Sari la conținut

Masina doar de fun la sub 10.000€


Vizitator goe 75
 Share

Postări Recomandate

1 oră în urmă, l.u.v a spus:

Am fost duminica asta 3 mobre pana la Veliko. Pana la Giurgiu am avut 2 radare - unul pistol - la bulgari plin de camere + radare. 

Nu mai vorbesc despre aglomerația de la noi, unde într-o zi din săptămâna oricare drum este aglomerat. 

Întrebarea de mai sus e pertinenta, riști permisul pentru 2 fitze? 

 

recomand barajul doftana, asfalt ok si are 2 ace de par unde e foarte simplu sa derapezi controlat

bonus curba de jos cu raza mare, foarte placuta cand iese

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 490
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Vizitator goe 75
22 minutes ago, prafrau said:

 

recomand barajul doftana, asfalt ok si are 2 ace de par unde e foarte simplu sa derapezi controlat

bonus curba de jos cu raza mare, foarte placuta cand iese

 

Hahaha 

Rusine ! Mare rusine  ca ei sunt acolo non stop si eu vin practic doar in vizita si tot cunosc si eu cateva locuri similare.

Pe curbele de la iesirea din Calugareni fac etapa de raliu uneori ...si mai ai si giratoriu pus strategic la ambele capete .

Si mai exista si Adancata boys!

Cu un set de placute  de temperaturi mai mari se marita intrat just for fun ,ocazional.

Si fiind a doua masina imi permit sa o si abuzez sau sa o parchez prin porumb .🤣

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 59 minute, goe 75 a spus:

Pe curbele de la iesirea din Calugareni fac etapa de raliu uneori ...si mai ai si giratoriu pus strategic la ambele capete .

 

sunt de viteza mare, trafic la orice ora (inclusiv carute) si se iese pe contrasens cam mult acolo

daca vrei mx5 trebuie sa-ti placa alea mai stranse, la calugareni merg luate in blana venind de jos si e cam plictisitor

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

Daca trebuie curbe mai stranse o sa cautam si gasim.

Cu mobra le fac pe alea de la Calugareni cu 160-170,indiferent de trafic .Adica inca nu s-a intamplat pana acum sa merg acolo pt distractie si sa nu pot.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

Si esentialul este ca are motor frantuzesc😂

Pe bune , am un amic detinator de Mini si este intadevar fun pe curbe dar ...ceva alterat a mancat injinerul ala cand a proiectat zona motorului.A avut niste probleme foarte ciudate cu ea si acum cred ca a scos-o la vanzare pt ca s-a cam saturat de probleme.

@cuki

 

Multam fain! Sa fiu sincer mai mult am stat pe gaduri daca vreu sa-mi iau bmw ,datorita povestilor asociate cu proprietatii ... Acuma daca o sa am si bmw si Audi in acelasi timp...e chiar culmea.🤣

Eu nu prea am auzit de tt in contesxt cu homalai dar nici in discutii despre fun ...doar asociere cu fitze.Am citit recent un review care zice ca masinuta aia are absoolut tot ce-i trebuie pt fun dar e stricata de o directie prea deconectata.O sa merg pe mana colegilor care au recomandat-o pt ca presa mai mananca si rahat si felul cum te face sa te simti este destul de subiectiv.

O sa merg pe mana colegilor in sensul ca o sa testez absolut sigur.Deciziile vin dupa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 ore, Starcream a spus:

Eu am mers cu modelul 2016, chiar m-a impresionat, insa 192 CP sunt cam putini

 

192 de cai sunt destui, problema reala e felul in care sunt livrati. Am mers si eu cu niste "bombe" de genul asta care pe hartie rupeau norma, pe strada te rugai de ea. E adevarat, daca aveai spatiu se ducea la viteze destul de ridicate dar nu asa de repede pe cat te asteptai. Cred ca e o problema legata de normele de poluare care impiedica motoarele de generatie mai noua sa se desfasoare. De problema asta cu trasul i-am auzit pe multi ca se plangeau si vorbim de masini in stare tehnica perfecta, nu cazane obosite.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75
40 minutes ago, wtf? said:

 

 

Stiu ce spui Georgica , dar la tura asta de Germania, pentru vanat masini , chiar o sa fie limitat si bugetul si timpul de cautare pt ca i-am promis deja lui Mihai ca o sa-l ajut si pe el sa se intoarca (,) cu un 318d ca nou.Perceptia mea despre Subaru de genul ala este ca 10k este un minim necesar si faptul ca este cam genul de masina dupa care stepti pt o ocazie de una cinstita , nu hai la cumparaturi si avem doua sapt la dispozitie.

1 hour ago, Starcream said:

 

De curiozitate, cum faci? Vorbesti cu vanzatori pe OLX si te dai posibil cumparator? Apoi forjezi atelajul prin oras? Nu e de bulangeala intrebarea, dar la mine s-au uitat cam urat cand am urcat-o in 6k de ture...

 

Nu am nici cea ma mica intentie sa cumpar de pe olx ,nici macar sa testez.La nemti nu-i problema cu tesatul.

Am patit ce spui tu cu multi ani in urma cand am fost cu un prieten sa-si ia masina de la Tiriac ( alegerea lui -recomandarea mea a fost alta).

Cand am cumparat bmw-ul meu nu a venit nimeni cu noi .Ne-au dat la dispozitie doua ture de cate 30 min ( ca recomandare ,nu cred ca ne astepta pe cronometru calare).A fost nevoie de a doua tura pt ca dupa prima nu am fost convins dar intrigat.

Motorul asta se comporta ca un benzinar si este putin ciudat sa nu mai fii lovit de caramida de torque tipica unui disel mai vechi, in jur de 2200-2400 ture.Se tureaza putin peste 5000 ture si intr-un stil foarte de benzinar.Acum m-am obisnuit si-mi place .La prima incercare ...am fost confuz.

Ref la teste facute in De , doar inca o mentiune

La dealeari foarte mari si corporatisti nici nu stau la discutii despre drive test fara programare cu minim 24 ore inaite .Doar cu prezentarea permisului ( dupa care fac ei o copie) si o semnatura pe un formular....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

Multam fain tuturor ,pentru contributie.

 

Am facut si lista finala cu ordinea de interes:

 

1 Mazda Mx5 

2 Audi TT

3 Bmw Z4  Coupe

4 Scirocco Tfsi sau Gti sau Citroen DS3 Hot( singurul frantuzism care imi place ca aspect exterior)

5 Orice dicteaza Superbec.😁

6 Fiat 500 hot    - daca ma plateste cineva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 hour ago, cuki said:

 

Asta e frate...Impreza WRX pe GPL...se sperie taximetristii cand apari la butelie

N-am bagat de seama ca e pe GPL, noroc cu tine ca esti atent si ai salvat ziua. Ferice de noi. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 42 minute, goe 75 a spus:

Multam fain tuturor ,pentru contributie.

 

Am facut si lista finala cu ordinea de interes:

 

1 Mazda Mx5 

2 Audi TT

3 Bmw Z4  Coupe

4 Scirocco Tfsi sau Gti sau Citroen DS3 Hot( singurul frantuzism care imi place ca aspect exterior)

5 Orice dicteaza Superbec.😁

6 Fiat 500 hot    - daca ma plateste cineva.

:P

 

eu ti-am zis TT2 , tfsi-u 2.0 se duce in 300 cp usurel , vezi ce cod motor e cu mai putine probleme  . 

 

(eu unu am fost tepuit o data cu haudi si nu mai vreau sa vad)

 

mx5 vine la pachet cu sex change?

 

z4 coupe cu motorul care trebuie iti cam iese din buget  si eu ma uitam dupa unul mai demult.

 

scirocco arata bestial , nu pot sa zic ca e tocmai fun de condus.totusi exista scirocco cup , competitie de amatori

 

ficat 500 abarth am vrut sa iau la nefasta dar s-a dat pana am ajuns la dealer

 

 

daca vrei sa te apuci de modificari eu as lua un seria 1 3.0, bati tot din lista ta si pe curbe si pe autostrada

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Impresia daca nu e Sti e degeaba!

Daca tot zisesi de Adancata si vrei sa te dai de fun pe 4 roti ti-as sugera sa incerci viteza in coasta - exista un campionat regional mai prietenos ca si costuri si dpdv al exigentelor legate de omologarea echipamentelor de securitate decat cel national (vezi autocrono.ro). Poti incerca si cu o masina inchiriata sa vezi daca iti place, sunt niste unguri care au C2 bine pregatite, nici un Saxo nu ar fi de lepadat pt coasta. Chiar fara prea multa putere ai senzatii, nu se compara cu mersul pe strada in trafic deschis nicicum.

Am uitat sa-i zic ieri lui @Tzitzicat ca nu egzixta e30 coupe, doar sedan cu 2 si 4 usi! Nici e21 nu e coupe, e36 cel mizerabil (si muuult mai rigid ca si caroserie fata de urs) a fost primul seria 3 care a oferit si varianta coupe.😈

Editat de john17
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 5 minute, john17 a spus:

 

Am uitat sa-i zic ieri lui @Tzitzicat ca nu egzixta e30 coupe, doar sedan cu 2 si 4 usi! Nici e21 nu e coupe, e36 cel mizerabil (si muuult mai rigid ca si caroserie fata de urs) a fost primul seria 3 care a oferit si varianta coupe.😈

Nu ai uitat

Nu mai aveai gloante

67EAC24D-37DD-4812-B83D-13184A4F0A67.png

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 28 minute, john17 a spus:

Am uitat sa-i zic ieri lui @Tzitzicat ca nu egzixta e30 coupe, doar sedan cu 2 si 4 usi! Nici e21 nu e coupe, e36 cel mizerabil (si muuult mai rigid ca si caroserie fata de urs) a fost primul seria 3 care a oferit si varianta coupe.😈

 

Acum 21 minute, Tzitzicat a spus:

Nu ai uitat

Nu mai aveai gloante

 

 

E o discutie lunga cu coupe-ul, trebuie sa ai multa cultura auto si bun gust ca sa intelegi ce este un coupe iar astea nu se gasesc nici in Targoviste si probabil ca nici pe Soseaua Chitila. Daca te iei strict dupa definitie orice trabant este un coupe... Si da, E21 si E30 nu au fost coupe, si alte multe masini nu sunt coupe desi sunt declarate coupe doar pt ca suna chic.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cand mi-am adus aminte da, nu mai erau gloante, dar am uitat in postul kilometric de aseara 😛

Nu trebuie bun gust decat ca sa apreciezi o forma, tipurile de caroserie sunt, ca sa zic asa, reglementate. Si nu se stie nici in Voluntari sau pe Cal Grivitei, mi-au scris injinerii de la rar in civ la e24 CSI (= COUPE Sport Injection) berlina cu 2 usi...🤬 Pe Chitila se mai stie cate ceva, desi eu stateam colt cu casa poporului pe vremea aia. Dar e30 nu e coupe decat daca il coupezi cu flexu'! De fapt pavilionul are cam aceeasi linie cu ala de Trabant :crack: 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

@superbec

 

Am vazut ca mi-ai zis de TT2 dar am crezut ca poate ai fumat ceva ...a fost o surpriza totala.Cand am vazut ca mai vin cu aceeasi sugestie am inceput sa dau atentie.

 

Eu am fost tepuit de firma Ford .Am avut contract cu ei ca transportator independent (owner-operator).Prin prisma pataniei respective si experientei directe cu produsele lor de rahat ,i-am cam ignorat pt ani de zile.

Cu aparitia Focusului RS am zis ca pot sa trec peste istorie si sa-l iau in considerare mai ales pt ca a fost facut in totalitate in Germania la Sarbrucken.Povestile horor care au aparut imediat despre problemele cu motoarele bubuite ...a pus capat interesului .

 

Fac si sex change daca pot sa o trimit prin posta in Anglia si o instalez singur cand o primesc inapoi de la aia.

 

Z4 Coupe ...pt ca nu stiu de ce la modelul ala nu-mi place varianta origami

 

Scirocco ,Corrado si un anumit model de Civic  ,cam de acum 15 ani ,sunt favoritele mele ca aspect exterior.

 

Ficat - no comment. 

 

Nu mi-e frica de modificari...mi-e frica de prostia mesterilor autohtoni.

 

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin
Acum 10 minute, goe 75 a spus:

@superbec

 

Scirocco ,Corrado si un anumit model de Civic  ,cam de acum 15 ani ,sunt favoritele mele ca aspect exterior. 

Eu nu înțeleg rostul topicului asta. De ce nu îți iei asa ceva, dacă tot îți plac? Contează anul? 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...