Sari la conținut

Masina doar de fun la sub 10.000€


Vizitator goe 75
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 490
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Acum 23 minute, goe 75 a spus:

Hai ca m-ai facut sa zambesc 😁.

@Lucian_M

Scuze , acum mi-a cazut fisa ca tu esti ala caruia ii faca placere sa-ti tot unga lantu...da tie iti recomand masini americane.😁

Ești în continuare bou. Îmi mențin părerea despre tine.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75
6 minutes ago, Lucian_M said:

Ești în continuare bou. Îmi mențin părerea despre tine.

 

Dar sunt relaxat si cu zambetul pe buze .Fara griji si fara stres...

Frustrarile pe care le manifesti sunt priceless 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Renault Megane II RS

Ford Focus MK1 RS

Seat Ibiza Cupra

Renault Clio RS

Mercedes C32 AMG

Ar mai fi Audi TT si A3 (ori 3,2 quattro ori 2.0 TFSI) dar nu stiu ce sa zic de preturi.

Editat de Metal Heart
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

TT 2.0 tfsi se incadreaza ca pret .Tone de rezultate cand am cautat.

 

La Megane m-am uitat acum pt prima data si par cam rarute...

https://www.autoscout24.de/angebote/renault-megane-r-s-trophy-ringtool-benzin-4eaf479c-8bd1-4d3d-b45c-2ac5fe8eef31?cldtidx=1

Doar asta a aparut ...si pare interesant.

 

Probabil am cam ignorat frantuzismele influentat de cateva exagerari comice ale colegului einstein1984 , despre injineria lor.

Editat de goe 75
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ala e Megane III. Sunt destul de rarute. Vezi si II daca nu tii neaparat sa fie cat mai nou.

 

Ar mai fi si Focus ST MK2 (2.5xx cmc) dar e cam naspa la taxe. Motorul e T5.ul de pe Volvo. 

 

Nissan 350Z si Honda S2000 nimeni? Sau sar bine de 10k exemplarele in stare buna?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 48 minute, Metal Heart a spus:

Renault Megane II RS

Ford Focus MK1 RS

Seat Ibiza Cupra

Renault Clio RS

 

daca ai avea un f30 320d ca daily driver crezi ca te-ar tenta sa conduci un cotetz din asta ca fun car... de weekend?

 

e misto motorul de pe megane rs pacat ca e fwd ...

c32 amg e super tare dar e peste 3L , are o cutie din secolul trecut si pana gasesti unul nehartanit de 3 generatii de turcaleti o sa dureze ceva.

 

eu as zice sa faci un soft calumea la bmw si sa pastrezi banii pt ceva ok.

 

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75
4 minutes ago, superbec said:

 

 

eu as zice sa faci un soft calumea la bmw si sa pastrezi banii pt ceva ok.

 

No shit!! Ai putea sa faci un pact cu necuratul si sa zici ca un diesel este fun ( chiar si resoftat)? Hm...

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 minut, goe 75 a spus:

 

No shit!! Ai putea sa faci un pact cu necuratul si sa zici ca un diesel este fun ( chiar si resoftat)? Hm...

 

pai ce-ti recomanda conesorii astia pe aici faci cu un 320d cipuit si un pic de skill :)

 

fun-ul incepe de la 200cp pe tona cu frane si suspensie de qualite

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

Imi place 3 -aru dar ...parca are cutia de viteze un pic prea lunga pt distractie pura ...si cateva kg in plus.Doar asta am gasit cam ...de plans despre bmw si merk ,pe care am avut ocazia sa testez pana acum.Am mers recent cu un C motorizare 3.0 benzina si este fabulos daca ai unde sa te desfasori pt ca trebuie tinut turat ca sa fie distractiv .

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

Am o pesimtire ca nu o sa ma lase sufletu sa fac modificari la masina pe care am luat-o sa fie aia de baza si destul de noua sa ma bazez pe ea la drumurile mele catre vest ...

Cam asta e ideea de a cumpara una de joaca...sa pot face cate ceva pe la ea fara sa am stres ca daca am dat un rateu ma si afecteaza cumva.

Alegerea care se contureaza este intre ceva de genul celor cu putere adevara dar si greutate ...sau o buburuza usurica de genul mx5 ...fara putere dar cu senzatia de implicare datorita cutiei scurte si constructiei compacte.

Sau daca de termina talentul si o parchez intr-un pom...la fel prefer sa nu fie cu masina de plecat la munca.

6 hours ago, superbec said:

 

 

fun-ul incepe de la 200cp pe tona cu frane si suspensie de qualite

 

Am muscat si am cautat si dupa reteta asta si...pur si simplu nu am buget de masina de 300hp+ ....

 

Intre 15 Iunie si 1 Iulie o sa fiu in Germania special pentru masini...pana atunci tre sa iau o decizie daca merg pe cat mai multa putere sau buburuze.

Editat de goe 75
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 11 ore, superbec a spus:

 

 performante de logan 1.6 cu cip

 

mama mama ce placeri nebanuite 

 

Ai avut modelul GTS si stii despre ce vorbesc? 

2002 Toyota Celica GTS  -  0-60 mph 7.2sec | Quarter mile 15.4sec

Ia vezi loganu, in cat face? Poate reusesti sa calculezi cu tot cu chip.

Editat de Santon
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

@paca

 

Hai mai sa nu o dam in eterna dilema  ...Cu motoretele mergem pe autostrada sa ne distram?

Sunt destui care nu vad nici utilitatea unui miar in Ro si cu toate astea eu mai gasesc momente in care ma satisface enorm.

Iar distractie nu inseamna obligat multi cai.M-am distrat enorm cu un Civic SI din 2007 ,motorizare 2.0 ...cca 180-200 cai.

O masinuta care sta bine pe drum si nu este chiar foarte bine antifonata ca un bmw/audi, iti creeaza o senzatie de viteza destul de placuta si pe curbe si in linie dreapta . Mai ai si parte de o cutie de viteze perfecta ca la SI si frane decente si te distrezi maxim doar cu o tura pana la Snagov.

9 minutes ago, florinelu07 said:

Jimny...

 

Hahahahahah

Tare!! 

Cand o sa prind drag de noroi.Nu-ti tine respiratia.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

@paca 

 

Nu este deloc aciditate ,este surpriza maxima ca( inca) un motociclist nu vede cum te poti distra cu ceva motorizat decat pe autostrada.

 

@Metal Heart

 

Multam fain!  Am lasat fara o directie precisa pt ca nici eu nu sunt sigur ce vreau .Am avut si un weekend de plictiseala maxima  ,intr-o locatie fara sanse de alte activitati si am recitit si topicul colegului care cauta roadster si se ajunsese la oda lui 330d in multe pagini ... 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...