 490
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Vizitator goe 75

Ha!  La un Mx5 ma gandeam si eu ca este de pus pe lista .

 

Pe Fiesta l-am scos dupa ce am citit prea multe povesti despre fisuri in cap.(ii las lui john satisfactia  sa ne spuna cum se zice corect)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

La Alfa 159 nu m-am uitat deloc ...pt ca 3.2 motorul... si parca impozitul de 3.0 mi se pare cam la limita maxima pe care sunt dispus sa accept( nu m-am uitat sa vad care este diferenta).Dar cred ca motivul principal are mai mult legatura cu gabaritul ei.O masina mare si practica ...parca nu  se incadreaza la fun .Pt partea practica am un F31 320d.

14 minutes ago, piticusmecher said:

Salut

 Toyota MR2 1990-1999

 

Multam de sugestie. Am cautat bine de tot gen3 si au fost atat de putine de vanzare care sa merite o a doua privire...ca nu mi-a trecut prin cap sa incerc si gen 2.Investighez acum.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 19 minute, prafrau a spus:

 

la banii aia alegi 2 din 3: smg, cazatura sau volanul pe partea gresita

si ce are smg-u?

 

daca ai rabdare cateva luni gasesti unu ok-ish, oricum trebuie sa-i mai faci cate ceva, asta face parte din placere

 

sau un e92 335i daca nu gasesti m3 e46 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

Asta m-a amuzat teribil: 

 

https://www.autoscout24.de/angebote/toyota-mr-2-t-bar-benzin-rot-03d0cdd3-8bd1-4768-a5e4-86f8355bb81f?cldtidx=15

 

Este singurul mr2 gen2 pe care l-am gasit pe De. Pana azi nici nu am stiut ca au avut si motor 2.0 

Sunt prea rare sa aiba ce cauta pe lista...dar gen 3 este inca luat in considerare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 minute, goe 75 a spus:

Asta m-a amuzat teribil: 

 

https://www.autoscout24.de/angebote/toyota-mr-2-t-bar-benzin-rot-03d0cdd3-8bd1-4768-a5e4-86f8355bb81f?cldtidx=15

 

Este singurul mr2 gen2 pe care l-am gasit pe De. Pana azi nici nu am stiut ca au avut si motor 2.0 

Sunt prea rare sa aiba ce cauta pe lista...dar gen 3 este inca luat in considerare.

ce cotetz de pauper wannabe ...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

Becule , vreau ceva super distractiv . Cam greu cu vechituri extreme si raritati extreme . Daca mai pun 5k se ajunge in teritoriu de Porsche Boxter ...dar unul destul de daramat ,asa cum spuneau si colegii de mai sus despre un eventual M .

 

Iar cand vine vorba de raritati extreme , m-a uitat si pe la vanzari de Caterham .As putea sa umblu la buget pana sa includa si asa ceva ...dar ...parca prea rar sa inspire incredere ca nu o sa devin expert in comandat piese online.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 minut, goe 75 a spus:

Becule , vreau ceva super distractiv . Cam greu cu vechituri extreme si raritati extreme . Daca mai pun 5k se ajunge in teritoriu de Porsche Boxter ...dar unul destul de daramat ,asa cum spuneau si colegii de mai sus despre un eventual M .

 

Iar cand vine vorba de raritati extreme , m-a uitat si pe la vanzari de Caterham .As putea sa umblu la buget pana sa includa si asa ceva ...dar ...parca prea rar sa inspire incredere ca nu o sa devin expert in comandat piese online.

da pai d'asta zic sa ramai la bmw , ie piese ie mecanicosi , raport euro/cp/calitate nu prea gasesti ceva mai ok...

 

boxterul daca nu e S e cam praf

 

m-as uita dupa un TT gen 2 .. e blanao masinutza si se apropie de bugetul tau.

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

TT care ? Presupun ca 2.0 tsi , adica asta

 

https://www.autoscout24.de/angebote/audi-tt-coupe-2-0-tfsi-benzin-silber-cd813e1d-d4a3-4a84-979c-00548e775a81

 

Am calculat pana la urma si taxa la ala 3.2 si vine cam 1000 €/ an.

 

 

 

Foarte interesanta ideea cu Celica .Nu am mai vazut una in trafic de cand eram mic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75
28 minutes ago, petre81. said:

 

Ce inseamna doar pt distractie? Nu e intrebare capcana.

 

Eu cred ca este destul de simplu.O sa fie masina a doua si nu sunt importante considerente de practicalitate ,consum ...poate doar o limita superioara a motorului la 3.0 ,datorita impozitului nesimtit deasupra.

Important este doar sa fie distractiv de condus . 

Cred ca sunt peste 20 de ani de cand nu am mai iesit la o plimbare cu masina doar pt placerea de a conduce...si presupun ca pe vremea aia era vorba mai mult de entuziasmul incepatorului .Sper ca poate nimeresc acum ceva destul de fun sa ma scoata din casa doar pentru invartit roata ,asa cum facem cu motoretele.

Editat de goe 75
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 6 minute, goe 75 a spus:

 

Eu cred ca este destul de simplu.O sa fie masina a doua si nu sunt importante considerente de practicalitate ,consum ...poate doar o limita superioara a motorului la 3.0 ,datorita impozitului nesimtit deasupra.

Important este doar sa fie distractiv de condus . 

 

Cred ca-ti trebuie ceva turbo pe benzina, asa iesi mai ieftin si cu impozitul. Si eu sunt in cautare de asa ceva, cam de 10 ani soarta a facut sa am masini care nu sunt puternice si a cam inceput sa ma sece treaba asta, urmatoarea masina va avea minim 200cp. O sa optez pt un Smart ca sa ma duc cu el la munca cand nu folosesc motocicletele si o sa iau o masina puternica care sa ma ajute in mod special la drumuri lungi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

bmw-389 copy.jpeg

Type Value 
VIN WBABM11010JK04881 
Type code BM11 
Type 320CI (EUR) 
E series E46 (2) 
Series 3 
Type COUPE 
Steering LL 
Doors 2 
Engine M52/TU 
Displacement 2.00 
Power 110 
Drive HECK 
Transmission MECH 
Colour COSMOSSCHWARZ METALLIC (303) 
Upholstery STOFF FLOCK RAUTE/ANTHRAZIT (E3AT) 
Prod.date 1999-10-13 

Options 

Code Description (interface) Description (EPC) 
S256A SPORT-/MF-LENKRAD/GESCHW.REGELUNG Sport/MF steering wheel/cruise control 
S320A MODELLSCHRIFTZUG ENTFALL Deleted, model lettering 
S403A GLASDACH, ELEKTRISCH Glass roof, electrical 
S415A SONNENSCHUTZROLLO FUER HECKSCHEIBE Sun-blind, rear 
S423A FUSSMATTEN IN VELOURS Floor mats, velours 
S428A WARNDREIECK Warning triangle and first aid kit 
S441A RAUCHERPAKET Smoker package 
S534A KLIMAAUTOMATIK Automatic air conditioning 
S662A RADIO BMW BUSINESS CD Radio BMW Business CD 
L801A DEUTSCHLAND-AUSFUEHRUNG National version Germany/Austria 
S863A SERVICE KONTAKT-FLYER EUROPA Retailer Directory Europe 
S879A DEUTSCH / BORDLITERATUR On-board vehicle literature German 

Standard equipment 

Code Description (interface) Description (EPC) 
S226A SPORTLICHE FAHRWERKSABSTIMMUNG Sports suspension settings 
S520A NEBELSCHEINWERFER Fog lights 
S548A KILOMETERTACHO Kilometer-calibrated speedometer 
S550A BORDCOMPUTER On-board computer 
S832A BATTERIE IM KOFFERRAUM Battery in luggage compartment 

Last identified mileage : 145,476 Kilometres
Completion date : October 30, 2010
mileage : 157,638 Kilometres

Completion date : April 13, 2011
mileage : 160,587 Kilometres 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, Santon a spus:

Toyota Celica T23 GTS 1.8i NA - 192hp. ~1150 kg. Motor facut de Yamaha + Toyota

 

 performante de logan 1.6 cu cip

 

mama mama ce placeri nebanuite 

 

Acum 46 minute, petre81. a spus:

 

Cred ca-ti trebuie ceva turbo pe benzina, asa iesi mai ieftin si cu impozitul. Si eu sunt in cautare de asa ceva, cam de 10 ani soarta a facut sa am masini care nu sunt puternice si a cam inceput sa ma sece treaba asta, urmatoarea masina va avea minim 200cp. O sa optez pt un Smart ca sa ma duc cu el la munca cand nu folosesc motocicletele si o sa iau o masina puternica care sa ma ajute in mod special la drumuri lungi.

corleone, masinile puternice sunt pt aia care-si permit ....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

Hai ca m-ai facut sa zambesc 😁.

Aia este fun doar in imaginatia unora care stiu despre America din filme.Eu am locuit acolo cativa ani si am avut ocazia sa merg cu asa ceva .Tot pe vremea aia am mers cu prima generatie de Viper si Mazda RX7.

Am avut 5 masini americane incluzand una cu motor v8 5.0...toate niste bude .

Au cateva motorizari interesante ca masini noi sau aproape noi dar singurele care si-au facut treaba si pe termen lung au fost doar alea detunate si montate pe pickup-uri.

Mizeria de bmw 320 pe care o am acum are un chassis mai sofisticat decat orice masina americana fabricata pana foarte foarte recent .

Dpmdv o masina distractiva trebuie sa fie o combinatie de elemente care lucreaza foarte bine impreuna . Am mers cu masini puternice care aveau frane jalnice si stricau experienta total.Idem cu o masina americana extrem de puternica dar cu supensie pe aer ...luata de la un autobuz ceva...absoluf oribil.

@Lucian_M

Scuze , acum mi-a cazut fisa ca tu esti ala caruia ii faca placere sa-ti tot unga lantu...da tie iti recomand masini americane.😁

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...