Sari la conținut

Accident Baia Mare


marauder
 Share

Postări Recomandate

Motociclist?Care motociclist?...

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Nu a fost pe faza @XaeL sa posteze topicul. Mai @marauder, ii sufli omului placerea de sub nas.

Referitor la accident... Ce prostalau copilul. Din Baia Sprie pana in parcul din Baia Mare unde s-a intamplat acccidentul sunt 9km. Pana acolo nu a reusit sa scape linistit cu ieruan? Se duce dracului mitul care spune ca daca ai ieruan si nu ai permis esti invincibil. Pacat de bătrânel. In schimb, nu zice nicaieri ca dementul sa fi fost luat la bataie in timp ce se chinuia pe jos dupa producerea accidentului. Avand in vedere cati copii mici cu parinti sunt in zona, macar unui parinte sa i se fi "facut mila" de bietul fugar si sa-i curme suferinta. Fmm de gaina... 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta a fost prima postare la accidente...sincer, nu am am vrut sa suflu nimic nimanui dar am simtit un aer de usoara ipocrizie...posibil sa ma insel, ,nu ar fi prima data. 

Tot vedeam aici postate accidente (mai) greu de gasit, ca sa zic asa...majoritatea celor prezentate aici nu sunt si in jurnalele de stiri, dar totusi apareau aici....in marea majoritate motociclistul era nevinovat (sau aproape nevinovat).

 

L-am vazut pe asta la stiri acum 2-3 zile, ma asteptam ca cineva sa deschida subiectul....nimic, tacere....si a fost totusi prezentat la 2 mari posturi tv...chiar sa nu fi vazut/auzit nimeni?! Atunci am simtit aerul de ipocrizie...cand motociclistul e nevinovat (sau macar pare la inceput ca e nevinovat), hop apare accidentul aici.....cand e vinovat pana la luna si stele, ops, nu stim, nu am auzit.......repet poate ma insel si sa am eu memoria deficitara.

 

Pana la urma, indiferent ce se zice aici, ca daca nu ai permis nu esti motociclist, ca daca te sui baut nu esti motociclist, etc etc, asta nu schimba perceptia celorlalti, si anume ca un "motociclist" a facut una si alta.

 

La fel, sunt convins ca personajul principal din filmul asta nu s-a apucat el de motociclism/dat cu motocicleta asa singur, de capul lui...cel mai probabil are prieteni ,motociclisti in regula, asa ca acum ma adresez lor : va place cum a iesit? L-ati tras de maneca pe respectivul daca stiati ca face prostii? Daca da si nu i-au venit mintile la cap, macar v-ati facut datoria morala...daca nu, sau chiar l-ati incurajat, atunci .....no comment.

Unii poate spun ca unde se atarna harta in cui, e departe de ei, ce le pasa lor ce se intampla la sute de km de ei...well, posibil ca cel care ieri va facea loc cu masina sa va bagati printre randuri sa fi vazut si el stirea, si data viitoare sa nu va mai faca loc sa treceti .....sunt convins ca ati prins ideea.

 

🍻🍻

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, george05 a spus:

Nu a fost pe faza @XaeL sa posteze topicul. Mai @marauder, ii sufli omului placerea de sub nas.

 

 

Cred ca e-n concediu ... :crack: ... deja al II lea accident ratat.

 

Acum 29 minute, marauder a spus:

 Atunci am simtit aerul de ipocrizie...cand motociclistul e nevinovat (sau macar pare la inceput ca e nevinovat), hop apare accidentul aici.....cand e vinovat pana la luna si stele, ops, nu stim, nu am auzit.......repet poate ma insel si sa am eu memoria deficitara.

 

 

Un tinar aviator dorea sa decoleze cu R-ul, are treaba cu avioanele, pubertatea sau ..... cu motociclistii nu prea. Oricum baiatul era pe simulare, cred ca s-a mirat la greu ca n-o poate relua de cind au incercat sa-l opreasca "organele". :)

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, marauder a spus:

Asta a fost prima postare la accidente... fiindca e cea mai buna autostimulare erotica

 

 

ce cauta topicul asta aici? trebuia pus la fun

si apoi, nu cred ca e cazul sa dai vina pe prietenii aluia imaginari doar fiindca sensibilitatea ta a fost ranita de un satanist violator de babe (sau mosi) tru'

nu toti au nevoie de 3 motociclisti sa-i stearga dupa ce se duc la baie, sunt sanse mari ca omul sa o arda in afara gastii de motociclisti periculoase din baia sprie

 

recunoaste, ai postat aici doar ca sa mesteci in rahat

Editat de prafrau
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Ce cauta topicul asta aici?! Serios? Cam cate accidente /incidente de astea apar pe aici anual? Hai las-o ca măcăne. Oare daca era se intampla accidentul(comentariile aferente aici) undeva prin cartierul tau tot aceeasi atitudine o aveai? Asta apropo de ipocrizia mentionata de @marauder

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

un prostalau mai putin in activitate, sa stea la racorica daca l-a mancat la gargauni. probabil a auzit el ca cu motocicleta e rapida si nu se poate tine cu masina dupa el: probabil adevarat, dar trebui sa si stii sa mergi tare, nu ca prostalaul fudul. 

 

dupa ce-si revine, iar aplicat o bataie sa-si aduca aminte. repetat de vreo 3-4 ori si sa vezi ce ii vine mintea la cap. animalele astea cu corp humanoid nu au ce cauta printre noi.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Oooo, e si mai slab animalul asta decat credeam initial. A reusit sa faca doar cativa metri odata iesit de pe drum și intrat in parc. Slabut specimen. Are careva un glont sa-i curme suferinta? 

 

 

PS:las' ca isi revine si va spune ca a alunecat pe linia galbena din cauza vopselei de proasta calitate. Probabil va da in judecata si Primaria Baia Mare pt faptul ca nu a dotat băncile din parc cu custi de protecție anti-animale(da da, animalele mai nou circula pe mobrete "care e puternice") 

Editat de george05
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.
 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...