Sari la conținut

Masina doar de fun la sub 10.000€


Vizitator goe 75
 Share

Postări Recomandate

10 minutes ago, Flower-Power said:

Ribo, nu înțeleg intrebarea ta...dezvoltă un pic subiectul, ești supi că nu te-am întrebat vreodată dacă mă plimbi? 

:)) zic ai trecut de la moto la masini?

Nu mai te implimbi cu motoretele?

 

Pai ia intreaba-ma acum :)) ca nu e timpu pierdut sa vedem daca ma mai supar :(

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 490
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Acum 2 minute, Flower-Power a spus:

De vreo 5 pagini autorul a declarat ca temporizează achiziția din motive personale. Îl lăsăm sa le rezolve și totodată nu punem presiune așteptând cât mai repede poză cu achiziția. Restul conversațiilor sunt sterile..

Multumesc și scuze.

Nu chiar,exista si pareri obiective legat de modelele ce fac obiectul topicului.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

RX-8 este o masina minunata ........... cand este noua.

Motorul Wankel ridica o problema tehnica majora: garniturile de etansare au dimesniuni foarte mari si cu timpul incep sa nu mai etanseze corespunzator.  Din acest motiv vei gasi multe masini de vanzare la peste 100.000 km la noste preturi foarte atractive.

Cauta pe net si vei gasi exact despre ce este vorba.

Daca in capitolul de ''Masina doar de fun'' intra si reparatul ei atunci este OK. Sa ai unde, cand si cu ce.

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 49 minute, Flower-Power a spus:

Ribo, nu înțeleg intrebarea ta...dezvoltă un pic subiectul, ești supi că nu te-am întrebat vreodată dacă mă plimbi? 

io zic ca mai bine ai pune niste poze cu tine sa vedem si noi cu cine discutam , nu de alta dar tind sa o cred pe beatrice

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 52 minute, Christian 1 a spus:

De ce tineti neaparat sa basiti si topicu' asta? :(

 

Se cam lucreaza cu marfa clientului. goe o arde aiurea. A primit zeci de sugestii, inclusiv bmw pe motorina si nici una nu a fost buna. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75
6 minutes ago, adnohepentrupoponari said:

 

segmenti se numesc si la motorul wankel, iar suprafata de etansare nu e problema, ci calitatea materialului folosit de mazda. de mult timp s-a rezolvat problema de foarte multi producatori aftermarket.

 

 

tinicheaua 2-3 mii, de restul un singur motor facut cum trebuie, o turbina ok, frane aftermarket, suspensii... :) deasemenea, pentru fanii motoarelor 

 

 

Stiu ce spui.M-am gandit si la o varianta de genul asta. Am ales sa merg pe calea simpla .Am o presimtire ca o sa ma distrez mai bine cumparand ceva nemodificat si dupa ce o sa-mi fac damblaua o sa ma distrez din nou la vanzare  recuperand un o suma foarte aproape de investitie . Daca imi complic existenta cu modificari si adaptari mai recuperez ciuciu.In plus mai imi pierd si timpul cu diverse alergaturi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 18 minute, adnohepentrupoponari a spus:

 

 

 

 

tinicheaua 2-3 mii, de restul un singur motor facut cum trebuie, o turbina ok, frane aftermarket, suspensii... :) deasemenea, pentru fanii motoarelor otto exista un kit de adaptare pentru motorul 2zj, un motor extrem de reusit, un motor e cam 1000, cu 2000 il faci nou, kitul de adaptare este 1500 sau 2000 maxim. deci 5000 motorul nou, 2-3000 tinicheaua si cu 2000 te mai joci la frane si siuspensii. si ai o super masinuta indiferent de varianta, pentru ca piesele se gasesc cacalau, ca au o groaza de fani si producatorii fac tot felul de piese aftermarket... si sunt si ieftine comparativ cu piesele aftermarket de tuning pentru audi, mercedes, bmw, etc. rotoare usurate, turbine si compresoare, sisteme de evacuare, injectii, etc...

iar la final conduci o mazda... ca belbodi :))

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, Ribo a spus:

:)) zic ai trecut de la moto la masini?

Nu mai te implimbi cu motoretele?

 

Pai ia intreaba-ma acum :)) ca nu e timpu pierdut sa vedem daca ma mai supar :(

Nu , aia e mașina de piți. No offense, să vrei să compensezi roțile mici cu unele mai mari..e un întreg complex la mijloc.

 

Acum 34 minute, superbec a spus:

io zic ca mai bine ai pune niste poze cu tine sa vedem si noi cu cine discutam , nu de alta dar tind sa o cred pe beatrice

Păi cine te oprește să crezi în ce/cine  vrei tu..cum sa zic, sunt șanse mai mari să mă văd cu petrică la un curs de balet 😂🤣😂versus poză postată cu mine

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 minut, Flower-Power a spus:

 

 

Păi cine te oprește să crezi în ce/cine  vrei tu..cum sa zic, sunt șanse mai mari să mă văd cu petrică la un curs de balet 😂🤣😂versus poză postată cu mine

esti asa rusinoasa? fa una cu casca pe cap , ca asa e la moda.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

Poate este cineva care isi cauta jucarie doar de circuit...

Asta e chiar interesanta :

 

https://www.pistonheads.com/classifieds/used-cars/radical/other-models/radical-clubsport-1100/9478802

 

174 hp 

426 kg 

Radical la 10000 £

 

 

Si una din generatia actuala: 

 

https://www.pistonheads.com/classifieds/used-cars/radical/sr3/radical-sr3-rs-1500-rpe-paddleshift/9235534

 

Sunt  de vazut pozele pt ca sunt si cateva cu frame-ul .  Cand am vazut pozele alea parca nu mi s-a mai parut chiar asa scump.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

Bahahahah 

 

Dude ,configuratia aia este standard de zeci de ani de zile ...nu ai inventat tu nimic ...si nici nu esti in stare sa reproduci nici macar exeplarul ala antic .

 

Daca te deranjezi sa vizionezi si pozele celuilalt  ...pai chiar are dreptate superbec...ai vazut asa  ceva doar pe discovery.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, goe 75 a spus:

Poate este cineva care isi cauta jucarie doar de circuit...

Asta e chiar interesanta :

 

https://www.pistonheads.com/classifieds/used-cars/radical/other-models/radical-clubsport-1100/9478802

 

174 hp 

426 kg 

Radical la 10000 £

Decat Radical-ul ala, cu 5000-7000 de euro iei un sasiu de kart si un motor Rotax 257. Bibilit bine ajungi pe la 600-800 de cai pe tona. Asta ipotetic vorbind. In realitate tie iti trebuie o tastatura noua. 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75
2 minutes ago, Endurache said:

In realitate tie iti trebuie o tastatura noua. 

 

 

 

Pfff ...altu care s-a trezit ciufut...

Care e problema ta ,ca nu inteleg?

 

 

Wtf ? Ai disparut omu? Chiar asteptam sa vad ce vrei de la viata mea .

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Alergie la attention whoring. Ti s-au insirat din primele pagini aproape toate masinile posibile. Daca vroiai acum erai in masina. Singura absenta notabila a fost Fabia de 1.2 asezata langa bmw-ul ala pe motorina dar pentru tine tiganeala asta e cu adearat fun. S-au strans aceleasi fetze obosite cu aceleasi texte rasuflate si ii dati inainte cu distractia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

Distractia face bine la sanatate .🤣🤣

 

Mi s-au insirat tone de sugestii... si ??

Am semnat contract cu cineva ca trebuie sa aleg ceva sugerat aici? 

Esti investit emotional in alegerile mele ? 

Nu am dreptul sa intreb doar ca sa fiu sigur ca  nu mi-a scapat ceva ?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...