Sari la conținut

Kawasaki GTR 1400


Gixu.
 Share

Postări Recomandate

  • Răspunsuri 182
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Acum 45 minute, caracterincompatibil a spus:

Da.motorul e indestructibil .are un amic unul cu supapele îndoite și vibrochenul afectat.adica are nevoie de 2000e+ sa ii cumpere alt motor,se găsesc destul de greu și sunt scumpe.sta degeaba cu el de 6 luni.cel mai probabil o sa vândă piese și anexe din motorul afectat,cat să îi poata cumpăra un motor 

 

Ahaha dacă ești inapt strici și o bila din fier, ca-n bancul ăla :))

 

 

*De acord că se mai întâmplă și chestii nașpa.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Nu prea am auzit de motoare prăjite la GTR, răsfoiesc toate forumurile de afară. 

O fi rămas fără ulei din varii mative. 

Motoarele astea nici ulei nu consumă de la schimb la schimb, la cilindreea asta e foarte greu să le ajungi la limită. 

A avut el ghinion. 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 oră, caracterincompatibil a spus:

Motoreta e un zzr1400,generația 2.acelasi propulsor cu gtr ul.cred că au 1465cc

Uite că mai și crapă.undeva, cumva,supapele alea s au îndoit și au puhut tot motorul 🙂

 

Daca este cel de la Goracing ...cunosc motorul eu l-am evaluat

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La 11.04.2021 la 7:17, releone a spus:

Salutare. Stie cineva ceva de motocicleta din anunt ? Merci

 

https://m.olx.ro/oferta/kawasaki-gtr-1400-grand-tourer-abs-2013-IDeIYNg.html?reason=observed_ad

Acum mai putin de 1 an acest motor era la vanzare cu 10.000 Eur si era si din 2015...

Acum vad ca a mai imbatranit...

Am fost si am vazut motorul, arata foarte bine, chiar l-as fi cumparat daca ar mai fi negociat din pretul cerut, nu stiu dpdv mecanic ce sa spun despre el. Cat despre anul de fabricatie, nu stiu ce sa mai zic, ori este ceva dubios la mijloc, ori omul este "dealer" de moto aduse de undeva, desi omul nu pare, dar prea e curios cum de aceeasi moto era 2015 anul trecut si 2013 anul asta. Daca nu e aceeasi moto iar e curios...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

La fel si mie.Intotdeauna cand vreau sa cumpar ceva de pe Olx,ma uit la ce mai vinde vanzatorul produsului gasit de mine. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Cauta si pe afara - italia sau germania. Ai o oferta mai variata...si poti iesi mai ieftin. Sunt 2 transportatori de incredere care aduca din germania sau italia. Asta nu inseamna ca cel din constanta nu e ok, eu nu stiu nimic despre el personal. Doar voiam sa subliniez ca mai ai si alte optiuni.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin

Eu am 3 mașini și un motor. 

Dacă pun 2 mașini sau o mașină și mobra la vânzare, după logica asta aș fi un samsar? 

Mai sus am dat referințe primite despre motor și cel care o vinde. 

Cel care e interesat dă un telefon sau o fugă până la Constanța, care nu e departe. 

Legat de mobre de afară, de foarte multe ori sunt mai scumpe, nu mai ieftine. Euam luat GTR ul meu din țară cu 7000 euro, iar afară începeau de la 7500 și nu erau nici pe departe culoarea și echiparea cum a fost ăsta, care este GTR 1400 Grand Tour Edition (vedeți diferențele mai jos) 

https://www.motorcyclespecs.co.za/model/kawasaki/kawasaki_gtr1400_grand_tour_edit.htm

Plină Germania de culori negre, argintii etc, dar verde și maron ioc. 

 

1 oră în urmă, Fafane a spus:

Am fost si am vazut motorul, arata foarte bine, chiar l-as fi cumparat daca ar mai fi negociat din pretul cerut,

Faptul că omul nu negociază este alt criteriu al seriozității și denotă că știe ce vinde și tine la lucrul lui. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75
38 minutes ago, tzunoi said:

Ceva imi spune ca e un "dealer" mai mic. Are 2 motoare la vanzare. Nu cred ca unul e al lui si altul al sotiei...

image.thumb.png.5354c20af4b26fe4917c3ccd6847a106.png

 

Posibil ... dar daca este vorba de nea Dan din Constanta pe care l-am cunoscut acum multi ani la o intrunire pe langa Deva ( parca Nandru ii zicea la satucul ala), o sa fie un bibelou super ingrijit. Un om cu pasiune si finante sa le intretina la superlativ si care a avut multe zeci de motorete. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 19 minute, l.u.v a spus:

Eu am 3 mașini și un motor. 

Dacă pun 2 mașini sau o mașină și mobra la vânzare, după logica asta aș fi un samsar? 

Mai sus am dat referințe primite despre motor și cel care o vinde. 

Cel care e interesat dă un telefon sau o fugă până la Constanța, care nu e departe. 

Legat de mobre de afară, de foarte multe ori sunt mai scumpe, nu mai ieftine. Euam luat GTR ul meu din țară cu 7000 euro, iar afară începeau de la 7500 și nu erau nici pe departe culoarea și echiparea cum a fost ăsta, care este GTR 1400 Grand Tour Edition (vedeți diferențele mai jos) 

https://www.motorcyclespecs.co.za/model/kawasaki/kawasaki_gtr1400_grand_tour_edit.htm

Plină Germania de culori negre, argintii etc, dar verde și maron ioc. 

 

Faptul că omul nu negociază este alt criteriu al seriozității și denotă că știe ce vinde și tine la lucrul lui. 

Cred ca am fost inteles gresit...

 

Atata timp cat motorul (acelasi) de acum de la vanzare este acum an 2013 si anul trecut era 2015, mie mi se ridica un semn de intrebare...dar ne poate explica chiar colegul care inteleg ca se duce sa o vada...

 

Am voie sa dau si eu referinte sau numai dumneata ai voie? Noi trebuie doar sa ascultam?

 

Iar referitor la seriozitatea omului, eu nu am spus ca e neserios pt ca nu negociaza ci doar ca nu am luat-o eu pentru ca nu a lasat la pret astfel incat sa ma incadrez in bugetul meu.

 

O zi buna va doresc!

 

 

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, Fafane a spus:

Atata timp cat motorul (acelasi) de acum de la vanzare este acum an 2013 si anul trecut era 2015, mie mi se ridica un semn de intrebare...dar ne poate explica chiar colegul care inteleg ca se duce sa o vada...

Cine este cu adevarat interesat, face ca tine, suna, merge la fata locului, etc.

Restul isi dau cu parerea pe aici, din lipsa de chef de munca probabil :))))
Iar ce spui tu poate fi pur si simplu o eroare  comisa la postarea anuntului. N-ai cum afla decat vorbind cu omul. Daca e samsar, nu i pe numele lui de foarte mult timp,deci actele pot sustine afirmatiile privind starea si modul de intretinere. 

Asa, din poze, arata tipla, si gtrul si versysul. Daca are 2 moto nu inseamna ca i samsar, mai ales ca sunt complementare, un tourer de mari dimensiuni si un allrounder. Mai usor cu pianul pe scari, celor care au tras concluzia repede.

Si nu, nu cunosc vanzatorul, motocicleta, bla bla bla.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 11 minute, Adrian M. a spus:

Asa, din poze, arata tipla, si gtrul si versysul. Daca are 2 moto nu inseamna ca i samsar, mai ales ca sunt complementare, un tourer de mari dimensiuni si un allrounder. Mai usor cu pianul pe scari, celor care au tras concluzia repede.

Am confirmat si eu ca GTR-ul arata bine (chiar tipla, pot spune) - vazut in carne si oase

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

On 4/11/2021 at 7:17 AM, releone said:

Salutare. Stie cineva ceva de motocicleta din anunt ? Merci

 

https://m.olx.ro/oferta/kawasaki-gtr-1400-grand-tourer-abs-2013-IDeIYNg.html?reason=observed_ad

Am vorbit cu el la telefon. Motorul a fost adus din Italia si a fost inmatriculat in martie.

 

9 hours ago, Fafane said:

Acum mai putin de 1 an acest motor era la vanzare cu 10.000 Eur si era si din 2015...

Acum vad ca a mai imbatranit...

Am fost si am vazut motorul, arata foarte bine, chiar l-as fi cumparat daca ar mai fi negociat din pretul cerut, nu stiu dpdv mecanic ce sa spun despre el. Cat despre anul de fabricatie, nu stiu ce sa mai zic, ori este ceva dubios la mijloc, ori omul este "dealer" de moto aduse de undeva, desi omul nu pare, dar prea e curios cum de aceeasi moto era 2015 anul trecut si 2013 anul asta. Daca nu e aceeasi moto iar e curios...

Nu cred ca este acelasi motor. Din spusele lui am inteles ca nu este la primul gtr.

 

6 hours ago, Fafane said:

Am confirmat si eu ca GTR-ul arata bine (chiar tipla, pot spune) - vazut in carne si oase

 

 

Ala de 2015 probabil ca da. Despre acesta din 2013 stiti ceva?

On 4/11/2021 at 9:04 AM, l.u.v said:

M-am interesat la cunoștințele mele de pe litoral, proprietarul este om serios iar motorul este foarte îngrijit. 

Sincer, cu gama asta de motoare nu ai cum da greș, nu și le cumpăra puștii să le dea pe-o roată. 

Multumim de info!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin
Acum 15 ore, Fafane a spus:

Cred ca am fost inteles gresit...

 

Atata timp cat motorul (acelasi) de acum de la vanzare este acum an 2013 si anul trecut era 2015, mie mi se ridica un semn de intrebare...dar ne poate explica chiar colegul care inteleg ca se duce sa o vada...

 

Am voie sa dau si eu referinte sau numai dumneata ai voie? Noi trebuie doar sa ascultam?

Ai fost inteles exact după cum te-ai exprimat. 

Exact ce era de așteptat, nu este același motor. 

Un simplu telefon ar fi fost suficient să te lămurească. 

Exact despre asta este vorba, despre faptul că poți emite păreri doar atunci când sunt bine fondate și verificate.

Altfel, sunt vorbe aruncate aiurea. 

Acum 7 ore, Bored Panda a spus:

Am vorbit cu el la telefon. Motorul a fost adus din Italia si a fost inmatriculat in martie.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Domnule Luigi Vicol, tin sa va atrag atentia ca eu mi-am exprimat doar nedumerirea asupra veridicitatii acestui anunt, in contextul in care in Octombrie 2020 am fost personal sa vad acel motor, apoi in Aprilie 2021 aceeasi persoana scoate la vanzare un motor similar dar cu alt an de fabricatie (da, daca se confirma ca este alt notor atunci recunosc, greseala mea!).

 

In ceea ce priveste afirmatia Dv-stra cum ca nu poate fi considerat samsar (desi eu nu am pronuntat acest cuvant...), atunci va supun atentiei faptul ca motorul vizionat de mine in Octombrie, scos la vanzare pe motiv de "nu am timp sa il plimb"  si vandut in Ianuarie 2021, apoi, in mod evident, omul scoate alt motor (ba chiar 2) la vanzare, adus/e din Italia, ma face sa ma gandesc ca persoana respectiva face treaba asta chia ca hobby, nu? Dar ma scuzati, am uitat ca ati intrebat chiar Dv-stra personal pe la prieteni si puteti garanta niste lucruri...

 

Hai sa fim seriosi si sa mai taiem putin din exprimarile acestea de Admin cu puteri depline si atotcunoastere in toate, ca nu ne face bine la CV...

Faptul ca aveti in posesie un GTR si discutia este despre un alt vanzator de GTR nu va face sa fiti parte dintr-o tagma cu drepturi speciale, as ca puteti lasa oamenii sa isi exprime parerile.

Nu astept si nici nu doresc un raspuns din partea Dv-stra, doresc sa inchei aici aceasta "disputa" verbala.

 

Va respect, dar doar atat!

 

O zi minunata

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 14 ore, Bored Panda a spus:

Am vorbit cu el la telefon. Motorul a fost adus din Italia si a fost inmatriculat in martie.

 

Eee, atunci se schimba datele problemei. Asta inseamna ca aduce moto si le vinde. Probabil si versysul e din aceeasi serie. Care o fi termenul corect? Mic intreprinzator? Mic comerciant?  :P Eu unul nu as cumpara astfel de moto. Mai bine mi-l aduc singur...sunt destule variante.

 Deci starea moto , km, etc, pot fi povesti, daca nu au ca dovada facturi, etc. 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator _Raul_

Luigi este la ora actuala singurul admin activ. 

Cred ca de cativa ani, daca ma gandesc bine. Oare ce o mai face Soso, favoritul meu?

Din cand in cand il mai vad pe adidas miscand ceva.

A, da, recent m-a speriat de moarte Dorian (aka switch), trezit brusc din somnul propriei ratiuni, in notabila-i incercare de aparare a onoarei nepatate a unui club "moto". 

 

Oricum as da-o, tot retard olympics mi se pare, pe acest forum, un limbaj corporatist cu persoana 3a plural la adresa unui moderator voluntar. 

Care, oricum ar fi si orice ati avea sa ii reprosati, este singurul cu rezultate evidente in ultimii ani pe forum. 

Gratie/datorita/multumita (sau din cauza/din pricina) lui, alegeti voi, bursa de vanzari este un loc de n mii de ori mai curat. 

Cred ca unii scriu prea multe epistole pe la autoritati sau au ramas blocati in plangeri pe la sefi impotriva colegilor sau sefilor mai mici. 

 

 

I will complain, its an injustice. 

 

 

Editat de _Raul_
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 8 ore, _Raul_ a spus:

Oricum as da-o, tot retard olympics mi se pare, pe acest forum, un limbaj corporatist cu persoana 3a plural la adresa unui moderator voluntar. 

Care, oricum ar fi si orice ati avea sa ii reprosati, este singurul cu rezultate evidente in ultimii ani pe forum. 

Gratie/datorita/multumita (sau din cauza/din pricina) lui, alegeti voi, bursa de vanzari este un loc de n mii de ori mai curat. 

Cred ca unii scriu prea multe epistole pe la autoritati sau au ramas blocati in plangeri pe la sefi impotriva colegilor sau sefilor mai mici. 

@Raul, apreciez loialitatea ta, dar ar fi frumos sa nu ma caracterizezi fara sa ma cunosti...

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator _Raul_

 

Acum 27 minute, Fafane a spus:

@Raul, apreciez loialitatea ta, dar ar fi frumos sa nu ma caracterizezi fara sa ma cunosti...

 

Calimero. 

 

Editat de _Raul_
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...