Sari la conținut

Problema neutru + cumpar drag bar


Postări Recomandate

Salutare, am achizitionat recent un Yamaha virago 125, din 1997 si am sesizat ca atunci cand stau pe loc si incerc sa scot la liber cateodata intra mai greu sau deloc, dar in miscare nu am nicio problema de genul. Este o problema sau nu sunt eu obisnuit cu ea ? Sau are nevoie de ceva timp sa isi dea drumul, avand in vedere ca a stat in repaus mai bine de un an.

 

Cumpar drag bar pentru yamaha virago 125, sh / nou, astept poze si oferte!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu are nicio problema cutia de viteze. Invata sa scoti pe liber cat inca mai esti in miscare, chiar inainte de a opri. Sau daca ai oprit deja, misca mobra inainte-inapoi, concomitent cu actionarea schimbatorului ca sa scoti pe neutral.

Editat de TETEA.
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

2 minutes ago, TETEA. said:

Nu are nicio problema cutia de viteze. Invata sa scoti pe liber cat inca mai esti in miscare, chiar inainte de a opri. Sau daca ai oprit deja, misca mobra inainte-inapoi, concomitent cu actionarea schimbatorului ca sa scoti pe neutral.

Daca nu intra si ma misc putin, pe urma intra fara problema.

 

5 minutes ago, Contabil said:

Elibereaza un pic ambreajul si mai incearca o data. Mare grija sa nu pleci de pe loc ..... doar un pic, dupa care il tragi pina la capat.

Multumesc, o sa incerc

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa am avut si eu cateodata la DragStar... Idea este sa cuplezi ambreajul atata cat sa dea impresia ca pleaca mobra de pe loc. Dupa poti cupla linistit in neutru.

Este o chestie des intalnita la cruisere.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

3 minutes ago, RedRat said:

Asa am avut si eu cateodata la DragStar... Idea este sa cuplezi ambreajul atata cat sa dea impresia ca pleaca mobra de pe loc. Dupa poti cupla linistit in neutru.

Este o chestie des intalnita la cruisere.

Merci

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...