Sari la conținut

Prostia ,ura si invidia sunt si pe alte meleaguri.


Vizitator goe 75
 Share

Postări Recomandate

Vizitator goe 75

Pai se pastreaza proportiile ...un  carutas este la fel de invidios pe un loganist precum un proprietar de Civic pe unul de Lambo.

 

Sa nu uitam de ura ceva mai speciala loganistilor si opelistilor fata de bmw-isti.

 

Degeaba o dati cotita ca ...vezi doamne bune maiere si raspuns la nesimtire cu nesimtire ...este vesnica lupta de clasa si actiuni de iobagi frustrati care se duc sa puna foc la conacul boierului. 

Diferenta este ca astazi nu mai este doar despre o coaja de paine ...pentru ca iobagul este mult mai bombardat cu imagini si idei prin media.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

  • Răspunsuri 122
  • Created
  • Ultimul Răspuns

Top Posters In This Topic

Trolling ieftin, Goe...

Nu reusesti sa ma convingi ca eu personal simt invidie pe ala cu burlanul gol, sau ca-l urasc in vreun fel. Cauta "attention whore" pe goagle sa vezi ce reprezinta (ca stiu ca stii ce inseamna) si vezi ce cauze are. Pe ala nu pot fi invidios si nu pot sa-l urasc pentru ceea ce este: un amarat trist! Daca asta ma face pe mine prost, atunci fie! Sunt prost! 

Partea amuzanta e ca numai un "attention whore" crede ca ailalti se uita urat la el din invidie... Vezi cum o joci pe asta... :)

Am terminat de batut apa in piua pe topicul asta! Ciao, bo$$!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75
12 minutes ago, TETEA. said:

... Vezi cum o joci pe asta... :)

 

 

Au mai existat  iobagi filozofi...

 

 

Normal ca nu simti invidie pe un burlan gol ...dar cand e atasat de un Ferrari...te cam umple de spume ...si cand iti dai seama ca proprietarul e plin de fuck you money...deja te gadila un pic mai mult.

 

Editat de goe 75
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

Nope , doar relatez ce am observat .

 

 

 

Sunt multe situatii in care protagonistii se cam dau de gol si vocifereaza frustrarile reale.

 

Ai tone de exemple si aici pe forum .Doar zilele trecute am avut doi indivizi care au recunoscut ca si-au varsat amarul pe mine ...doar ca s-a intamplat sa declansez avalansa  , dar cand au intrat pe forum ei erau deja in pragul exploziei datorita unor evenimente din viata lor privata ...

 

Editat de goe 75
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Suntem romani, by default ne pasa de capra vecinului... 

 

Dar totusi nesimtirea e cam aceeasi, indiferent de cazanul pe care-l conduci. Nu ai cum sa-l aplauzi pe ala cu Matiz cu burlanul spart si manelele (sau orice alt gen muzical) in blana iar pe cel cu Lambo tunat de neam prost sa-l injuri doar ca are cazan mai scump. 

 

Luam un exemplu simplu: ia un om care a avut numai masini mediocre si ieftine/vechi si pune-l sa conduca una scumpa. Chiar si o troaca de BMW de cateva mii de euro. Brusc ai sa observi ca-si schimba comportamentul, devine alt om, i se cuvin lucruri, e superior celor in jur cu masini mediocre/ieftine cum are el.. .ca deh... manele si OTV.

 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

De acord.

 

Ce nu inteleg sunt reactiile extreme la stimuli de genul ala. 

Ok, ii dai cu un "(cuvant urat) masii" sau "ce idiot " ...sau faci o gluma.Dar de acolo si pana la distrugere de proprietate ...e cale lunga.

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75
Just now, einstein1984 said:

acu sinceri sa fim, ca pasionati de masini, motoare, mai vrem si noi sa auzim un V12 sanatos cum suna in ture.... dar parca exista si un context protrivit pentru asta, nu la orice semafor. 

 

Colegu, sunt total ,100% de acord cu tine .

DAR hai sa ne trezim la realitate si sa realizam ca vorbim de masini destul de rare... Adica sa iti doresti sa vezi cate una la fiecare semafor si nu se poate intampla

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

adevarat, insa sa ai bolid rar  insa nu e pasaport sa faci un termignioni sa urle la FIECARE semafor. Tarani sunt de ambele parti ale portierei bolidului, si putin consideratie referitor la confortul consatenilor este de baza, atfel nu mai e societate. cum ai zis si tu, il faci zdreanta sau hahaelra mai arati un deget, dar decent. 

Editat de einstein1984
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Am lucrat intr-un trust de presa. Directorul de acolo avea Ferrari 458 Italia si un SL 55 AMG. Patronul avea printre altele un Aston Martin nu stiu ce editie si un M6 preparat de Hamman. Era orgasm pentru urechi cand veneau astia sau plecau. Dar niciodata nu am auzit motoare turate deampulea sau show-off. Puri si simplu alea erau masini de admirat, nicidecum umbra de hatereala, desi eram cu salariul in urma cu 2 luni... 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75
17 minutes ago, Metal Heart said:

Chiar si o troaca de BMW de cateva mii de euro. Brusc ai sa observi ca-si schimba comportamentul, devine alt om, 

 

 

 

 

Pana aici sunt destul de tolerant si consider  ca face parte din natura umana  si normalitate. 

Pentru mine , testul suprem de cocalarism este daca ajunge sa rosteasca sintagma " eu inapoi la jafuri nu mai pot sa ma intorc ...nu concep sa mai merg fara scaune incazite ...etc".

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 5 minute, goe 75 a spus:

 

 

Pana aici sunt destul de tolerant si consider  ca face parte din natura umana  si normalitate. 

Pentru mine , testul suprem de cocalarism este daca ajunge sa rosteasca sintagma " eu inapoi la jafuri nu mai pot sa ma intorc ...nu concep sa mai merg fara scaune incazite ...etc".

si nici macar nu are un pemfeu cu 6 cilindri ....

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 19 minute, Metal Heart a spus:

... Pur si simplu alea erau masini de admirat, nicidecum umbra de hatereala, desi eram cu salariul in urma cu 2 luni... 

D-aia aveau aia masinile alea... 😁

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

Defalt masinutele alea sunt ata de rare ca nu prea trezesc emotii atat de puternice pe aici.

Ce ne defineste pe noi este o situatie paralela  ,adusa de povara anilor care au trecut peste noi si labirintul raspunderilor . 

Multi dintre noi s-au hodorogit in asa hal ,pe dinauntru ,ca au ajuns sa urasca orice manifestare de tinerete , libertate si spirit deschis . 

 

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 1 oră, TETEA. a spus:

Trolling ieftin, Goe...

Nu reusesti sa ma convingi ca eu personal simt invidie pe ala cu burlanul gol, sau ca-l urasc in vreun fel. Cauta "attention whore" pe goagle sa vezi ce reprezinta (ca stiu ca stii ce inseamna) si vezi ce cauze are. Pe ala nu pot fi invidios si nu pot sa-l urasc pentru ceea ce este: un amarat trist! Daca asta ma face pe mine prost, atunci fie! Sunt prost! 

Partea amuzanta e ca numai un "attention whore" crede ca ailalti se uita urat la el din invidie... Vezi cum o joci pe asta... :)

Am terminat de batut apa in piua pe topicul asta! Ciao, bo$$!

 

"attention whore"? ca atunci cand intrebi forumul ce masina sport sa-ti iei ca dupa aia sa ajungi la concluzia ca toti sunt prosti si tu esti de parerea lui petre, ca ai nevoie de 400 de cai pe tona asa ca nu-ti mai iei nimic?

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75
5 minutes ago, prafrau said:

 

"attention whore"? ca atunci cand intrebi forumul ce masina sport sa-ti iei ca dupa aia sa ajungi la concluzia ca toti sunt prosti si tu esti de parerea lui petre, ca ai nevoie de 400 de cai pe tona asa ca nu-ti mai iei nimic?

 

 

Aia a fost o idee geniala pentru ca a scos peste 20 de pagini , cu multe replici super funny.

De data asta am fost lipsit de inspiratie si se incadreaza doar la satisfacator.

Editat de goe 75
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Acum 3 minute, prafrau a spus:

 

"attention whore"? ca atunci cand intrebi forumul ce masina sport sa-ti iei ca dupa aia sa ajungi la concluzia ca toti sunt prosti si tu esti de parerea lui petre, ca ai nevoie de 400 de cai pe tona asa ca nu-ti mai iei nimic?

 

😂 Auch!

Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75

Auch ca auch...dar tot plictiseala maxima este pe restul de topice asa  ca mai arunci un ochi aici.

Editat de goe 75
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75
31 minutes ago, prafrau said:

 

si tu esti de parerea lui petre, ca ai nevoie de 400 de cai pe tona asa ca nu-ti mai iei nimic?

 

Fara sa iti dai seama , ai cam adus la suprafata motivul pentru care sunt cumparate multe dintre motoretele sportive.

Ca sa cumperi o masina la fel de distractiva ca un jaf de CBR600 din 2000 ai nevoie de peste 50k ...pe cand o motoreta e cam 2k.

 

Daca nu o sa fiu in stare sa cumpar o masina din categoria respectiva nu o sa existe decat un singur motiv:

 

Masina care ma intereseaza este cam la pret de Panigale v4 ...sau mult peste o Busa noua ...sau putin peste un R1 nou ...asa ca tentatia o sa fie mare sa-mi bag picioarele in ea de masina si sa-mi iau o matoreta faina.( comentariul din urma fiind special pentru romanasii foarte interesati de capra vecinului)

Editat de goe 75
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

1 oră în urmă, goe 75 a spus:

Defalt masinutele alea sunt ata de rare ca nu prea trezesc emotii atat de puternice pe aici. 

Ce ne defineste pe noi este o situatie paralela  ,adusa de povara anilor care au trecut peste noi si labirintul raspunderilor . 

Multi dintre noi s-au hodorogit in asa hal ,pe dinauntru ,ca au ajuns sa urasca orice manifestare de tinerete , libertate si spirit deschis .

 

 

libertatile tale se termina unde incep ale altora. 

 

textul lacrimogen si filozofic de mai sus e total pe langa, argumente zero.(dar haterii trebuie catalogati cumva, asta incerci tu sa faci, in van, doar pe tine si pe altii ca tine si pe aia din clip ii poti convinge)

 

tot o tragi cu ura ca manelistii cu "dusmanii", omule, pentru binele consatenilor tai, te rog, pricepe ca nu toti apreciaza aceleasi lucruri pe care tu le consideri demne de apreciat. (e aproape comic : aici vorbim despre a face zgomot. oau. chiar suna a ceva ce trebuie apreciat..)

spune-mi te rog, daca iau o oala si o lingura si dau in ea, vei aprecia? normal ca nu, e o oala de 2 lei nu o masina de x sute de mii de euro. cocalareala e apreciata deci. +1.

 

una e sa fii copil de 10 ani si sa faci zgomot ca te joci si tu plm, alta e sa fii adult si sa deranjezi timpanele altora.

 

acum na, imi bat degetele degeaba, nu te mai educa nimeni, e cam tarziu acum.

asta e una din calitatile unui egoist/nesimtit - degeaba ii atragi atentia, chiar si politicos. el o ia ca pe o insulta.

 

manifesta-ti tineretea in codru. dar vezi tu, si acolo o sa deranjezi veveritele si ursii care saracii oricum n-au ce manca.

simplul fapt ca tu nici macar nu poti sa iei in calcul faptul ca unii din oamenii aia au fost deranjati de zgomot => orice discutie cu tine pe tema asta e sortita esecului.

 

 

Editat de frigider
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Vizitator goe 75
11 minutes ago, frigider said:

 

 

asta e una din calitatile unui egoist/nesimtit - degeaba ii atragi atentia, chiar si politicos. el o ia ca pe o insulta.

 

Asa de insultat ai fost ca a trebuit sa fii singurul care a raspuns la acel comentariu.🤣🤣

 

 

Civilizatie domne ... dar gasim scuze de tot felul pentru giboni care agreseaza si distrug propritatea omului. Foarte funnny.

 

 

 

35 minutes ago, GoodKat said:



Aia cu supercaruri burlanite pe care le tureaza pe stradute nu sunt decat copiii alora de prin '90 care aveau un e36 rupt cu toba sparta de rugina. E acelasi context intr-o alta era.
 

 

 

Wow wow wow ! Ce viziune optimista a mobilitatii sociale pe verticala.

 

 

Ce sensibilosi ...si ce ditamai musca simt unii pe caciula de ajung sa  ia toata chestia foarte personal.🤣

Editat de goe 75
Link spre comentariu
Distribuie pe alte site-uri

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Vizitator
Răspunde la acest topic...

×   Alipit ca text avansat.   Restituie formatare

  Doar 75 emoji sunt permise.

×   Linkul tău a fost încorporat automat.   Afișează ca link în schimb

×   Conținutul tău precedent a fost resetat.   Curăță editor

×   Nu poți lipi imagini direct. Încarcă sau inserează imagini din URL.

 Share

  • Navigare recentă   0 membri

    Nici un utilizator înregistrat nu vede această pagină.


MOTOCICLISM.ro
Grup Facebook: +36000 membri
Înscrie-te în grup
Discutii despre motociclism pe Facebook
 
BIKESHOP.ro
Grup Facebook: +18000 membri
Înscrie-te în grup
Anunturi de vanzare - cumparare pe Facebook.


×
×
  • Creează nouă...