Sari la conținut

Masina doar de fun la sub 10.000€


Vizitator goe 75
 Share

Postări Recomandate

  • Admin

Funny, Funny, dar omul are dreptate. Mai in spate spusesem un banc, perfect pretabil cu topicul tau, se pare ca nu sunt singurul obosit de batut apa in piua. Enervante nu sunt schimburile de idei, ci divagatiile inerente care o iau razna. Asta pe langa faptul ca topicul si-a pierdut de mult esenta.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 490
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Vizitator goe 75

In afara de doua pagini de flower power ...s-a discutat destul de constant doar despre motorase ,combinase ,avionase... Se parea ca ne simtim bine facand asta.Daca nu va convine este ok ...sa discutam de aranjamente florale?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

Am inteles foarte bine.  

 

Dar totul nu este asa cum pare .

 

Nu vad raul in a discuta pe tema auto din perspectiva de distractie . Am vazut tone de topicuri dar niciunu care sa puna accent pe latura asta.

Fiecare cu opinial lui despre ce constitue fun ...sau masina (pe  unele sugerate le consider mormane de fiare). Este forum... si chiar mi s-a parut o discutie si colegiala si distractiva .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 6 ore, goe 75 a spus:

Poate este cineva care isi cauta jucarie doar de circuit...

Asta e chiar interesanta :

 

https://www.pistonheads.com/classifieds/used-cars/radical/other-models/radical-clubsport-1100/9478802

 

174 hp 

426 kg 

Radical la 10000 £

 

 

Si una din generatia actuala: 

 

https://www.pistonheads.com/classifieds/used-cars/radical/sr3/radical-sr3-rs-1500-rpe-paddleshift/9235534

 

Sunt  de vazut pozele pt ca sunt si cateva cu frame-ul .  Cand am vazut pozele alea parca nu mi s-a mai parut chiar asa scump.

MI-AI STRICAT ZIUA!!!🤬

Mai are si suspensie identica la toate colțurile, ăla vechi cel puțin...

Dar totuși (unii dintre) români preferă să bage zici și sute de mii de € în evo-uri la care doar cutia de viteze și 1-2 diferențiale, chestii pe care le crapă frecvent, costă cât jucăria de √.:moron:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 8 ore, goe 75 a spus:

Bahahahah 

 

Dude ,configuratia aia este standard de zeci de ani de zile ...nu ai inventat tu nimic ...si nici nu esti in stare sa reproduci nici macar exeplarul ala antic .

 

Daca te deranjezi sa vizionezi si pozele celuilalt  ...pai chiar are dreptate superbec...ai vazut asa  ceva doar pe discovery.

 

Mai manivela, eu nu am pretins ca am inventat-o, ci doar am propus-o ca fiind cea mai buna treaba pt o masina de circuit. Problema cu voi, necunoscatorii, este ca voi stiti numai din auzite niste treburi. Iar superbec nu repara nimic, schimba si el niste uleiuri si filtre, poate si un ambreiaj daca are noroc. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

@john17

 

Lasa mister ca macar un Evo este masina .E unu destept foc si iritat nevoie mare ,care putin mai sus imi propune sa bag 6-7k intr-un kart.🤣🤣🤣

 

@petre81.

 

 

Mai biela, ce rost are sa "propui" ceva care este in folosinta comuna de ani de zile ? De fapt nu ai propus nimic . Ai descris ce au propus altii si au mai si demonstrat ca functioneaza bine pentru aplicatia respectiva. 

 

@Tzitzicat

 

Pai tot romanu care paseste in afara este  director sau gunoier si castiga la fel de mult ...

Sa nu ziceti ca ati uitat de mitul ca un gunoier din New York are un salariu cat un director prin alte parti...

Editat de goe 75
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

@ goe75: Salutam!

 

Am gasiti asta: https://www.hotcars.com/best-performance-cars-for-under-ten-thousand-and-that-still-arent-worth-the-money/

 

O mica lista cu masini care merita si care nu merita 10k. Probabil ai gasit si tu, dar merita aruncata o privire.

 

Asa...de joaca, la 20k, alaturi de Caterham se inscrie si Polaris Slingshot (parerea mea). 

 

Toate bune!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

goe, la tine oricum nu conteza. Poti sa iti iei si trabant ca la fel mergi. Daca ai incalecat tu un gsx-r de 1000 (parca asta era) si ti-ai luat 5 secunde pe tur de la un dulap portocaliu cu televizor in bord, chiar nu conteaza. Daca punea omul ala coburi si topcase iti mai dadea inca 5 secunde pe tur. Hai cu topicul "Masina doar de amar si suparare la sub 10.000 euro".

Editat de Endurache
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 18 minute, goe 75 a spus:

E unu destept foc si iritat nevoie mare ,care putin mai sus imi propune sa bag 6-7k intr-un kart.🤣🤣🤣

 

Vezi ca sunt karturi care ajung la 240km/h mai repede decat multe taraboante de astea cu roti pe 19.

Acum 20 minute, goe 75 a spus:

Mai biela, ce rost are sa "propui" ceva care este in folosinta comuna de ani de zile ? De fapt nu ai propus nimic . Ai descris ce au propus altii si au mai si demonstrat ca functioneaza bine pentru aplicatia respectiva. 

 

Vezi ca poti sa faci o masina cu motor central diesel, iei un 2.5 de hAudi cu cutie 6 trepte si esti fericit, motorina o iei (ciordesti) direct din rezervorul TIR-ului pe care lucrezi si alergi pe pista. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75
14 minutes ago, Endurache said:

goe, la tine oricum nu conteza. Poti sa iti iei si trabant ca la fel mergi. Daca ai incalecat tu un gsx-r de 1000 (parca asta era) si ti-ai luat 5 secunde pe tur de la un dulap portocaliu cu televizor in bord, chiar nu conteaza. Daca punea omul ala coburi si topcase iti mai dadea inca 5 secunde pe tur. Hai cu topicul "Masina doar de amar si suparare la sub 10.000 euro".

 

 

Se poate cu subiect si predicat?

  Nu stiu de niciun dulap portocaliu.

Poate unu ca Muresan imi da si 10sec pe tura ...dar nu trebuie sa fiu mai rapid decat tine.🤣🤣  si sunt.

 

 

12 minutes ago, petre81. said:

 

Vezi ca sunt karturi care ajung la 240km/h mai repede decat multe taraboante de astea cu roti pe 19.

 

Am crezut ca vorbim de fun ...nu de jucarii pentru oameni bogati sau piloti consacrati.

 

 

In titlu spune Masina .Pentru carturi o sa faca Endurache un topic separat.

14 minutes ago, Endurache said:

 "Masina doar de amar si suparare la sub 10.000 euro".

 

Amar si suparare ....de ce? De unde le scoti? 

Editat de goe 75
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 13 minute, goe 75 a spus:

 

 

Se poate cu subiect si predicat?

  Nu stiu de niciun dulap portocaliu.

 

Ai si uitat?

https://motociclism.ro/topic/744655-honda-nc-700-sa/page/8/?tab=comments#comment-4379361

 

Mai ai si tupeu sa faci misto. E binde de stiut ca Muresan face turul ala in 1:10 daca tu il faci in 1:20 si el iti da 10 secunde. Se vede nivelul si mentalitatea ta cand te pufneste rasul la ideea de a da 5000-5500 de euro pe un sasiu de kart (nou) si 1500-2000 pe un motor (sasiul se devalorizeaza in timp dar motorul ala il dai cam cu cat l-ai luat). Cum sa dai 7000 de euro pe asa ceva? Astia sunt bani de TeDeI. Vai de capul tau, amaratule!

 

Editat de Endurache
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

Muhahaha ! 

 

Ce a gasit el ca etalon...🤣🤣

Am fost acolo pt ca sunt parolist si nu am vrut sa repet povestea stulewa -trotinel(parca ) Am stiut ca o sa iasa asa pt ca nu am avut motoreta de joaca disponibila. 

Colegu @Zimbrutza  a fost acolo prezent si cu cateva saptamani inainte ,cand aveam motoreta de joaca ,si cred ca a observat ca nu merg la acelasi nivel si nici nu am interes sa incerc.

Asta doar ca fapt divers .

Sa te vedem si pe tine ca il bati pe LipmTA pe Amkart....muhahahaha

Amaratule , de ce sa dau 7000 pe un kart pe care pot sa-l cumpar la juma de pret sau mai putin , sh?De ce trebuie sa cumpar chassis now?

Doar retoric din moment ce nu ma intereseaza ideea de kart sau orice altceva neinmatriculabil.

 

 

Editat de goe 75
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

goe, e simplu. Motorul ala nu il poti pune pe orice sasiu. Trebuie ceva bun si in stare tehnica foarte buna. Din saracia aia care te face sa razi scoti 600-800 de cai pe tona daca e bibilit bine. Nu poti sa te dai cu caruciorul de butelii. Eu am adus vorba de kart pentru ca tu ai adus vorba de Radical neinmatriculabil.

 

MX5 scrie pe tine, belbodule!

 

Editat de Endurache
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

Hai ca incepi sa te deconspiri drept analfabet functional.Cand am postat link-uri cu Radical am anuntat ca poate este altcineva interesat.

 

Mai belbod ca tine nu poate fi decat originalul, stai linistit.

 

Daca mai ai de ventilat si alte frustrari, suntem aici pentru tine.

Editat de goe 75
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, goe 75 a spus:

Am crezut ca vorbim de fun ...nu de jucarii pentru oameni bogati sau piloti consacrati.

 

Goie, fun pe sosea nu o sa mai mearga prea mult timp, prea aglomerat, radare, starea drumurilor, samd. O distractie adevarata daca ai unde sa tii o a doua masina va fi pe circuit, ca nu va fi configuratia adusa de mine in discutie e alta treaba dar in rest poti sa-ti cumperi orice cazan care te satisface si sa-l folosesti pe pista. Vrem nu vrem acolo o sa ajungem, ca in Occident.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75
1 hour ago, The_Sin_Eater said:

@ goe75: Salutam!

 

Am gasiti asta: https://www.hotcars.com/best-performance-cars-for-under-ten-thousand-and-that-still-arent-worth-the-money/

 

O mica lista cu masini care merita si care nu merita 10k. Probabil ai gasit si tu, dar merita aruncata o privire.

 

Asa...de joaca, la 20k, alaturi de Caterham se inscrie si Polaris Slingshot (parerea mea). 

 

Toate bune!

 

Multam fain! 

Am vazut tone de liste , dar asta imi scapase .Am avut Civicul din lista .Era exact cum spun ei acolo dar si cu frane varza.

Singura de acolo luata in calcul a fost Mitsu Eclipse.

2 minutes ago, petre81. said:

 

Goie, fun pe sosea nu o sa mai mearga prea mult timp, prea aglomerat, radare, starea drumurilor, samd. O distractie adevarata daca ai unde sa tii o a doua masina va fi pe circuit, ca nu va fi configuratia adusa de mine in discutie e alta treaba dar in rest poti sa-ti cumperi orice cazan care te satisface si sa-l folosesti pe pista. Vrem nu vrem acolo o sa ajungem, ca in Occident.

 

 

Wow ! Nu-mi vine sa cred ca sunt total de acord cu Petre. Am stiut eu ca discutiile despre masinute , combinase , avionase ...fac minuni.

 

Dar inca se mai poate ...

 

Cand o sa vreau jucarie cu tot cu trailer o sa mai fac un topic separat.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 41 minute, goe 75 a spus:

Hai ca incepi sa te deconspiri drept analfabet functional.Cand am postat link-uri cu Radical am anuntat ca poate este altcineva interesat.

 

Mai belbod ca tine nu poate fi decat originalul, stai linistit.

 

Daca mai ai de ventilat si alte frustrari, suntem aici pentru tine.

Pai si eu tot pentru altcineva interesat l-am postat. Ti-am spus ca tu mergi la fel cu trabantu sau bmw-ul. Nu ai ce sa faci cu asa ceva.

 

Apreciez ca am un loc in care sa imi ventilez frustrarile. Rabda omul cat rabda dar uneori se satura. Daca mai e cazul, revin. Topicul asta e ca o oglinda a societatii romanesti. Se gaseste cate un lige blide care nu e in stare nici sa isi dea cu stangul in dreptul sa arunce un rahat si molfaie la el zile intregi ca sa aiba ce face. Vad in postul #253 ca te-a mirosit si altcineva.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75
12 minutes ago, Endurache said:

Pai si eu tot pentru altcineva interesat l-am postat. Ti-am spus ca tu mergi la fel cu trabantu sau bmw-ul. Nu ai ce sa faci cu asa ceva.

 

Apreciez ca am un loc in care sa imi ventilez frustrarile. Rabda omul cat rabda dar uneori se satura. Daca mai e cazul, revin. Topicul asta e ca o oglinda a societatii romanesti. Se gaseste cate un lige blide care nu e in stare nici sa isi dea cu stangul in dreptul sa arunce un rahat si molfaie la el zile intregi ca sa aiba ce face. Vad in postul #253 ca te-a mirosit si altcineva.

 

 

Dude, esti doar un loser care nu stie sa piarda.🤣🤣🤣

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 13 minute, goe 75 a spus:

 

 

Dude, esti doar un loser care nu stie sa piarda.🤣🤣🤣

Posibil. Am vazut ca tu stii sa pierzi bine de tot. 5 secunde calare pe un SS la o tura cu un sport/adv touring. 

Hai ca te las sa cersesti atentie de la altcineva. Eu ti-am cantat putin in struna sa mai molfai de 2-3 ori si azi. Cu placere!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

🤣🤣

 

Nu iti place topicul , dar ai fost destul de intelijent sa contribui la prelungirea lui... Felicitari!

 

M-am razgandit , nu mai cumpar masina .Am  avut destul fun gratis.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, goe 75 a spus:

Multam fain! 

Cu placere!

 

Acu' hai sa bat si eu campii putin: Vinzi "minunea tehnicii" pe care o ai in ograda, pui si aia 10k si iti iei un RS6 Avant. 450 caluti la 1,9 tone, motor de 4,2 litri.

...si ai si masina de familie si de distractie 2in1...ca sampon+balsam (parca vad reclama la Pantene cu Andreea Marin). 

 

Singurele chestii mai neplacute se refera, evident, la bani. :D

Impozitul la 4,2 litri si bonul de benzina cat PIB-ul Nigeriei.

In rest...

 

Stiu ca stii de gluma, asa ca d'aia mi-am permis... 

Editat de The_Sin_Eater
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...