Sari la conținut

Primul meu enduro Ktm VS Yamaha


Radu.Trupoiu
 Share

Postări Recomandate

Salutare ! 
Cum zapada incepe pe la noi incet sa se duca asa incepe incet si febra pentru motoare .... ce mai fratilor imi doresc si eu unul musai :)) si doar in voi am incredere ca ma puteti ajuta ( imi cer scuze daca am postat aiurea e prima oara deci scuze )
Nu sunt chiar incepator in enduro dar nici mare rider dar imi doresc un motor enduro / hard enduro  iar bugetul este de 2500 euro 
Rider se prezinta la 1.75 m  si 75 Kg 
Eu ma gandeam la urmatoarele optiuni si daca cineva de pe formul are de vanzare cu drag astept un mesaj sau un numar de telefon 
KTM   EXC-F 250
KTM EXC 250 sau 200
KTM SX-F 250
sau adversarul 
Yamaha  WR - 250 
Yamaha YZF - 250
Nu am pretentii de acte , talon , faruri , stopuri etc deoarece in  spatele casei mele se afla minunata padure deci acest motor va vedea 0 % strada 
 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nimeni nu o sa stea sa explice fiecarui nou-venit pe forum diferenta dintre cross si enduro. Ia si citeste pe aici diferentele, sa vezi de ce trebuie sa renunti la ideea de KTM SX sau Yamaha YZ. Doar enduro.

In rest, posesorii de KTM 250 EXC-F imi spuneau ca, inainte de 2007, modelul asta ar fi cam prost, ar avea bube (nu am intrat niciodata in detalii, ca nu m-a interesat). Dupa, ar fi OK.

La restul modelelor, e OK alegerea.

Si, parerea mea, cu acte. Preferabil chiar inmatriculate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 54 minute, Alexfz a spus:

''Nu am pretentii de acte , talon ,'' si acum baietii harnici se pun sa caute un motor. si astfel creste lista neagra.

 Cand ma refer la acte vorbesc despre  itp ,talon sau asigurare pentru ca acest motor nu il folosesc pe drumuri publice este si logic ca nu o sa cumpar motoreta fara acte de provenienta " contract vanzare - cumparare  sau factura "   si daca aveai nevoie sa imi atragi atentia ca promovez motoare furate  se putea si fara clasicul  "sarcasm romanesc "   eu am postat pentru ajutor si sfaturi nu pentru gigei de la coltul blocului 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator _Raul_
La 21.02.2019 la 11:06, Radu.Trupoiu a spus:

  eu am postat.... nu pentru gigei de la coltul blocului

 

Esti ca un pechinez cu dinții strâmbi, suferind de strabism. 

Editat de DeVazut_TM
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 ore, DeVazut_TM a spus:

 

Esti ca un pechinez cu dinții strâmbi, suferind de strabism. 

 

Da exact despre asta vorbeam replica gen gigel ... cu ocazia asta multumesc mult lui mircea.cazachevici datorita lui am renuntat la gandul de sx sau yz si am luat un exc 200 din 2011 ...  pace tuturor 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, Radu.Trupoiu a spus:

 

Da exact despre asta vorbeam replica gen gigel ... cu ocazia asta multumesc mult lui mircea.cazachevici datorita lui am renuntat la gandul de sx sau yz si am luat un exc 200 din 2011 ...  pace tuturor 

Sa-l porti sanatos prin noroaie. Acceasi pofta, buget si dilema am avut si eu, si am luat un KTM 250 EXC-F doar pentru ca era mai convenabil ca locatie. Ma duc sa finalizez plata si tranzactia azi.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 minut, biohazardousguy a spus:

Sa-l porti sanatos prin noroaie. Acceasi pofta, buget si dilema am avut si eu, si am luat un KTM 250 EXC-F doar pentru ca era mai convenabil ca locatie. Ma duc sa finalizez plata si tranzactia azi.

 

Multumesc mult :D superba alegerea ta am un prieten cu care ma dau are un 250 exc-f 2013 este bestiala motoreta dar nu am avut budget pentru ea din pacate , sa o stapanesti sanatos si sa te poarte mult si bine prin noroaie 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...