Sari la conținut

Toba sport Hellp !!!


KONGLY
 Share

Postări Recomandate

Salut am si eu o mica problema sa zic asa...  Am achizitionat un suzuki Gsx R 2015  , cand am luato mi sa pus pe ea inapoi toba stoc , as dori sa ii pun o toba sport  parca nu e sportiva fara toba sport sunetul e asa vag...   am studiat piata  am vazut diverse firme preturi etc  m-am hotarat la ceva mediu ca si pret  numai ca aici intrervine problema :

- De unde pot achizitiona  cotul care trbuie adaugat  de la galerie la toba noua am tot cautat pe net si ciuciu ... 

Poate voi aveti idee pareri  , Va multumesc

 

Editat de KONGLY
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 2 ore, TNG a spus:

Asigura-te ca "cotul vietii" are si un port de sonda lambda cu filet de 18x1.5 pentru ca dupa ce vei pune toba,o sa fie nevoie si de resoftare,daca vrei ca totul sa fie corect.😉

 

cand dai toba de titan jos sa pui gunoiu polonez crezi mai mai conteaza niste poxipol?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 5 ore, paul_biker a spus:

 

De ce zici ca e gunoi?

e mai slaba calitativ ,constructie si material decat toba originala a motocicletei !

 

dece crezi ca dau unii banii pe akraprovic sau yoshimura ???

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

e mai slaba calitativ ,constructie si material decat toba originala a motocicletei !
 
dece crezi ca dau unii banii pe akraprovic sau yoshimura ???
 
 
Normal, dar și prețul e pe măsură. De aia unii își cumpără Logan alții Mercedes. Eu am avut dominator și arăta și se auzea chiar bine, nu era gunoi cum o descrii tu, sper că nu din auzite ci "din testate".

Trimis de pe al meu SM-N950F folosind Tapatalk

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asta este prin ultimele modele de Suzuki, unde normele de poluare au devenit mult mai restrictive..din pacate ca sa intre in acele norme ingineri de la suzuki au fost nevoiti sa produca asemenea evacuari.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Dominator fac tobe ok. Arata si se aud bine. Au marele avantaj ca vin la pachet cu cot si colier. Nu stai sa mai faci vreo tiganie.

Este evident ca nu se ridica nivelul Akra sau Yoshimura, dar vorbim despre alta gama.

Editat de andrei111
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Asa e.

Nu am avut,dar a avut un prieten pe o Guzzi Breva si am ramas impresionat de raportul bun pret/calitate.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.

×
×
  • Creează nouă...