Jump to content
Sign in to follow this  
Christian 1

Acumulator pentru un Ericsson T39m.

Recommended Posts

Dupa cum scrie si-n titlul topicului,caut sa cumpar un acumulator pentru un telefon Ericsson T39m.

Exista si acumulatori cu capacitate marita de 950 mAh,1150 mAh si 1450 mAh.

Orice informatie valida e bineprimita. :)

Multamn fain.

Multamn fain,incerc sa gasesc pe aici pe la noi,sa vad daca nu mai e pe undeva vreunul nevandut,uitat. :)

Probabil ca voi apela,mai incolo,la surse mai indepartate,daca nu gasesc.

Am gasit asta pe ebay: https://www.ebay.co.uk/itm/Classic-Ericsson-T39m/273727868746?hash=item3fbb73cf4a:g:Z5EAAOSwjARccxYn:rk:2:pf:0 

Sa imi zici daca vrei sa licitez pt el. 

Acum 49 minute, emanuelcristian a spus:

Am gasit asta pe ebay: https://www.ebay.co.uk/itm/Classic-Ericsson-T39m/273727868746?hash=item3fbb73cf4a:g:Z5EAAOSwjARccxYn:rk:2:pf:0 

Sa imi zici daca vrei sa licitez pt el. 

Nu stiu ce sa spun,ma gandesc si te anunt Manule. :ok:

Acum 29 minute, Adrian M. a spus:

Multamn Adriene,incerc sa ma "chinui" in tara in prima faza,apoi apelez la o varianta propusa de tine sau @frigider.

iti e  asa drag modelul asta ? intreb de curiozitate. 

Sincer da!Asta si Nokia 1100. :)

Eu am un 3310 perfect functional impecabil original. L-am si folosit o perioada. Nostalgia perioadei sa auzi soneria aia clasica. Priceless! Sa vezi mutra oamenilor din jur cand aud soneria si observa telefonul iar priceless. 

M-ai atins...am si-acum un 3310...un 3310i...si-un 3210 si momentan ma folosesc cu un real succes de un Nokia X1-01 (fiindca la celelalte nu mai tin bateriile, dar sigur le prefer). Nu vreti sa vedeti fetele celor din preajma cand suna telefonul meu si raspund pe un "clasic"!:crack:

Asta de-cum tine e peste o saptamana fara reincarcare si vorbesc la el fara limita!

Sper sa gasesc o baterie buna pentru 3310 sau 3310i (din sursa sigura) si atunci voi reveni la vechea dragoste!

Bafta la reabilitarea Ericsonului, Chris'!

Multamn fain,telefonul e ca si nou,asa a fost pastrat.Mai trebuie sa-i gasesc un cablu de date si un handsfree.

pff... aveam eu si cablu de date si handsfree, de la un R310 (antena coada de rechin), dar mi-e ca le-am aruncat... caut cand mai ajung prin tara.

Mare domn. :)

O poza clara cu locasul in care intra mufa incarcatorului si cea a castilor (handsfree) se poate? Poate ca printre fiare am si oarece tinichele de Ericsson...zic! ;)

oare o sa va apuce plansul cand va veti da seama ca nu sunteti nici pe departe asa interesanti cu "clasicele" astea ?

Nu cred ca vrea cineva sa epateze sau sa uimeasca folosind un astfel de telefon, cel putin io nu urmaresc asta...ci faptul ca ma simt bine folosind asa ceva si ca-mi place, imi satisface putiele cerinte pe care le am la un telefon si utilitatea stricta a acestui aparat! Si mai am cateva clasice, dar am si telefoane noi, performante...dar prefer trocile vechi...ca deh, gusturi tembele!

Acum 27 minute, superbec a spus:

oare o sa va apuce plansul cand va veti da seama ca nu sunteti nici pe departe asa interesanti cu "clasicele" astea ?

Nu e vorba de  a fi interesant,m-am saturat de toate update-urile si cam tot ce tine de android!In 3,max 4 ani trebuie cumparat altu' ca asta nu mai face fata androidul actual...Consumerism.Stiu,daca nu esti un bun consumerist,nu existi,ca si aia cu fb,etc.

Pana la urma chiar daca-i telefon sau smartphone,cuvantul si operatiunea de baza este telefonia. 

Acum 34 minute, ivan pedala a spus:

O poza clara cu locasul in care intra mufa incarcatorului si cea a castilor (handsfree) se poate? Poate ca printre fiare am si oarece tinichele de Ericsson...zic! ;)

Asta am gasit-o amu instant pe net:

44569617_3189ff26-f262-4549-a96a-d192c23ceca5_700_700.jpg

Acum 14 ore, ivan pedala a spus:

Nu vreti sa vedeti fetele celor din preajma cand suna telefonul meu si raspund pe un "clasic"!:crack:

Acum 31 minute, ivan pedala a spus:

Nu cred ca vrea cineva sa epateze sau sa uimeasca folosind un astfel de telefon, cel putin io nu urmaresc asta...

sa te minti singur la 3 posturi departare e o arta.

Mai bine m-ai ajuta sa gasesc un acumulator p-acolo pe la tine,Becule. :)

Nu vad ca m-as minti...dar ce simti tu, nu pot simti si io! Sa fii sanatos, Becule!

Am vazut Chris'...ramane sa fac sapaturi cand ajung acasa!

Acum 11 minute, Christian 1 a spus:

Nu e vorba de  a fi interesant,m-am saturat de toate update-urile si cam tot ce tine de android!In 3,max 4 ani trebuie cumparat altu' ca asta nu mai face fata androidul actual...

nokia si samsung fac o puscarie intreaga de telefoane non smart, multe dintre ele chiar dual sim si cu batery life de se rusineaza 6310i

eliminda orice alte posibilitati adevarul iese la iveala :)

Acum 1 minut, Christian 1 a spus:

Mai bine m-ai ajuta sa gasesc un acumulator p-acolo pe la tine,Becule. :)

www.marktplaats.nl asta e un fel de ebay de mlastina

ai vazut noua nokia banana? chiar ma gandeam sa iau unu dupa care mi-am dat seama ca o sa zaca pe undeva in inutilitatea lui.

Acum 11 minute, ivan pedala a spus:

Nu vad ca m-as minti...dar ce simti tu, nu pot simti si io! Sa fii sanatos, Becule!

Am vazut Chris'...ramane sa fac sapaturi cand ajung acasa!

Multamn!

Becule,am Nokia 1100 cu baterie marita originala,care tine si o saptamana la vorbit,iar in stand-by 12-13 zile.Daca tot vreau sa trec doar la telefon,fara smart,am ales dintre cele doo pe Ericsson,chestie de gust.Asa-i cand ai de unde alege.

Legat de Samsung,n-am vazut ceva mai anost,impersonal...

N-am vazut za niu banana de la nokia.Show me!

Edited by Christian 1

Cristi,nu promit nimic,dar caut si daca gasesc pe aici pe undeva,il cumpar si ti-l fac cadou cand vin in Ro la vara.Macar asa,ne-om si vedea. :ok:

Edited by Djebelu'

Acum 8 minute, superbec a spus:

Hmm,cam anost,n-are nimic ci 8110-le initial.Doar numele...

Not like!

Acum 4 minute, Djebelu' a spus:

Cristi,nu promit nimic,dar caut si daca gasesc pe aici pe undeva,il cumpar si ti-l fac cadou cand vin in Ro la vara.Macar asa,ne-om si vedea. :ok:

Multamn Caline!

Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...