Sari la conținut

World Superbike/Supersport 2019


PzKpfW
 Share

Postări Recomandate

3 hours ago, john17 said:

Sau o fi fost Ducati nașpa și, odată iscate discuțiile, au făcut-o conformă? În automobilismul mioritic se poartă, deși prea rar se ajunge "s-o dea la loc" cineva. 

 

Explicația cred că e mai simplă:

  • Bautista a ajuns pe circuite și în condiții pe care nu le cunoștea foarte bine, a început s-o dea de pământ și și-a pierdut și încrederea
  • Ducati nu au prea investit în dezvoltarea motocicletei când au văzut că victoriile vin fără întrerupere - asta a zis și Bautista dealtfel

image.thumb.png.73138f9893e4b7787c7e473bfbf44882.png

 

Asta spune Domenicali. Bautista nu-i poate da replică până pe 31 decembrie. Va fi mai clar atunci.

 

Ceea ce mi se pare ciudat este că Bautista spune că Ducati a decis înlocuirea lui cu Redding înainte ca el să fi luat vreo decizie. Ciudat. Având în vedere că pe de-o parte chiar el a declarat că a luat decizia după Laguna Seca (mijlocul lui iulie), apoi pentru că Ciabatti a spus abia la început de august că nu-l vor mai avea pe Bautista în echipă.

Editat de PzKpfW
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 207
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Eu sunt curios ce va face Razgatlioglu la Yamaha. Nu stiu de ce dar i-am urmarit cu interes pe riderii din tara Ulker-ului in SBK si SSP si mai nou la Moto3 (Can)

Apoi ar mai fi switch-ul cu Alex Lowes, ce se pare ca ajunge la Kawasaki. Daca ii merge bine nu il cheama si pe Sam? :)

Editat de Vallach
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Can Öncü s-a cam am dezumflat după victoria memorabilă de la sfârșit de 2018. Talentul e acolo, dar ceva nu merge. Cea mai bună clasare, locul 14 anul ăsta.

 

Razgatlıoğlu are sclipiri, dar cade cam des, și sunt de părere că Yamaha oficială e puțin sub Kawasaki-ul pe care îl are anul ăsta. De văzut.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 4 months later...
La 02.10.2019 la 13:12, Vallach a spus:

Eu sunt curios ce va face Razgatlioglu la Yamaha. Nu stiu de ce dar i-am urmarit cu interes pe riderii din tara Ulker-ului in SBK si SSP si mai nou la Moto3 (Can)

Apoi ar mai fi switch-ul cu Alex Lowes, ce se pare ca ajunge la Kawasaki. Daca ii merge bine nu il cheama si pe Sam? :)

 

Raz a castigat prima cursa in Australia:)

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 6 months later...

Tare rau Rinaldi, pacat de singura greseala facuta in fata lui Rea.. campionatul ar fi fost mai spectaculos.💣

image.thumb.png.6b6537a3740f4635b954885458d5368a.png

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 1 month later...

:) e bine ca nu si-a pierdut simtul umorului odata cu locul in echipa

 

Tweet

Chaz Davies

@chazdavies7

·

23h

Anyone got Dovi’s number? I hear he’s looking for someone to water his MX track next year. Asking for a friend

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Johnny Rea, campion din nou, pt șasea oară consecutiv, alaturi de Kawasaki. Va urma astăzi și victoria cu numărul 100? Rămâne de văzut. :)

"Verzii" cică i-au promis o nouă motocicletă pt sezonul următor, deci îl vom vedea la treabă și în 2021. 

https://www.google.com/amp/s/www.gpone.com/en/2020/10/07/sbk/johnny-rea-racing-with-new-kawasaki-next-year.html%3famp

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...