Sari la conținut

Masina doar de fun la sub 10.000€


Vizitator goe 75
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 477
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Acum 5 minute, goe 75 a spus:

@petre81.

 

Pai e loc de povestit aici despre circuitele pe care ai fost si cu ce anume. In tribuna cu aparatul foto nu se pune.

 

Ar insemna sa ma deconspir, in afara de asta ce sa va povestec voua de circuite cand superbec se da cu Miata de 1.6 si se crede zmeu?

 

Ai bani multi? Iti fac o masina de la zero pt circuit cam la 400CP pe tona si handling pe masura.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

Hahaha 

E funny , dar nu pune botul nimeni.

 

 

Nu am bani multi ...se pare ca nu am destui nici pentru o amarata de masina de distractie.

Cred ca o sa strang cureaua si poate mai strang destul sa iau un Caterham.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 16 ore, einstein1984 a spus:

la caterham sau ariel oricum nu conteaza unde e volanul, tot aia vezi. 

Masinile Rhd sunt ok pe circuit,coclauri, oras, drumuri cu 2 benzi pe sens. Nu sunt ok pe un drum ingust gen Corbeanca, daca ai in fata ta o caruta plina cu fan, tir,chiar si o masina normala,nu poti depasi in siguranta.

Acum 9 ore, petre81. a spus:

 

Asta e bine, inseamna ca nu ai nevoie de prea mult ca sa fii fericit in viata. Pun pariu ca o punga de seminte e trufanda pt tine...

Da Petre, semintele sunt elixirul vietii pentru mine,apogeul statului! Daca tot m ai citit cu viata,tie ce iti trebuie sa fi fericit? Recunoaste, te a intepat ca la carte.😂

Editat de Ice-D
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 42 minute, petre81. a spus:

 

Ar insemna sa ma deconspir, in afara de asta ce sa va povestec voua de circuite cand superbec se da cu Miata de 1.6 si se crede zmeu?

 

Ai bani multi? Iti fac o masina de la zero pt circuit cam la 400CP pe tona si handling pe masura.

 

dimineatza cand te urci in tramvai esti mai incognito decat pe forum...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 15 minute, superbec a spus:

 

dimineatza cand te urci in tramvai esti mai incognito decat pe forum...

 

probabil, acolo in Olanda tramvaiul si bicicleta e baza.

Acum 38 minute, Ice-D a spus:

Stii care e problema ta,nu? Nu stii sa pierzi, de aceea te ai si luat de mine cu semintele. Aia e, pierdem,castigam,tot oameni suntem.😁

 

Pai esti din Prahova, ce alte placeri poate sa aiba un prahovean? Sa nu-mi zici ca te duci la teatru...

1 oră în urmă, goe 75 a spus:

Cred ca o sa strang cureaua si poate mai strang destul sa iau un Caterham.

 

Asa da, te apropii de adevar.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 12 ore, petre81. a spus:

Pai esti din Prahova, ce alte placeri poate sa aiba un prahovean? Sa nu-mi zici ca te duci la teatru...

 

Nu stiu ce placeri poate sa aiba un prahovean,ilfovean sau meltean.

Teatru?! Cine naibii are nevoie de teatru cand tu esti online?!😁

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75
17 minutes ago, Ice-D said:

De Cheia nu mai zic. Poate fi dificil chiar si pentru unu cu lhd.

 

 

 

Colegu , acuma pe bune , daca gaseam Cheia dificila cu masina LHD nu mai cautam masina de distractie ...nici motocicleta ...nici motocoasa .Le lasam pe toate astea dificile si ma apucam de sah.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La ‎23‎.‎02‎.‎2019 la 8:43, petre81. a spus:

probabil, acolo in Olanda tramvaiul si bicicleta e baza.

Sunt baza.

 

@goe 75 daca mai vii pe aici, da o fuga la baietii astia https://driftlimits.co.uk/

Au Ariel Atom si multe alte nebunii, preturile sunt mega ok.

Lumea vad ca tot vorbeste de 400 CP, etc. Cine are impresia ca se suie maine intr-o masina din asta si ii da blana pe circuit n-are habar cu ce se mananca sportul asta.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu e vorba de tine colegu(goe), e vorba de cei care nu prea au treaba cu covrigul/ghidonul in general. Plus ca, personal, nu sunt adeptul "distractiei" pe drumurile publice. 

Ps: am inteles ca limita de viteza va fi majorata la 150 pe autostrada, ce parere aveti? 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 21 minute, Ice-D a spus:

 

Ps: am inteles ca limita de viteza va fi majorata la 150 pe autostrada, ce parere aveti? 

cica la nemti vor sa impuna limita..., pffff....

http://www.automarket.ro/stiri/germania-pregateste-limita-de-viteza-de-130-kmh-pe-toate-autostrazile-89295.html

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, littlekriminal a spus:

Lumea vad ca tot vorbeste de 400 CP, etc. Cine are impresia ca se suie maine intr-o masina din asta si ii da blana pe circuit n-are habar cu ce se mananca sportul asta.

 

Pai laberman, ce cauti pe circuit daca nu vrei sa-i dai blana? 

 

Eu am pomenit de 300cp pe tona pt ca o astfel de masina este cea mai potrivita pt un circuit, este raportul greutate/putere ideal dar de unde sa stii tu...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ideal pentru cine? Tu nu esti in stare sa mergi cu scuterul tau pe strada goala si visezi la raport ideal.

Eu ti-am zis ca visezi cai verzi pe pereti cu aia 400 de CP ai tai pe care i-ai mentionat mai devreme si chiar daca i-ai avea, n-ar fi usor de manuit (cum ai tu impresia).

Oi fi tu un amarat de mecanic, dar la pilotat/condus esti pe langa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, flexi720609 a spus:

IMG-20190225-WA0004.thumb.jpg.8168433f2f9e1842352b6cad889f068d.jpg

Deocamdata nein!

Misto daca se mareste la noi limita la 150, in loc de 179km/h o sa o pot arde cu 199 fara sa risc permisul! 😇

Cotetzului postat de @flower ii mai trebuie un abtibild mare pe luneta "ned4sped", scris fix asa! :crack:

@goe 75 , eu zic ca mai fun decat sa faci drift cu capul tractor (in trafic deschis) n-are ce sa fie! :P

Mda, 300 cp pe tona, dar e mai fun de 100x daca ai 150/500kg decat 600/2t!

Editat de john17
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 21 minute, littlekriminal a spus:

Ideal pentru cine? Tu nu esti in stare sa mergi cu scuterul tau pe strada goala si visezi la raport ideal.

Eu ti-am zis ca visezi cai verzi pe pereti cu aia 400 de CP ai tai pe care i-ai mentionat mai devreme si chiar daca i-ai avea, n-ar fi usor de manuit (cum ai tu impresia).

Oi fi tu un amarat de mecanic, dar la pilotat/condus esti pe langa.

 

Ia uite ce s-a umflat tarata in hateru asta mic... 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 24 minute, Starcream a spus:

Tu esti fix ala care daca ar da de o 300cp/tona, te-ai invarti in loc ca prostul. Sau mai rau, te-ai duce in primul stalp.

 

Daca tu nu esti in stare sa stapanesti 300cp/tona nu inseamna ca altii nu pot. Acuma bine, orice lachios (ca tine) care s-a suit intr-o Miata sau intr-un BMW mai rasarit crede ca stie tot despre masinile puternice. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 46 minute, petre81. a spus:

 

Daca tu nu esti in stare sa stapanesti 300cp/tona nu inseamna ca altii nu pot. Acuma bine, orice lachios (ca tine) care s-a suit intr-o Miata sau intr-un BMW mai rasarit crede ca stie tot despre masinile puternice. 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...