Sari la conținut

Accident B 131 ATL - Charles de Gaulle


XaeL
 Share

Postări Recomandate

Am trecut pe langa acum 20 minute. Motocilistul pe jos, cu politie si SMURD.  Parea sa aiba ceva la un picior. Moto pe cric, Ducati B 131 ATL.

O masina trasa langa moto, probabil soferul implicat. 

Nu am oprit, eram cu masina. Oprise insa un alt motociclist exact cand treceam eu. Poate se da si el pe forum si vine cu alte detalii.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am trecut si eu , pe moto , nu am putut opri. Ducati Diavel era motorul, mai era un moto oprit. Sper sa fie OK baiatul...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

pf, incepe sezonul? sa ne asteptam in weekend la prima bulina? 

 

Eu nu ies pe mizeria asta de pe strada, pe cele principale pare ca s-a mai spalat mazga aia infecta, pe stradute, dimineata la 8-9 e ca o gheata.  E deja de peste 2 sapt pe jos porcaria aia, si cred ca vom scapa la prima ploaie mai serioasa. Sper.

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din curiozitate, stie cineva ce e mazga asta neagra? A fost un reportaj la televizor dar l-am ratat si acum nu il gasesc pe youtube sau prin arhive.

Nenorocita aia de apa din Dambovita? Iar?

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Depinde si de stilul de pilotare.

Astazi dimineata m-am intalnit cu un viteaz pe chopper. El, fiind un tip cool pe la vreo 45 -50 de ani, evident ca nu a stat la coada la semafor (erau 5  masini), a depasit prin stanga pe contrasens iar apoi a dorit sa faca dreapta luand fata masinilor.

 

On topic: sper ca sa fie in regula colegul nostru.

Intersectia de la De Gaulle este intruchiparea balamucului (cam ca tot trafiul din RO).

Fiecare vine pe ce banda i se pare lui ca e mai bine (sa fie el smecher si sa se bage in fata) dupa care se duce incotro are treaba.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 6 minute, Animads a spus:

Din curiozitate, stie cineva ce e mazga asta neagra? A fost un reportaj la televizor dar l-am ratat si acum nu il gasesc pe youtube sau prin arhive.

Nenorocita aia de apa din Dambovita? Iar?

 

 

clorura de calciu. Au avut stocuri si au bagat-o pe toata pe strazi. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Data viitoare sa-si bage stocul in alte parti. Era sa fac accident cu masina la 30 la ora, sa omor un om (un om (cuvant urat), de altfel, care a sarit in strada). In fine, sper sa fie bine motociclistul. In prostia aia de rond, toti taie benzile cum vor, inclusiv motociclstii... Nu mai stii de care sa te feresti si cum sa semnalizezi, iar dracu sa te puna sa incerci sa mergi legal, ca te claxoneaza si te calca.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Salut,

Sanatate patitului!

Grija mare, dupa ce au dat cu clorura de calciu (tot ca sarea, are rol degivrant, este tot o "pudra", dar se aplica sub forma de solutie apa+sare), aceasta s-a amestecat cu praful , si a rezultat o mazga teribila. Particule foarte fine, s-a fixat de asfalt in pori. Rezultatul, un patinoar teribil, mai ales dimineata, la temperaturi mai scazute. Pana nu da o ploaie mai sanatoasa, sau pana nu scot motoperiile la treaba, nu va disparea.

Stay safe!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

2 hours ago, Animads said:

Nenorocita aia de apa din Dambovita? Iar?

Cred au inceput sa dea si cu apa. Dungile alea paralele de apa, care raman dupa cisterna cand e data pe "mic" ...se vedeau pe Mihai Bravu pe la Piata Muncii, cand am trecut eu acum 2 ore.

Oricum, si anul trecut incepusera sa ude asfaltul de pe la 14 grade.

 

EDIT: au inceput si schimbarile de borduri; tot prin sectorul 3, pe Baba Novac

Editat de XaeL
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca pun borduri din colectia iarna-primavara nu fac o afacere buna ..... au iesit deja zvonuri ca se lanseaza bordura primavara-vara. :)

ON Sanatate mobristului!

Editat de Contabil
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Sanatate sa aiba.

 

E o prostie ce e pe strazi la temperaturi scazute dimineata. Era sa cada mobra pe mine cand am pus relaxat picioru jos la semafor . Mi-au patinat adidasii de nu puteam sa tin mobra.

 

Apoi cand am testat cat de mult aluneca , am ramas suprirns...SA LE TRAG sex oral  cu toata mazga asta creata, sa le-o dau pe la bot !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate cu mazga aia nu se rezolva decat prin spalare, dar nu cu apa de Dambovita.

Acea mazga este in primul rand consecinta poluarii din acest minunat oras.

Cat timp sta zapada alba? O zi, doua? Apoi se face neagra de zici a avem toti sobe cu carbuni.

Cam aceeasi mazga o avem si in gat, in plamani, pe piele etc.

In Bucuresti ai pus o camasa alba dimineata si la pranz gulerul este deja jegos.

Cine are impresia ca daca sta cu poponeata in masina si apoi pe scaun la birou este scutit de poluare se insala.

Sunt chiar curios cum sta treaba prin alte orase din Romania.

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

8 minutes ago, Silver Arrow said:

Din pacate cu mazga aia nu se rezolva decat prin spalare, dar nu cu apa de Dambovita.

Acea mazga este in primul rand consecinta poluarii din acest minunat oras.

Cat timp sta zapada alba? O zi, doua? Apoi se face neagra de zici a avem toti sobe cu carbuni.

Cam aceeasi mazga o avem si in gat, in plamani, pe piele etc.

In Bucuresti ai pus o camasa alba dimineata si la pranz gulerul este deja jegos.

Cine are impresia ca daca sta cu poponeata in masina si apoi pe scaun la birou este scutit de poluare se insala.

Sunt chiar curios cum sta treaba prin alte orase din Romania.

 

Era un reportaj nu mai stiu de cine...o stire....cum ca Brasov e are cel mai ridicat grad de poluare..urmat de nu mai stiu exact ce orase...dar nu BUCURESTIUL.

Mi s-a parut o gluma.

https://www.digi24.ro/stiri/sci-tech/natura-si-mediu/cele-mai-poluate-orase-din-romania-bucurestiul-nu-este-in-top-3-1093145

Poate are cineva informatiile necesare.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Pai cum sa fie Bucurestiul cel mai poluat??? Pai suntem capitala europeana!!

Pai la cate rable - masini mici, camioane, autobuze etc - inca se mai plimba prin Bucuresti ar fi chiar ciudat sa avem aer  de munte pe aici.

Si cand spun rable nu ma refer ca sunt non euro, euro 1 sau 2 , ci la faptul ca nu sunt intretinute si polueaza de rup. Inclusiv cele mai noi.

 

E drept ca poluarea industriala s-a redus in Bucuresti, dar ma intreb oare ce o polua mai mult: fabrica X unde lucrau 6-7000 de muncitori sau cele 6-7000 de masini ale celor care s-au mutat in apartamentele construite in locul fabricii?

Greu de spus.

 

M-a amuzat ca in postarea de mai inainte  mi-a fost inlocuit probabil automat cuvantul koor (scris insa corect romaneste) cu cuvantul poponeata. Probabil ca se rusinau unii cititori.

Dragii mei, daca mergeti la tara, dar la taranii aia adevarati, veti afla ca in loc de ''stai jos'' ti se mai spune si ''sezi in koor''. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 hour ago, Ribo said:

Era un reportaj nu mai stiu de cine...o stire....cum ca Brasov e are cel mai ridicat grad de poluare..urmat de nu mai stiu exact ce orase...dar nu BUCURESTIUL.

Mi s-a parut o gluma.

https://www.digi24.ro/stiri/sci-tech/natura-si-mediu/cele-mai-poluate-orase-din-romania-bucurestiul-nu-este-in-top-3-1093145

Poate are cineva informatiile necesare.


Eu am auzit intr-o dimineata la radio ca Bucurestiul este cea mai poluata capitala din UE.

Editat de theos_
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Bag si eu un cent,nu are legatura cu mazga nenorocita dar este o mica minune😁

Ieri unde pe langa Izvor, totul blocat si un domn cu Tuaregul claxona in nestire in conditiile in care cei dim fata nu aveau unde sa se duca, politistul din intersectie la tras pe dreapta si la rugat sa prezinte actele, mai departe nu stiu😁

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75
22 minutes ago, theos_ said:


Eu am auzit intr-o dimineata la radio ca Bucurestiul este cea mai poluata capitala din UE.

 

 

Aha , avem deja stirea si peste 10 ani o sa avem si prima statie de monitorizare.🤣🤣🤣

 

Hot news peste tot !

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Daca era de la poluare, de ce nu aluneca peste tot, ci doar in anumite zone?

 

Quote

 

Romanii nu au constinta faptului ca daca arunci cacaoa peste gard, desi la tine in curte va fi curat si frumos, tot o sa miroasa a cacao.

La noi exista doar binele individual. Cel colectiv este lipsa.

 

Astia nu sunt "romanii", ci un anumit % de melteni alcolisti adusi de comunisti la oras. Cine a fost vreodata "la tara" in acelasi loc de mai multe ori cu siguranta a observat ca la magazinul satului, indiferent de zi sau ora, sunt permanent aceleasi rebuturi care stau si beau de dimineata pana seara.

Cand intr-un oras cu ~2,5mil locuitori minim 30% se trag din asemenea rebuturi si minim 10% sunt de etnie aviara- cine s-a mai plimbat prin tara a observat nivelul de cocina din gospodariile minoritarilor-  nu mai e de mirare ca orasul se transforma din ce in ce mai mult intr-o hazna.

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Priveste te rog cati dintre soferi arunca chistocul de tigara pe geamul masinii si cati la scrumiera din masina.

Evident ca nu 100% din populatie are lipsa bunul simt. Dar sunt suficienti cat sa vezi rezultatul.

Dar aici este un subiect mult mai amplu si nu are rost sa discutam aici.

 

Sa stii ca nici eu nu stiu de ce nu aluneca la fel peste tot. Poate ca praful sa nu fie in aceeasi cantitate peste tot, depinde cum or fi curentii de aer, poate sa difere calitatea asflatului, habar nu am.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 ore, walking^human a spus:

 

Astia nu sunt "romanii", ci un anumit % de melteni alcolisti adusi de comunisti la oras. Cine a fost vreodata "la tara" in acelasi loc de mai multe ori cu siguranta a observat ca la magazinul satului, indiferent de zi sau ora, sunt permanent aceleasi rebuturi care stau si beau de dimineata pana seara.

Cand intr-un oras cu ~2,5mil locuitori minim 30% se trag din asemenea rebuturi si minim 10% sunt de etnie aviara...

 

 

 

Ca o completare, exact procentul ala se autointituleaza cu mandrie "bucurestean get-beget".  

Si da, bunicii mei sunt nascuti la oras! Doar ca in provincie.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Admin
Acum 7 ore, Silver Arrow a spus:

Sa stii ca nici eu nu stiu de ce nu aluneca la fel peste tot. Poate ca praful sa nu fie in aceeasi cantitate peste tot, depinde cum or fi curentii de aer, poate sa difere calitatea asflatului, habar nu am.

Nici eu nu-mi explic. Duminica trecuta am iesit cu motorul si pe Chitila era sapun pe jos. Am intors motorul in curte si pa. Totusi, in Militari drumurile erau uscate la aceeasi ora. 😕

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

Pana la urma care este problema, prea multa poluare sau prea mult sampon? 

Probanil e de la matreata , pentru ca nu au folosit Head&Shoulders. 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...