Sari la conținut

Decontare echipament asigurare


geo645
 Share

Postări Recomandate

Salut, de curand am fost implicat intr-un accident usor, eu fiind partea nevinovata. Mi-am facut ieri dosarul de dauna, mi-au facut constatarea de la EUROINS si am dus motocicleta in service. Constatatorul de la EUROINS mi-a spus ca pot deschide dosar de daune materiale (sau asa ceva) la centrul din Pipera. Echipamentul deteriorat este o geaca ( zgariata la umar si putin pe maneca si blugii moto care sunt zgariati la genunchi). Am citit ca ar putea cere documente pentru acest echipament (factura sau asa ceva). Eu mai am pentru geaca o chitanta si pentru blugi nu mai am nimic. Cei de la magazinul moto mi-au spus ca nu mi pot da o copie la factura/bon dar imi pot da o proforma. 
Credeti ca se merita de ma duc cu echipamentul la EUROINS? Din ce am citit nu as fi obligat sa duc actele de achizitie a echipamentului dar nu stiu cat de "draguti" sunt.

Multumesc si scuze daca am facut repost dar nu am gasit niciun post recent si care sa-mi raspunda la intrebari.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am mai citit pareri ca ar retine echipamentul la ei sau ca doar i-ar face poze si mi l-ar da inapoi, nu stiu ce sa mai cred. O sa incerc sa ii intreb mainte de deschiderea dosarului pentru echipament.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...