Sari la conținut

Dau Spre Donatie!


Kiki
 Share

Postări Recomandate

Donez 2 l de ulei de cutie de viteza sintetic,Motul 75 W 90,au fost 6000 si ceva de km in cutie la masina mea.Recent am bagat Motul 75 W 140 si e pacat sa il arunc.Doritorii ma gasesc la 0744934435.Cristi. :cheers:

 

uleiul folosit din cutie il donezi??? :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 1,8k
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Era vorba de a folosi uleiul ala in orice scop:sa ungi gardul sa nu putrezeasca si alte scopuri din astea.Nu era clar?Nu s-a pus problema sa-l bage careva in mobra cu benzina in amestec!Jesus! :haha:

 

CHESTIA AIA CU CATI KM ARE FOLOSIT ERA CA REPER,STATISTICA,NU ALTCEVA!E PACAT SA ARUNCI UN ULEI CARE MAI E BUN,NU? :bounce:

 

 

PS:CUM ERA DACA CEREAM BANI PE EL?MA MARIUS,CHIAR NU TE DOARE SUFLETUL SA-I DAI DRUMUL LA CLOSET? :scratch:

 

tot imi zic....gata, nu mai scriu nimic pe forumu vietii :crack: o sa incerc sa scriu doar ce ma intereseaza sau chiar deloc.sa ne vedem sanatosi pe motoare...care va mai dati pe ele :lol:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Facem tura cand avem benzina!

 

uleiul ala inca are proprietati destule sa te mai satisfaca mult si bine :))

 

 

Fratilor,luati-o cum vreti,cu ulei,fara!Oricum e ulei facut sa mearga cateva zeci de mii.

 

 

Era vorba de a folosi uleiul ala in orice scop.

 

Bun, si pana la urma cine va fi fericitul care se va satisface cu uleiul mult si bine, in orice scop, cateva zeci de mii ?:makeout:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

aveti careva cadre de bicicleta prin beci, pod, shura cu teava putin mai groasa? as vrea sa construiesc (din lipsa de ocupatie) o bicicleta chopper de cel putin 2m lungime, asa ca imi trebuie in jur de 3 cadre din profil mai gros pentru rezistenta.

 

ruginite, indoite, nu conteaza

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • 2 weeks later...

Donez pisicuta in varsta de aproximativ o luna si jumatate. A fost abandonata in strada, cu o labuta din spate fracturata si o rana adanca la codita. Din cauza unei infectii puternice codita a trebuit amputata. Este foarte cuminte si linistita, datorita traumei prin care a trecut are nevoie de cineva care sa-i acorde atentie si afectiune. In prezent nu mai are nici o problema medicala, trebuie doar sa se recupereze in urma fracturii de la labuta. A fost deparazitata intern si extern si am obisnuit-o sa foloseasca asternutul igienic. Daca credeti ca puteti sa o luati in grija va rog sa ma contactati la unul din urmatoarele numere: 0736 484548 / 0724 510085. Multumesc.

post-33370-0-23694400-1344960663_thumb.jpg

post-33370-0-64490400-1344960678_thumb.jpg

post-33370-0-87869100-1344960688_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

hooooooooo :rusinica: yo cel putin nu mi-as bate joc de masina sa ii bag ulei folosit ...dar nu mai zic nimic. rog un admin sa stearga posturile offtopic. :moron:

Uleiurile la cutiile de viteze manuale in proportie de 80% sunt "lifetime".La unele masini(sa spunem ca au 200.000km)daca inlocuiesti o planetara trebuie sa scoti uleiul din cutie pentru a nu-l pierde si apoi il pui inapoi.Nu vad ce ar strica un ulei de cateva mii de km.Tinand cont ca un sintetic 575w90 poate costa si 70 ron putem calcula ca omul a donat minim 100 ron.Singura chestiune e sa nu contina si"vitezele" masinii in care a fost.Cred ca vanzarile de anvelope folosite,uzate,intarite atat la auto cat si la moto ar trebui analizate mai atent...

 

Cu respect,

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Uleiurile la cutiile de viteze manuale in proportie de 80% sunt "lifetime".La unele masini(sa spunem ca au 200.000km)daca inlocuiesti o planetara trebuie sa scoti uleiul din cutie pentru a nu-l pierde si apoi il pui inapoi.Nu vad ce ar strica un ulei de cateva mii de km.Tinand cont ca un sintetic 575w90 poate costa si 70 ron putem calcula ca omul a donat minim 100 ron.Singura chestiune e sa nu contina si"vitezele" masinii in care a fost.Cred ca vanzarile de anvelope folosite,uzate,intarite atat la auto cat si la moto ar trebui analizate mai atent...

 

Cu respect,

mi-ar fi IMPOSIBIL sa torn in cutie la masina mea un ulei folosit :crack: poate sa aibe 1 km rulat. :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

mi-ar fi IMPOSIBIL sa torn in cutie la masina mea un ulei folosit :crack: poate sa aibe 1 km rulat. :cheers:

 

pai da ma ca masina ta ii de vita regala ce sa zic , io pun la mine si ulei in care au fost prajiti cartofii , apropoo asa ceva nu doneaza nimeni ca i-mi vine vremea schimbului :crack:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Mersi de completarile tehnice.Eu stiam lucrurile astea,dar am lasat lumea sa se agite,sa carcoteasca dupa cum e obiceiul.Uleiul l-am schimbat deoarece am primit unul mai bun,tot Motul dar W140,nu ca as fi avut vreo problema la cutie(e vorba de un Subaru)!E clar ca e superior lui W90!!!

DONEZ un cd-rom de desktop si un monitor Samsung de 17",din 2006,perfect functional,in stare excelenta!Nu este un lcd,este cu tub cinescopic,dar functioneaza fara cusur.Ma gasiti la 0744934435.Cu stima,Cristi. :rolleyes:

 

Tocmai am dat monitorul.A ramas cd-rom-ul! :cheers:

 

Mersi mult pentru monitor Cristi! :cheers:

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Donez set de jiglere (kitt de reparatie) pentru carburator de ETZ,

toate sunt ok chiar daca au fost folosite, le-am schimbat degeaba

pentru ca problema era de la cablul de soc...

 

 

 

Doctorul a fost Judas, caruia ii multumesc inca o data!

 

Telefon: 0744-601631 sau

0731-601631

Editat de stcimponeriu
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

E ok Vlady,tocmai l-am dat unui student cu un Opel Corsa,care a fost deosebit de multumit.Pe vantul asta ce bate acum,e bine sa lasi mandria deoparte(nu suna pentru tine Vlady,cred ca ti-ai dat seama!). :cheers:

studentii nu prea au bani de benzina , daramite de uleiuri :crack: , hai bine ca l-ai dat, ca prea o lungeam cu uleiu asta :lol:

Editat de bucurmarius
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Donez set de jiglere (kitt de reparatie) pentru carburator de ETZ,

toate sunt ok chiar daca au fost folosite, le-am schimbat degeaba

pentru ca problema era de la cablul de soc...

 

 

 

Doctorul a fost Judas, caruia ii multumesc inca o data!

 

Telefon: 0744-601631 sau

0731-601631

 

Gata, a plecat spre "Comunistul", sa-i fie de folos!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De dat:

 

- 2 incarcatoare de Nokia cu mufa subtire

- 2 cabluri adaptoare de la usb la micro usb

- un cablu de date Nokia dinala lat, cred ca merge pe N73 sau asemanatoare

- casti de telefon Nokia: un set are dopuri dinalea siliconice, cred ca is ideale pe motor si celalalt set is normale; nu cred ca merg la altceva pentru ca au cate 4 contacte la mufa, nu 3.

 

Se pot ridica de la garajul meu 074 729 41 13

 

post-22404-0-40439500-1345640846_thumb.jpg

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

De dat:

 

- 2 incarcatoare de Nokia cu mufa subtire

- 2 cabluri adaptoare de la usb la micro usb

- un cablu de date Nokia dinala lat, cred ca merge pe N73 sau asemanatoare

- casti de telefon Nokia: un set are dopuri dinalea siliconice, cred ca is ideale pe motor si celalalt set is normale; nu cred ca merg la altceva pentru ca au cate 4 contacte la mufa, nu 3.

 

Se pot ridica de la garajul meu 074 729 41 13

 

post-22404-0-40439500-1345640846_thumb.jpg

 

Incarcatoarele si castile le iau eu (tocmai am vb la tel)... Mersi...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...